Stamboom Boxma » Koop Woldring (1824-1902)

Persoonlijke gegevens Koop Woldring 

  • Ook bekend als Koop Toonen.
  • Hij is geboren op 26 april 1824 in Zweeloo.Bron 1

    Waarschuwing Let op: Was ouder dan 65 jaar (77) toen kind (NN Woldring) werd geboren (21 januari 1902).

  • Beroep: landbouwer.
  • Hij is overleden op 11 december 1902 in Coehoorn (Westerbork), hij was toen 78 jaar oud.Bron 2
    Tijdstip: 21:00
    thuis overleden (wijk D, nummer 35)
  • Een kind van Gerrit Woldring en Lammegien Meijering
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 1 november 2024.

Gezin van Koop Woldring

(1) Hij is getrouwd met Hendrikje Zuid.

Zij zijn getrouwd op 14 mei 1855 te Zweeloo, hij was toen 31 jaar oud.Bron 3


Kind(eren):

  1. Fennichje Woldring  1855-1912
  2. Hendrik Woldring  1858-1863
  3. Gerrit Woldring  1861-1942 
  4. Hendrik Woldring  1864-1938 
  5. Jan Woldring  1867-1956
  6. Lammegien Woldring  1870-1962


(2) Hij is getrouwd met Jantje Meenderman.

Zij zijn getrouwd op 8 juli 1895 te Westerbork, hij was toen 71 jaar oud.Bron 4


Kind(eren):

  1. NN Toonen  1896-1896
  2. NN Woldring  1897-1897
  3. Harm Woldring  1898-1910
  4. NN Woldring  1902-1902


Notities over Koop Woldring

Als Koop met zijn tweede vrouw trouwen gaat wil hij per se van achternaam Toonen heten, naar zijn vader. De overlijdensacte van zijn eerste vrouw in 1885 wordt hiervoor zelfs aangepast. Toch neemt hij later weer de familienaam Woldring aan.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Koop Woldring?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Koop Woldring

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Koop Woldring

Koop Woldring
1824-1902

(1) 1855
Jan Woldring
1867-1956
(2) 1895
NN Toonen
1896-1896
NN Woldring
1897-1897
Harm Woldring
1898-1910
NN Woldring
1902-1902

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. DRENLIAS OA Westerbork 1902, akte 56
  2. Drenlias OA Westerbork 1902, akte 56
  3. DRENLIAS HA Zweeloo 1855, akte 5
  4. GENLIAS HA Westerbork 1895, akte 20

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 26 april 1824 lag rond de 15,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-oosten. Typering van het weer: omtrent betrokken regen. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1824: Bron: Wikipedia
    • 25 april » De Nederlandse regering besluit de Nederlandsch-Indische Lijnwadenverordening goed te keuren.
    • 7 mei » Ludwig van Beethoven dirigeert, hoewel doof, de eerste uitvoering van zijn Negende Symfonie.
    • 20 mei » Karel X wordt koning van Frankrijk.
    • 10 oktober » Guadalupe Victoria wordt de eerste president van Mexico.
    • 1 december » Bij verkiezingen in de Verenigde Staten haalt geen van de kandidaten een meerderheid. Het Huis van Afgevaardigden moet een winnaar aanwijzen.
    • 9 december » Peru verslaat Spanje in de Slag van Ayacucho.
  • De temperatuur op 8 juli 1895 lag rond de 21,6 °C. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 65%. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 9 mei 1894 tot 27 juli 1897 was er in Nederland het kabinet Roëll met als eerste minister Jonkheer mr. J. Roëll (oud-liberaal).
  • In het jaar 1895: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
    • 20 februari » De Engelse schaatser Albert E. Tebbit vestigt het werelduurrecord op de schaats in Leytestone: in één uur tijd schaatst hij 26448 m.
    • 24 maart » Bisschopswijding van Henricus van de Wetering, hulpbisschop van Utrecht, in de Sint Vituskerk te Hilversum.
    • 25 mei » Iers toneelschrijver en dichter Oscar Wilde wordt schuldig bevonden aan sodomie en moet voor twee jaar de gevangenis in.
    • 19 juni » In Valparaíso wordt de Chileense voetbalbond ("Federación de Fútbol de Chile") opgericht.
    • 11 juli » De Gebroeders Lumière vertonen een eerste film aan wetenschappers.
    • 10 augustus » Groot-Brittannië, Eerste Proms-concert.
  • De temperatuur op 11 december 1902 lag tussen -7,9 °C en -1,1 °C en was gemiddeld -5,3 °C. Er was 2,9 uur zonneschijn (37%). Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 augustus 1901 tot 16 augustus 1905 was er in Nederland het kabinet Kuijper met als eerste minister Dr. A. Kuijper (AR).
  • In het jaar 1902: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,2 miljoen inwoners.
    • 19 april » De pogrom van Chisinau.
    • 20 mei » Cuba wordt onafhankelijk van de Verenigde Staten.
    • 28 mei » Encycliek Mirae Caritatis van Paus Leo XIII over de Heilige Eucharistie.
    • 9 augustus » Eduard VII wordt gekroond als koning van het Verenigd Koninkrijk van Groot-Brittannië en Ierland.
    • 31 oktober » Voltooiing van de eerste telegraafkabel door de Stille Oceaan.
    • 15 november » In Brussel pleegt de Italiaanse anarchist Gennaro Rubino een mislukte aanslag op koning Leopold II.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Woldring

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Woldring.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Woldring.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Woldring (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Boxma is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Bernd Boxma, "Stamboom Boxma", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-boxma/I2568.php : benaderd 10 januari 2026), "Koop Woldring (1824-1902)".