De temperatuur op 25 november 1925 was gemiddeld 2,8 °C. Er was 9,7 mm neerslag. Er was 0,5 uur zonneschijn (6%). De gemiddelde windsnelheid was 6 Bft (krachtige wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
Van 19 september 1922 tot 4 augustus 1925 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck II met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
Van 4 augustus 1925 tot 8 maart 1926 was er in Nederland het kabinet Colijn I met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
3 maart » Benoeming van Angelo Roncalli tot apostolisch visitator in Bulgarije.
19 maart » Bisschopswijding van Angelo Roncalli, apostolisch visitator in Bulgarije, in Rome door kardinaal Giovanni Tacci Porcelli.
1 mei » Oprichting van de Ecuadoraanse voetbalclub Barcelona Sporting Club.
21 augustus » De Nederlandse voetbalclub FC Emmen wordt opgericht.
3 december » Dr. P.H. Ritter jr. houdt zijn eerste boekbespreking voor de Hilversumsche Draadlooze Omroep.
25 december » Het Argentijns voetbalelftal wint voor de tweede keer de Copa América door in de slotwedstrijd met 2-2 gelijk te spelen tegen naaste belager Brazilië.
Trouwdag 15 november 1944
De temperatuur op 15 november 1944 lag tussen -0,2 °C en 3,0 °C en was gemiddeld 1,6 °C. Er was 0,1 mm neerslag. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
12 februari » Oprichting van de Colombiaanse voetbalclub Deportivo Pereira.
18 maart » Tweede Wereldoorlog: nazi-troepen bezetten Hongarije.
20 juni » Het Japans vliegdekschip Hiyo wordt tijdens de Slag in de Filipijnenzee door torpedobommenwerpers van het Amerikaans vliegdekschip Belleau Wood tot zinken gebracht.
7 juli » Boven Hoorn komen twee Amerikaanse B-17 bommenwerpers met elkaar in botsing en storten neer. Daarbij komen dertien van de twintig bemanningsleden en een inwoonster van Hoorn om het leven.
15 augustus » Operatie Dragoon: de Geallieerden vallen Zuid-Frankrijk aan.
15 december » Een vliegtuig met de Amerikaanse bandleider Glenn Miller aan boord verdwijnt spoorloos boven Het Kanaal.
Dag van overlijden 1 augustus 2004
De temperatuur op 1 augustus 2004 lag tussen 14,6 °C en 23,9 °C en was gemiddeld 19,2 °C. Er was 8,0 uur zonneschijn (52%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
29 januari » Een Progress bevoorradingsraket wordt gelanceerd om de eerste lading wetenschappelijke experimenten naar het ISS te brengen.
21 maart » De Telegraaf verschijnt voor het eerst ook op zondag.
5 juni » De Belgische tennissers Olivier Rochus en Xavier Malisse winnen het mannendubbel op Roland-Garros.
31 juli » Opening van de Kombank Arena in de Servische hoofdstad Belgrado.
26 augustus » Amerika wint het derde olympische voetbaltoernooi voor vrouwen door Brazilië in de finale met 2-1 te verslaan.
17 december » De Nederlandse voetballer Rachid Bouaouzan maakt een zware overtreding op Niels Kokmeijer, waardoor Bouaouzan de rest van het seizoen geschorst werd, zes maanden gevangenisstraf kreeg in 2005 en een boete kreeg. Voor Kokmeijer was zijn carrière als profvoetballer afgelopen.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Klaas Boerstra, "Stamboom Boerstra", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-boerstra/I8317.php : benaderd 17 februari 2026), "Maria Josepha Elisabeth "Ietje" van der Velde (1925-2004)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.