Stamboom Bosman » Jacobus Oliemans (1886-1918)

Persoonlijke gegevens Jacobus Oliemans 


Gezin van Jacobus Oliemans

Hij is getrouwd met Ida Antonia van der Veer.

Zij zijn getrouwd op 30 maart 1916 te Muiden, hij was toen 30 jaar oud.


Notities over Jacobus Oliemans

Jacobus overlijdt op 32-jarige leeftijd. Op de dag van zijn overlijden schrijft de correspondent van Zevenhoven in de Rijnbode; "wegens het heerschen van de Spaansche ziekte onder het onderwijszend personeel der Christelijke school, is deze gesloten". Er heerste in Nederland een epidemie van de Spanse griep. Wellicht is Jacobus een van de slachtoffers.


Op 22 april 1919 staat er in het Leidsch Dagblad de volgende advertentie:



BOELHUIS


De notarissen R. van den Berg te Oudshoorn gem Alphen a/d Rijn en Jhr. P.J. de Winter te Woerden, zijn voornemens op Donderdag 24 april 1919, voorm. 9.30 uur (nieuwe tijd) op de hofstede bewoond door Mejuffrouw de Wed. Jac. Oliemans te Zevenhoven, publiek a contant te verkoopen;


29 stuks best hoornvee



als 17 kalfkoeien, 4 vaarkoeien, 6 kruispinken, 2 stieren;



verder, 3 paarden als 1 zwarte ruin (aftandsch) 1 bruine merrie (aftandsch) wegpaard, beide mak in tuig en 1 beste 2-jarige vosruin.


Voorts; 1 fokkalf, 7 mestvarkens, 3 drachtige zeugen, Utrechts wagentje, Kaasbrik, 2 boerenwagens, 2 driegewielde karren, 4 kruiwagens, hooiharkmachine, 2 maaimachines, w.o een zware, zoo goed als nieuwe (Cormick), 2 hooischudders, slobberkros, 2 schaarploegen, eggen, bietnsnijmachine, sleephek,Berg- heeft met spillen, varkenslandhokken, tochtbrug, mestpraam, Zeeuwsche ploeg, allelandbouw- en melkgereedschappen, schelft bonenstroo, een partij varkens- en ruige mest, eenig huisraad, w.o. Eikennh. Beffet, enz,


Alle 's morgens 1 uur voor den verkoop te zien. Geen gelegenheid tot uitspanning.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Jacobus Oliemans?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Jacobus Oliemans

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Jacobus Oliemans

Aaltje Heijns
1822-1884

Jacobus Oliemans
1886-1918

1916

    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 30 maart 1916 lag tussen -1,7 °C en 9,8 °C en was gemiddeld 4,2 °C. Er was 0,1 mm neerslag. Er was 6,8 uur zonneschijn (53%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
    • In het jaar 1916: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 6,4 miljoen inwoners.
      • 15 maart » De Universiteit van Gent wordt vernederlandst; dit wordt echter na het einde van de Eerste Wereldoorlog weer teruggedraaid.
      • 10 juni » In Arabië breekt de Arabische opstand uit.
      • 15 augustus » Oprichting van de Mexicaanse voetbalclub Atlas Guadalajara.
      • 20 augustus » Oprichting van de Chileense voetbalclub Ñublense.
      • 8 september » Begin van de Slag bij Tabora.
      • 7 oktober » De Provinciale Utrechtse Elektriciteits Maatschappij wordt opgericht.
    • De temperatuur op 26 oktober 1918 lag tussen 2,2 °C en 12,0 °C en was gemiddeld 7,7 °C. Er was 0,3 mm neerslag. Er was 2,1 uur zonneschijn (21%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
    • Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
    • In het jaar 1918: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 6,6 miljoen inwoners.
      • 21 april » De Duitse jachtdriedekker van Manfred von Richthofen (de Rode baron) wordt neergeschoten, waarbij hij om het leven komt.
      • 6 september » Oprichting van de Paraguayaanse voetbalclub General Caballero onder de naam Deportivo Meilicke.
      • 2 november » In Duitsland breekt een algehele opstand uit die bekend wordt als de Novemberrevolutie, met als hoogtepunt het afzetten van de Duitse keizer Wilhelm II en de vorming van een democratische republiek.
      • 10 november » De Duitse keizer Wilhelm II komt aan op Station Eijsden om asiel aan te vragen in Nederland.
      • 10 november » Wilhelm Groener sluit met de nieuwe rijkskanselier Friedrich Ebert het zgn. "Ebert-Groener-pact".
      • 12 november » Geïnspireerd door de omwentelingen in Duitsland en Rusland roept de Nederlandse socialistische leider Pieter Jelles Troelstra op tot revolutie. Hij veroorzaakt paniek, maar krijgt geen bijval.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Oliemans

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Oliemans.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Oliemans.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Oliemans (onder)zoekt.

    De publicatie Stamboom Bosman is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Herman Bosman, "Stamboom Bosman", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-bosman/I3366.php : benaderd 6 januari 2026), "Jacobus Oliemans (1886-1918)".