Stamboom Bosch » IJmkje Hemrika (1908-1978)

Persoonlijke gegevens IJmkje Hemrika 


Gezin van IJmkje Hemrika

(1) Zij is getrouwd met Pieter Openneer.

Zij zijn getrouwd op 22 september 1927 te Amsterdam, zij was toen 19 jaar oud.

Pieter is suikerbakker en de vader van Ijmkje is werkman.

Kind(eren):

  1. (Niet openbaar)

Het echtpaar is gescheiden 7 april 1932 te Amsterdam.


(2) Zij is getrouwd met Casper Jansen.

Zij zijn getrouwd op 12 juni 1941 te Amsterdam, zij was toen 33 jaar oud.


Notities over IJmkje Hemrika

Op haar persoonskaart staan de volgende adressen: Knollendamstraat 3, Johan Coltermanstraat 6. ( vanaf 26-7-1956)

Op de foto zie je links Ymkje (Ym) Hemrika-Jansen.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot IJmkje Hemrika?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk IJmkje Hemrika

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van IJmkje Hemrika

Rinske Glas
1869-1930

IJmkje Hemrika
1908-1978

(1) 1927
(2) 1941

Casper Jansen
1900-????


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

    Aanknopingspunten in andere publicaties

    Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 26 mei 1908 lag tussen 9,8 °C en 16,7 °C en was gemiddeld 12,8 °C. Er was 0,6 mm neerslag. Er was 2,1 uur zonneschijn (13%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 17 augustus 1905 tot 11 februari 1908 was er in Nederland het kabinet De Meester met als eerste minister Mr. Th. de Meester (unie-liberaal).
    • Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
    • In het jaar 1908: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 5,7 miljoen inwoners.
      • 24 januari » Robert Baden-Powell richt de scouting op.
      • 27 januari » Ontdekking van de Jupitermaan Pasiphae door Philibert Jacques Melotte.
      • 1 februari » Koning Karel I van Portugal en de kroonprins Lodewijk Filips, hertog van Braganza worden in Lissabon vermoord door republikeinen.
      • 8 maart » In New York staken de naaisters voor de achturige werkdag en voor het vrouwenkiesrecht.
      • 1 mei » Oprichting van de IJslandse voetbalclub Fram Reykjavík.
      • 27 september » In het Amerikaanse Detroit rijdt de eerste T-Ford uit de fabriek; een auto waarvan er 15 miljoen gebouwd zullen worden.
    • De temperatuur op 12 juni 1941 lag tussen 3,3 °C en 17,0 °C en was gemiddeld 10,9 °C. Er was 8,5 uur zonneschijn (51%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 3 september 1940 tot 27 juli 1941 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy I met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
    • Van 27 juli 1941 tot 23 februari 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy II met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
    • In het jaar 1941: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 8,9 miljoen inwoners.
      • 22 februari » In Amsterdam begon de grote razzia tegen de Joden door 600 man van de Ordnungspolizei.
      • 17 april » Het Koninkrijk Joegoslavië wordt door de bezetters opgeheven.
      • 27 april » Oprichting van het Sloveens Bevrijdingsfront in Ljubljana.
      • 22 juni » Nazi-Duitsland begint Operatie Barbarossa, de grootste militaire onderneming in de geschiedenis, tegen de Sovjet-Unie.
      • 28 november » De Nederlandse onderzeeboot O 21 onder commando van Ltz I J.F. van Dulm brengt in de Golf van Cagliari de Duitse onderzeeboot U 95 tot zinken.
      • 9 december » Het Verenigd Koninkrijk en het Gemenebest van Naties verklaren de oorlog aan Japan.
    • De temperatuur op 21 juli 1978 lag tussen 6,3 °C en 16,9 °C en was gemiddeld 12,4 °C. Er was -0,1 mm neerslag. Er was 7,1 uur zonneschijn (44%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
    • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van maandag 19 december 1977 tot vrijdag 11 september 1981 was er in Nederland het kabinet Van Agt I met als eerste minister Mr. A.A.M. van Agt (CDA/KVP).
    • In het jaar 1978: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 13,9 miljoen inwoners.
      • 1 juni » Opening van de Brouwerssluis in de Brouwersdam, zodat het Grevelingenmeer weer in verbinding staat met de Noordzee.
      • 21 juni » Het Nederlands voetbalelftal zet Italië met 2-1 opzij in de halve finaleronde van het WK voetbal 1978 in Argentinië.
      • 26 juni » Zo'n veertigduizend ambtenaren demonstreren in Den Haag tegen bezuinigingen op de ambtenarensalarissen.
      • 9 juli » Sovjet-atleet Boris Zajtsjoek scherpt in Moskou hetwereldrecord kogelslingeren (79,30 meter) aan tot 80,14 meter.
      • 24 juli » In de West-Afrikaanse staat Gabon breken straatgevechten uit tussen inwoners en immigranten uit Benin na beschuldigingen van Benin dat Gabon hulp verleend zou hebben bij een poging tot invasie en staatsgreep door huurlingen in 1977.
      • 14 november » De Europese Investeringsbank (EIB) steekt ruim 68 miljoen gulden in een dwars door Joegoslavië aan te leggen autoweg, die 1163 kilometer lang wordt en tegen 1990 gereed moet zijn.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Hemrika

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Hemrika.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Hemrika.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Hemrika (onder)zoekt.

    De publicatie Stamboom Bosch is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Bert Hemrika, "Stamboom Bosch", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-bosch/I670.php : benaderd 18 februari 2026), "IJmkje Hemrika (1908-1978)".