De temperatuur op 6 augustus 1876 lag rond de 23,1 °C. De winddruk was 5 kgf/m2 en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 52%. Bron: KNMI
Van 27 augustus 1874 tot 3 november 1877 was er in Nederland het kabinet Heemskerk - Van Lijnden van Sandenburg met als eerste ministers Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief) en Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (AR).
14 januari » In Amsterdam breekt een spoorwegstaking uit.
3 mei » Oprichting van de Nederlandse voetbalclub Heracles Almelo
16 juni » Apotheker Caleb Bradham brouwt zijn eerste flesje Pepsi-Cola.
16 juni » Henry Ford richt de Ford Motor Company op in Detroit.
30 augustus » Oprichting van de "Harley-Davidson Motor Company".
1 oktober » Oprichting van de Duitse voetbalclub SV Babelsberg 03.
Dag van overlijden 19 april 1957
De temperatuur op 19 april 1957 lag tussen 4,8 °C en 13,3 °C en was gemiddeld 9,6 °C. Er was 3,2 mm neerslag gedurende 2,2 uur. Er was 6,7 uur zonneschijn (47%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
21 april » Encycliek Fidei Donum van Paus Pius XII over de toestand van de katholieke missie (vooral in Afrika).
27 juni » Orkaan Audrey maakt vijfhonderd slachtoffers in de Amerikaanse staten Louisiana en Texas.
31 oktober » Stroomuitval in Minnesota, waardoor een van de patiënten van Dr. Lillihei sterft en zijn vriend Earl Bakken gestimuleerd wordt de pacemaker uit te vinden.
5 december » Zwarte Sinterklaas, de Nederlanders worden gesommeerd Indonesië te verlaten.
6 december » De eerste poging van de Verenigde Staten om een kunstmaan te lanceren mislukt, waarbij het lanceerplatform wordt opgeblazen.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Hilbert Botter, "Stamboom Botter", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-botter/I1591.php : benaderd 18 oktober 2026), "Grietje Profijt (1876-1957)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.