Stamboom Boterenbrood » Maria Hiilegonda Hoogervorst (1864-1929)

Persoonlijke gegevens Maria Hiilegonda Hoogervorst 


Gezin van Maria Hiilegonda Hoogervorst

Zij is getrouwd met Dirk Stapper.

Zij zijn getrouwd op 30 november 1905 te Alphen a.d Rijn, zij was toen 41 jaar oud.

RIN MH:F291
_UID 887C154A-AA8C-400A-8318-B2D172F56C6A
RIN MH:F2
RIN MH:SC2113
DATA
TEXT

Burgerlijke stand - Huwelijk

Archieflocatie Rijnlands Midden

Algemeen Gemeente: Alphen (ZH)

Soort akte: Huwelijksakte

Aktenummer: 27

Datum: 30-11-1905

<
p>Bruidegom Dirk Stapper

Leeftijd: 50

Geboorteplaats: Aarlanderveen

Bruid Maria Hillegonda Hoogervorst

Leeftijd: 41

Geboorteplaats: Krimpen aan de Lek

Vader
bruidegom Jacob Stapper

Moeder bruidegom Maartje Roest

Vader bruid Klaas Hoogervorst

Moeder bruid Paulina den Ouden

Nadere informatie Bruidegom weduwnaar van Clara Ca
tharina Hulscher


QUAY 0

Kind(eren):

  1. Klaas Stapper  1908-


Notities over Maria Hiilegonda Hoogervorst

_UID 9516BD71-1919-4A7C-8AD3-5A044943F10C
_UPD 30 DEC 2010 13:38:45 GMT+1

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Maria Hiilegonda Hoogervorst?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Maria Hiilegonda Hoogervorst

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Maria Hiilegonda Hoogervorst

Maria Hiilegonda Hoogervorst
1864-1929

1905

Dirk Stapper
1855-1937

Klaas Stapper
1908-????

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 1 april 1864 lag rond de 5,3 °C. Er was 2 mm neerslag. De winddruk was 4 kgf/m2 en kwam overheersend uit het westen. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 87%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 februari 1862 tot 10 februari 1866 was er in Nederland het kabinet Thorbecke II met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
  • In het jaar 1864: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
    • 22 april » Het Amerikaans Congres bepaalt bij wet dat op alle in de Verenigde Staten geslagen munten de inscriptie In God We Trust moet staan.
    • 22 augustus » De eerste Conventie van Genève: het Rode Kruis wordt opgericht en de eerste afspraken over de behandeling van oorlogsslachtoffers en bescherming van gewonde soldaten en medische ploegen worden gemaakt.
    • 18 september » Zaligverklaring van Margaretha Maria Alacoque (1647-1690), Frans religieuze en mystica.
    • 29 november » In Colorado brengen vrijwilligers onder leiding van kolonel John Chivington ten minste 400 Cheyenne en Arapahoe Indianen om bij Sand Creek, waar ze met toestemming een kamp hadden opgeslagen.
    • 4 december » Roemenië neemt een wet aan die joden uitsluit van juridische functies.
    • 8 december » Encycliek Quanta Cura van Paus Pius IX, waarin hij gewetensvrijheid, godsdienstvrijheid en scheiding van kerk en staat veroordeelt. Toegevoegd is een lijst van 80 dwalingen, de Syllabus Errorum.
  • De temperatuur op 30 november 1905 lag tussen -4,3 °C en 0,1 °C en was gemiddeld -1,8 °C. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 augustus 1901 tot 16 augustus 1905 was er in Nederland het kabinet Kuijper met als eerste minister Dr. A. Kuijper (AR).
  • Van 17 augustus 1905 tot 11 februari 1908 was er in Nederland het kabinet De Meester met als eerste minister Mr. Th. de Meester (unie-liberaal).
  • In het jaar 1905: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,5 miljoen inwoners.
    • 26 januari » Een werknemer van de Premiermijn in Zuid-Afrika vindt de Cullinan, de grootste diamant uit de geschiedenis.
    • 1 februari » Oprichting van de Haagse voetbalclub ADO (Alles Door Oefening).
    • 28 maart » Cornelius Ehret vraagt octrooi aan op de fax.
    • 16 mei » In Vriezenveen voltrekt zich een van de grootste branden uit de Nederlandse geschiedenis, die later het hele land wist te beroeren. In een paar uur tijd branden 228 huizen, twee kerken en het gemeentehuis aan de noordkant van Vriezenveen af. Er zijn geen persoonlijke ongelukken, maar er is wel heel veel leed. Circa 1600 inwoners zijn opeens dakloos. Drie dagen na de brand brengen koningin Wilhelmina en prins Hendrik een bezoek aan het zo getroffen dorp.
    • 7 juni » De unie tussen Noorwegen en Zweden wordt beëindigd. Oscar II van Zweden verklaart dat het voor hem niet mogelijk is om een regering tot stand te brengen, hetgeen zijn koningschap doet eindigen. Noorwegen is vanaf nu een zelfstandig koninkrijk.
    • 17 augustus » Kabinet-Kuyper treedt af en wordt opgevolgd door Kabinet-De Meester.
  • De temperatuur op 23 mei 1929 lag tussen 11,5 °C en 24,4 °C en was gemiddeld 17,9 °C. Er was 11,8 uur zonneschijn (74%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-zuid-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 8 maart 1926 tot 10 augustus 1929 was er in Nederland het kabinet De Geer I met als eerste minister Jonkheer mr. D.J. de Geer (CHU).
  • Van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck III met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • In het jaar 1929: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 7,7 miljoen inwoners.
    • 12 februari » Stadhuis van Leiden afgebrand.
    • 11 april » De Statendam III van Holland-Amerika Lijn verlaat Rotterdam voor haar eerste reis naar New York.
    • 6 juni » Verheffing van de Rooms-katholieke Apostolische Prefectuur IJsland tot Apostolisch vicariaat IJsland.
    • 22 juni » De Sint-Janskathedraal in 's-Hertogenbosch krijgt de eretitel basiliek.
    • 11 september » In Rotterdam fuseren de scheepswerven Wilton en Fijenoord.
    • 24 oktober » Zwarte Donderdag: een beurskrach in New York vormt het begin van de Grote Depressie.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Hoogervorst


Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Boterenbrood, "Stamboom Boterenbrood", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-boterenbrood/I710.php : benaderd 29 januari 2026), "Maria Hiilegonda Hoogervorst (1864-1929)".