Stamboom Veenstra, Dijkstra, Peperkamp en Van den Dobbelsteen » Cornelis Koot (1912-1944)

Persoonlijke gegevens Cornelis Koot 

  • Hij is geboren op 15 juni 1912 in Utrecht.
  • Beroep: grondwerker.
  • Feiten:
    • (diversen) .
      oorlogsslachtoffer, gefusilleerd
    • (overlijden) .
      Cor de Groot op 4 mei 2016
      Dit was mijn moeders eerste man, zij is getrouwd met Cornelis Koot op 19 april 1939 en hebben daaruit een zoon en dochter gekregen Kees en Riet. Ikzelf ben uit mijn moeders tweede huwelijk geboren, zij is getrouwd met Cornelis de Groot in februari 1956. Ik zelf ben geboren op 19 april 1956. Mijn moeder vond het altijd heel bijzonder deze datum gezien zij getrouwd was op 19 april , haar eerste man omgekomen in Natzweiler op 19 april en ik geboren op 19 april. Zij woonden in de Hertestraat nr 7 in Utrecht naast Cornelis Koot zijn ouders op nr 9. Na de oorlog is mijn moeder met haar tweede man gaan wonen op Hertestraat nr 11, waar ik geboren ben. De ouders van Cornelis Koot woonden tot hun dood naast ons, voor mij waren dat opa en oma Koot, gezien ik van mijn vaders kant geen opa en oma meer had. Mijn moeder heeft ruim 20 jaar geleden aan mij de getoonde brief van Koningin Wilhelmina en het overlijdensbericht van de Kampcommandant van Natzweiler aan mij gegeven, het schrijven uit Natzweiler heb ik aan mijn halfzus Riet gegeven dus bezit ik niet meer. Ik weet wel dat mijn moeder mij verteld heeft dat het enigste wat ze toen toegestuurd kreeg een pakketje was met wat oude kleren van Cornelis Koot en dat dat alles was wat ze terug kreeg. Zij heeft ook nooit precies geweten waar hij aan overleden is, maar Riet heeft via het rode kruis weten uit te vinden dat hij op 19 april gefusilleerd is. Tot zover wat mij bekend is.
  • Hij is overleden op 19 april 1944 in Natzweiler (Duitsland), hij was toen 31 jaar oud.
  • Een kind van Cornelis Koot en Maria van Bemmel
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 18 januari 2023.

Gezin van Cornelis Koot

Hij is getrouwd met Jannetje van der Meijden.

Zij zijn getrouwd op 19 april 1939 te Utrecht, hij was toen 26 jaar oud.


Kind(eren):

  1. (Niet openbaar)
  2. (Niet openbaar)


Tweede Wereldoorlogslachtoffer


Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Cornelis Koot?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Cornelis Koot

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Afbeelding(en) Cornelis Koot

Voorouders (en nakomelingen) van Cornelis Koot


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Verwantschap Cornelis Koot



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.



Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Sam Stamboom, "Stamboom Veenstra, Dijkstra, Peperkamp en Van den Dobbelsteen", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-boris-bas/I33077.php : benaderd 10 januari 2026), "Cornelis Koot (1912-1944)".