De temperatuur op 17 april 1909 lag tussen 3,9 °C en 13,3 °C en was gemiddeld 9,4 °C. Er was 0,2 mm neerslag. Er was 0,8 uur zonneschijn (6%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
2 januari » President S. Hylkema van de Friese IJsbond zet het licht op groen voor de start van de eerste Elfstedentocht. Van de 48 deelnemers halen er slechts negen de finish van de 200 km lange tocht op dooi-ijs. Winnaar wordt de 24-jarige theologiestudent Minne Hoekstra uit Warga (13 uur en 50 minuten).
2 februari » In de Franse krant Le Figaro publiceert de Italiaanse schrijver Filippo Tommasso Marinetti zijn futuristisch manifest: een loflied op de dynamiek van het machinetijdperk.
16 februari » Ernest Shackleton bereikt de magnetische zuidpool.
20 juli » Georges Clemenceau dient zijn ontslag in als premier van Frankrijk.
27 juli » Tweede dag van de Tragische week in Catalonië, een opstand die hardhandig neer wordt geslagen.
23 december » Albert I van België wordt koning.
Dag van overlijden 4 januari 1976
De temperatuur op 4 januari 1976 lag tussen 1,0 °C en 5,9 °C en was gemiddeld 3,9 °C. Er was 0,6 mm neerslag gedurende 1,3 uur. Er was 1,9 uur zonneschijn (24%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
5 januari » De eerste uitzending van het radioprogramma Met het Oog op Morgen.
4 februari » 22.000 mensen komen om bij een aardbeving in Guatemala en Honduras.
23 februari » De Nederlandse schaatser Jan Roelof Kruithof vestigt het werelduurrecord op de schaats in Inzell: in één uur tijd schaatst hij 36971 m.
22 mei » Guy Thys wordt bondscoach van het Belgisch nationale voetbalteam.
11 oktober » Laatste gemeenteraadsverkiezingen voor de herschikking van gemeenten in België.
3 december » Tijdens een fotosessie voor de cover van het album Animals van Pink Floyd bij Battersea Power Station in Londen raakt een 12 meter lange ballon in de vorm van een varken los en zweeft in de aanvliegroute voor vliegtuigen naar Heathrow. Het varken bereikt een hoogte van 18.000 voet (6 kilometer) voordat het weer naar beneden komt.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Anne-Marie Bokslag, "Stamboom Bokslag", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-bokslag/I511195.php : benaderd 23 januari 2026), "Johannes Gerardus "Jan" Peters (1909-1976)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.