Stamboom Borgsteede » Jacobus de Bruijn (1768-1824)

Persoonlijke gegevens Jacobus de Bruijn 


Gezin van Jacobus de Bruijn

Hij is getrouwd met Trijntje Noonen.

Zij zijn getrouwd op 3 mei 1793 te Aalsmeer, Noord-Holland, Nederland.


Kind(eren):

  1. Martje de Bruin  1794-????
  2. Paulus de Bruin  1795-????
  3. Paulus de Bruin  1796-????
  4. Maria de Bruin  1797-????
  5. Paulus de Bruin  1799-????
  6. Jacobus de Bruin  1801-1801
  7. Jacoba de Bruin  1805-1870 

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Jacobus de Bruijn?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Jacobus de Bruijn

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Jacobus de Bruijn

Antje Buijs
1712-????

Jacobus de Bruijn
1768-1824

1793

    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. dtb Amsterdam, 112 fo 44.p.37 (fo.17), 19 februari 1768
    2. Aalsmeer, Akte 22, 14 juni 1824

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 19 februari 1768 lag rond de 1,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-oosten. Typering van het weer: donker regen. Bijzondere weersverschijnselen: ijs. Bron: KNMI
    • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
    • In het jaar 1768: Bron: Wikipedia
      • 24 juli » Willem Hendrik van Nassau-Saarbrücken wordt opgevolgd door zijn zoon Lodewijk.
      • 6 december » De eerste druk van de Encyclopædia Britannica verschijnt.
    • De temperatuur op 3 mei 1793 lag rond de 6,0 °C. Er was 22 mm neerslagDe wind kwam overheersend uit het noord-westen. Typering van het weer: zeer betrokken. Bron: KNMI
    • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
    • In het jaar 1793: Bron: Wikipedia
      • 21 januari » Lodewijk XVI van Frankrijk wordt geëxecuteerd door middel van guillotine.
      • 21 januari » Pruisen en Rusland verdelen Polen.
      • 1 februari » Frankrijk start een oorlog met het Verenigd Koninkrijk en Nederland.
      • 4 maart » George Washington wordt beëdigd voor een tweede termijn als 1e president van de Verenigde Staten.
      • 2 juni » De jakobijnen grijpen de macht in Frankrijk en zetten de girondijnen af. Begin van het Schrikbewind.
      • 10 augustus » Het Louvre in Parijs wordt als museum in gebruik genomen.
    • De temperatuur op 12 juni 1824 lag rond de 10,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-westen. Typering van het weer: half bewolkt . Bron: KNMI
    • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
    • In het jaar 1824: Bron: Wikipedia
      • 5 maart » Eerste Birma-oorlog: Het Verenigd Koninkrijk verklaart officieel de oorlog aan Birma.
      • 7 mei » Ludwig van Beethoven dirigeert, hoewel doof, de eerste uitvoering van zijn Negende Symfonie.
      • 20 mei » Karel X wordt koning van Frankrijk.
      • 10 oktober » Guadalupe Victoria wordt de eerste president van Mexico.
      • 1 december » Bij verkiezingen in de Verenigde Staten haalt geen van de kandidaten een meerderheid. Het Huis van Afgevaardigden moet een winnaar aanwijzen.
      • 9 december » Peru verslaat Spanje in de Slag van Ayacucho.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam De Bruijn


    De publicatie Stamboom Borgsteede is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Enno Borgsteede, "Stamboom Borgsteede", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-borgsteede/I2938.php : benaderd 7 januari 2026), "Jacobus de Bruijn (1768-1824)".