Stamboom Boerstra » Hendrik Vellinga (1903-1989)

Persoonlijke gegevens Hendrik Vellinga 


Gezin van Hendrik Vellinga

Hij is getrouwd met Antonia Boerstra.

Toestemming voor het huwelijk is 21 mei 1931 verkregen te Sneek.

Zij zijn getrouwd op 4 juni 1931 te Sneek, hij was toen 28 jaar oud.

Ze zijn in de kerk getrouwd op 4 juni 1931 te Sneek, hij was toen 28 jaar oud.


Kind(eren):

  1. Ype Vellinga  1934- 
  2. Johanna Vellinga  1935-2012
  3. (Niet openbaar)
  4. (Niet openbaar)
  5. (Niet openbaar)

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Hendrik Vellinga?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Hendrik Vellinga

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Hendrik Vellinga


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 15 januari 1903 lag tussen -6,9 °C en -1,0 °C en was gemiddeld -4,1 °C. Er was 6,9 uur zonneschijn (84%). Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 augustus 1901 tot 16 augustus 1905 was er in Nederland het kabinet Kuijper met als eerste minister Dr. A. Kuijper (AR).
  • In het jaar 1903: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,3 miljoen inwoners.
    • 3 mei » Oprichting van de Nederlandse voetbalclub Heracles Almelo
    • 16 juni » Henry Ford richt de Ford Motor Company op in Detroit.
    • 1 juli » Vertrek van de eerste Ronde van Frankrijk.
    • 2 augustus » Onsuccesvolle opstand van de Macedoniërs tegen het Ottomaanse Rijk.
    • 31 oktober » Opening van Hampden Park, een voetbalstadion in de Schotse hoofdstad Glasgow.
    • 17 december » Orville Wright maakt de eerste gemotoriseerde vlucht ter wereld, met de Wright Flyer (of mogelijk de Flyer I) te Kitty Hawk.
  • De temperatuur op 4 juni 1931 lag tussen 9,1 °C en 19,5 °C en was gemiddeld 13,4 °C. Er was 4,2 uur zonneschijn (25%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck III met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • In het jaar 1931: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 7,9 miljoen inwoners.
    • 8 februari » Bij het tweede zelfstandige wereldkampioenschap ijshockey in Polen prolongeert Canada de wereldtitel door ook de laatste wedstrijd in de finaleronde - tegen de Verenigde Staten - winnend af te sluiten: 2-0.
    • 5 maart » Sir Oswald Mosley richt in Londen een fascistische partij op; de latere British Union of Fascists.
    • 26 april » Bisschopswijding van Leo Kierkels, Nederlands apostolisch delegaat in Brits-Indië, door kardinaal Willem Marinus van Rossum.
    • 12 mei » Het bevroren lichaam van Alfred Wegener wordt op Groenland teruggevonden.
    • 28 juni » In Spanje worden na het vertrek van koning Alfons XIII verkiezingen gehouden die door de linkse partijen, de PSOE voorop, worden gewonnen.
    • 4 december » Maximiliano Hernández Martínez pleegt een staatsgreep in El Salvador.
  • De temperatuur op 22 april 1989 lag tussen 5,9 °C en 10,6 °C en was gemiddeld 7,4 °C. Er was 2,4 uur zonneschijn (17%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noorden. Bron: KNMI
  • Koningin Beatrix (Huis van Oranje-Nassau) was van 30 april 1980 tot 30 april 2013 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van dinsdag 4 november 1986 tot dinsdag 7 november 1989 was er in Nederland het kabinet Lubbers II met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
  • Van dinsdag 7 november 1989 tot maandag 22 augustus 1994 was er in Nederland het kabinet Lubbers III met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
  • In het jaar 1989: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 14,8 miljoen inwoners.
    • 1 februari » De eerste aflevering van de Vlaamse televisieserie Samson en Gert wordt uitgezonden.
    • 10 juni » Frankrijks beroemdste misdadiger Albert Spaggiari overlijdt.
    • 12 juli » In Tokyo Disneyland wordt de attractie Star Tours geopend.
    • 19 oktober » Vier vermeende IRA-terroristen, bijgenaamd de Guildford Four, worden vrijgelaten na vijftien jaar onschuldig in de gevangenis te hebben gezeten.
    • 30 oktober » In Epcot wordt de attractie The Making of Me geopend.
    • 7 november » In Birma worden op 27 mei 1990 algemene verkiezingen gehouden, zo maakt een verkiezingscommissie van de militaire junta bekend.
  • De temperatuur op 27 april 1989 lag tussen -2,2 °C en 11,3 °C en was gemiddeld 5,7 °C. Er was 10,8 uur zonneschijn (74%). Het was licht bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het oost-zuid-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Beatrix (Huis van Oranje-Nassau) was van 30 april 1980 tot 30 april 2013 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van dinsdag 4 november 1986 tot dinsdag 7 november 1989 was er in Nederland het kabinet Lubbers II met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
  • Van dinsdag 7 november 1989 tot maandag 22 augustus 1994 was er in Nederland het kabinet Lubbers III met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
  • In het jaar 1989: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 14,8 miljoen inwoners.
    • 14 maart » František Kubík, Slowaaks voetballer
    • 30 april » De vrouwen van het agrarische, overwegend katholieke kanton Appenzell Ausserrhoden in Zwitserland krijgen stemrecht.
    • 25 augustus » De Verenigde Staten zeggen de Colombiaanse regering hulp toe ter waarde van 65 miljoen dollar om de drugscriminaliteit te bestrijden en overhandigen de regering van president Virgilio Barco een lijst met de namen van twaalf vooraanstaande drugsbazen die aan de VS uitgeleverd moeten worden.
    • 30 oktober » In Epcot wordt de attractie The Making of Me geopend.
    • 17 november » In Tsjecho-Slowakije begint de Fluwelen Revolutie.
    • 30 november » De RAF pleegt een bomaanslag op de bankier Alfred Herrhausen van de Deutsche Bank. Herrhausen komt daarbij om het leven.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Vellinga

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Vellinga.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Vellinga.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Vellinga (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Boerstra is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Klaas Boerstra, "Stamboom Boerstra", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-boerstra/I868.php : benaderd 11 maart 2026), "Hendrik Vellinga (1903-1989)".