Stamboom Bouke Postma » Martje Klaassiena Drentje (1896-1960)

Persoonlijke gegevens Martje Klaassiena Drentje 


Gezin van Martje Klaassiena Drentje

Zij is getrouwd met Henderik Haijo Lups.

Zij zijn getrouwd op 27 juli 1922 te Groningen, zij was toen 26 jaar oud.


Kind(eren):

  1. (Niet openbaar)
  2. (Niet openbaar)
  3. (Niet openbaar)

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Martje Klaassiena Drentje?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Martje Klaassiena Drentje

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Martje Klaassiena Drentje

Dina Drentje
1833-1896
Ida Wondaal
1864-1950

Martje Klaassiena Drentje
1896-1960

1922

    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 25 januari 1896 lag rond de -0,2 °C. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 98%. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 9 mei 1894 tot 27 juli 1897 was er in Nederland het kabinet Roëll met als eerste minister Jonkheer mr. J. Roëll (oud-liberaal).
    • In het jaar 1896: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
      • 9 februari » Het eerste WK kunstschaatsen (alleen voor mannen) vindt plaats in Sint-Petersburg in Rusland.
      • 1 maart » De Franse natuurkundige Antoine Henri Becquerel ontdekt het fenomeen radioactiviteit.
      • 28 maart » Première van de opera Andrea Chénier
      • 13 september » Paus Leo XIII verklaart in zijn apostolische brief Apostolicae Curae de priester- en bisschopswijdingen en Apostolische successie in de Kerk van Engeland ongeldig.
      • 3 december » Herman Hollerith richt de Tabulating Machine Company op, een voorloper van IBM.
      • 25 december » John Sousa componeert "The Stars and Stripes Forever".
    • De temperatuur op 27 juli 1922 lag tussen 8,2 °C en 19,3 °C en was gemiddeld 14,6 °C. Er was 2,3 mm neerslag. Er was 5,4 uur zonneschijn (34%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
    • Van 19 september 1922 tot 4 augustus 1925 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck II met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
    • In het jaar 1922: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 7,0 miljoen inwoners.
      • 6 februari » Kardinaal Achille Ratti wordt gekozen tot Paus Pius XI.
      • 16 april » Duitsland en de Sovjet-Unie ondertekenen het Verdrag van Rapallo.
      • 31 oktober » Triomftocht van Italiaanse zwarthemden n.a.v. succesvolle coup, waarop Mussolini en zijn Fascistische Partij aan de macht komen.
      • 8 november » Parijse metrolijn 9 voor het eerst geopend.
      • 6 december » In Londen wordt een overeenkomst getekend tussen Britse en Ierse vertegenwoordigers waarbij Ierland de status van dominion wordt verleend.
      • 30 december » Lenin sticht de Unie van Socialistische Sovjet-Republieken.
    • De temperatuur op 19 september 1960 lag tussen 11,2 °C en 19,6 °C en was gemiddeld 14,5 °C. Er was 8,6 mm neerslag gedurende 5,6 uur. Er was 1,3 uur zonneschijn (10%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het oost-zuid-oosten. Bron: KNMI
    • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 19 mei 1959 tot 24 juli 1964 was er in Nederland het kabinet De Quay met als eerste minister Prof. dr. J.E. de Quay (KVP).
    • In het jaar 1960: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 11,4 miljoen inwoners.
      • 1 januari » Frans-Kameroen wordt onafhankelijk.
      • 29 februari » De oude stad Agadir in Marokko wordt verwoest door twee aardbevingen. Alhoewel de kracht beperkt is (5,7 op de schaal van Richter), blijft vrijwel geen steen op de andere. 15.000 mensen verliezen het leven.
      • 10 april » Wielrenner Pino Cerami wint Parijs-Roubaix op 38-jarige leeftijd.
      • 18 mei » Oprichting van twee autonome omroepinstituten: BRT en RTB
      • 5 juni » Oprichting van het Secretariaat voor de Eenheid onder de Christenen door Paus Johannes XXIII en benoeming van kardinaal Augustin Bea tot president.
      • 1 augustus » De Republiek Dahomey wordt onafhankelijk van Frankrijk.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Klaassiena Drentje


    De publicatie Stamboom Bouke Postma is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Bouke Postma, "Stamboom Bouke Postma", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-bouke-postma/I516.php : benaderd 14 maart 2026), "Martje Klaassiena Drentje (1896-1960)".