Stamboom Veenstra, Dijkstra, Peperkamp en Van den Dobbelsteen » Arnoldus Cornelis Brakenhoff (1896-1976)

Persoonlijke gegevens Arnoldus Cornelis Brakenhoff 

  • Hij is geboren op 21 april 1896 in Egmond Binnen.
  • Beroep: zandvormer, magazijnbediende, magazijnmeester, stoker.
  • Feit: (diversen) .
    Arnold en Jo woonden aan de Oudegracht 84 te Alkmaar, in dit kleine huisje, dat er nog steeds staat en inmiddels huisnummer 78 heeft gekregen, zijn alle kinderen geboren. In 1939 zijn Arnold en Jo verhuisd naar de Toussainstraat 1. Arnold en Jo leefden van een klein inkomen. Arnold werkte 33 jaar als magazijnmeester bij fa Spruijt op de Langestraat in Alkmaar. Arnold heeft op de fiets ook jarenlang 2 keer per week, meestal op dinsdag en donderdag geld geind van klanten van Spruijt, die nog goederen op rekening hadden staan. Hij vond dit een welkome afwisseling van het magazijn werk. In de wintertijd was hij stoker in de Domiicuskerk op de Laat. Hier zit nu de Domus. 's ochtends en 's avonds gooiede hij de kolen op het vuur, in deze omgeving geen heidens werk. Hij was erg op zijn broer Henk gesteld. Over en weer bezochten zij elkaar met de trein danwel met de fiets via de Alkmaarder Packetdienst, een stoombootdienst tussen Alkmaar, Zaandam en Amsterdam. Vaste vriend van Arnold was de poes Moortje, die altijd op zijn schouder kwam zitten. Zoon Arnold schilde de aardappelen in een grote teil. Anekdote: eind jaren 50 logeerden het gezin van Herman Busscher hier aan de Tousantstraat, de familie was een door en door katholiek gezin, en zoals gebruikelijk werd er in de meimaand het rozenhoedje gebeden. Ook de gasten moesten s'avonds op de knietjes voor de stoel meebidden. (Bron Dick Rozing)
  • Hij is overleden op 28 mei 1976 in Alkmaar, hij was toen 80 jaar oud.
  • Een kind van Arnoldus Brakenhoff en Theresia Leonarda Buscher
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 3 juli 2024.

Gezin van Arnoldus Cornelis Brakenhoff

Hij is getrouwd met Johanna Theresia Maria Beemsterboer.

Zij zijn getrouwd op 5 juni 1924 te Alkmaar, hij was toen 28 jaar oud.


Kind(eren):

  1. Arnoldus Brakenhoff  1929-2016 

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Arnoldus Cornelis Brakenhoff?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Arnoldus Cornelis Brakenhoff

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Afbeelding(en) Arnoldus Cornelis Brakenhoff


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Verwantschap Arnoldus Cornelis Brakenhoff



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:


Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Sam Stamboom, "Stamboom Veenstra, Dijkstra, Peperkamp en Van den Dobbelsteen", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-boris-bas/I121981.php : benaderd 30 december 2025), "Arnoldus Cornelis Brakenhoff (1896-1976)".