Stamboom Brands, Hummelink, Nooijen, Vos » Jan Tho Elschat (Elschatte) (1622-1681)

Persoonlijke gegevens Jan Tho Elschat (Elschatte) 

  • Hij werd gedoopt in het jaar 1622.
    In de vrijwillige rechtspraak van het drostambt Zutphen (0217-537) wordt, in de bijlage A, Berend
    to Elschatt genoemd als de vader van Jan tho Elschot (Elschatte)
  • Hij is overleden in het jaar 1681.
  • Een kind van Berendt Berent ten Elschate en Nicolaas Swave
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 5 maart 2012.

Gezin van Jan Tho Elschat (Elschatte)

Hij is getrouwd met Berenthien Willems van Delden.

Zij zijn getrouwd op 17 augustus 1640.


Kind(eren):

  1. Lubbert T(h)o Elschot  ± 1643-± 1691 


Notities over Jan Tho Elschat (Elschatte)

Boerderij Elschot
In de landelijke omgeving van Ruurlo ligt Boerderij Elschot. Dit is de plek waar de voorvaderen van Gerda Elschot vandaan komen. De boerderij wordt tegenwoordig bewoont door de familie Reurink en is niet vrij te bezichtigen. De omgeving is echter zo mooi dat een bezoek zeker geen straf is. Vooral de natuur en de kastelen in de omgeving zijn de moeite waard. Bezoek ook eens de doolhof. Een ouderwetse belevenis. http://www.kwak-kwak.nl/terugkijken.html

Boerderij "Elschot" Herkampweg 1, Ruurlo

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Jan Tho Elschat (Elschatte)?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Jan Tho Elschat (Elschatte)

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Jan Tho Elschat (Elschatte)

Nicolaas Swave
± 1580-????

Jan Tho Elschat (Elschatte)
1622-1681

1640
Lubbert T(h)o Elschot
± 1643-± 1691

    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

    Historische gebeurtenissen

    • Stadhouder Prins Frederik Hendrik (Huis van Oranje) was van 1625 tot 1647 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
    • In het jaar 1640: Bron: Wikipedia
      • 22 augustus » Willem Lodewijk van Nassau-Saarbrücken wordt opgevolgd door zijn zoons Crato, Johan Lodewijk, Gustaaf Adolf, en Walraad onder regentschap van hun moeder Anna Amalia van Baden-Durlach.
      • 26 oktober » Het verdrag van Ripon wordt getekend, een herstelde vrede tussen Schotland en Karel I van Engeland.
      • 1 december » Portugal wordt opnieuw onafhankelijk van Spanje.

    Over de familienaam Tho Elschat (Elschatte)


    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Rene Brands, "Stamboom Brands, Hummelink, Nooijen, Vos", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-brands/I478.php : benaderd 10 januari 2026), "Jan Tho Elschat (Elschatte) (1622-1681)".