Stamboom Bosman » Maria Broekhuijzen (1863-????)

Persoonlijke gegevens Maria Broekhuijzen 


Gezin van Maria Broekhuijzen

Zij is getrouwd met Gijsbert van Dolder.

Zij zijn getrouwd op 30 juli 1890 te Rotterdam, zij was toen 27 jaar oud.


Notities over Maria Broekhuijzen



Gijsbert van Dolder trouwt op 30 juni 1890 in Rotterdam met Maria Broekhuizen.


De ouders van Gijsbert zijn Foris van Dolder en Antje Herrewijn (1829-1897). Antje was de zus van Cornelia Herrewijn. Zij is de “stammoeder” van het gezin van Pieter Herrewijn, de vader van Belinda. Het is de over-overgrootmoeder van Belinda Herrewijn.

De ouders van Maria zijn zijn Cornelis Broekhuizen en Cornelia Oliemans (geboren in 1834 in Aarlanderveen). Cornelia was een tante van Jacobus Oliemans, de overgrootvader van Herman Bosman.



Maria is voor 1927 overleden

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Maria Broekhuijzen?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Maria Broekhuijzen

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Maria Broekhuijzen

Maria Brasem
1801-1852

Maria Broekhuijzen
1863-????

1890

    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 30 juli 1890 lag rond de 17,0 °C. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 80%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 21 april 1888 tot 21 augustus 1891 was er in Nederland het kabinet Mackay met als eerste minister Mr. A. baron Mackay (AR).
    • In het jaar 1890: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
      • 14 maart » Heiligverklaring van Liduina van Schiedam door Paus Leo XIII.
      • 6 augustus » William Kemmler sterft als eerste mens op de elektrische stoel.
      • 1 oktober » Het Yosemite National Park in de Amerikaanse staat Californië wordt opgericht.
      • 29 oktober » De Staten-Generaal, in verenigde vergadering bijeen, verklaren de Nederlandse koning Willem III wegens ziekte buiten staat de regering waar te nemen. Op 23 november van datzelfde jaar zou hij komen te overlijden.
      • 23 november » Het Groothertogdom Luxemburg wordt losgemaakt uit de personele unie met Nederland.
      • 23 november » Koning Willem III sterft zonder mannelijke nakomelingen. Zijn enige dochter, de 10-jarige prinses Wilhelmina, volgt hem op als Koningin der Nederlanden, onder het regentschap van haar moeder, koningin Emma.

    Over de familienaam Broekhuijzen


    De publicatie Stamboom Bosman is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Herman Bosman, "Stamboom Bosman", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-bosman/I3555.php : benaderd 16 januari 2026), "Maria Broekhuijzen (1863-????)".