Stamboom Boel-Verlaan-van Oijen-van Schie » Arnoldus Richardus Offerman (1893-1937)

Persoonlijke gegevens Arnoldus Richardus Offerman 

  • Hij is geboren op 26 november 1893 in Amsterdam.
  • Hij is overleden op 25 juni 1937 in Suez, hij was toen 43 jaar oud.Bron 1
    Overledene Arnoldus Richardus Offerman
    Leeftijd 43 jaar

    Overleden aan boord van motorschip Christiaan Huygens van NV Stoomvaart Maatschappij Nederland ter rede van Suez

    Overlijdensdatum 25-06-1937
    Gebeurtenisplaats 's-Gravenhage
    Aktenummer B1992
    Registratiedatum 19-10-1951
    Akteplaats 's-Gravenhage

    1927-09-28: Tewaterlating van het mailschip ms. 'CHRISTIAAN HUYGENS' van de Stoomvaart Maatschappij 'Nederland' (SMN) op de werf van de Nederlandsche Scheepsbouw Maatschappij in Amsterdam. Het schip wordt gedoopt door mevrouw Koning-Hoek. De 'Christiaan Huygens' is, na de bouw van het passagiersschip 'P.C. Hooft' in 1926, het tweede passagiersschip van de SMN.

    1928-01-25: Proefvaart van het grootste tot dan toe in Nederland gebouwde mailschip ms 'CHRISTIAAN HUYGENS' van de Stoomvaart Maatschappij 'Nederland' (SMN), gebouwd op de werf van de Koninklijke Maatschappij 'De Schelde' te Vlissingen.

    1940-08-10: Van 10 augustus tot 14 september 1940 te Sydney verbouwd tot troepentransportschip.

    1945-08-26: Final Fate:
    In ballast onderweg van Antwerpen naar Londen via Rotterdam, in charter van het BMWT (Orient Line managers) op de Westerschelde 10 mijl noordwest van Westkapelle op een geallieerde zeemijn gelopen. Zwaar beschadigd op de Zuid Steenbank aan de grond gezet. Berging op 31 augustus gestaakt. Op 5 september brak het schip ter hoogte van de schoorsteen doormidden en moest als verloren worden beschouwd.
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 4 juni 2024.

Gezin van Arnoldus Richardus Offerman

Hij is getrouwd met Elisa Antonia Johanna de Bij.

Zij zijn getrouwd op 17 mei 1923 te Amsterdam, hij was toen 29 jaar oud.Bron 2

Bruidegom Arnoldus Richardus Offerman, handelsbediende, Geboorteplaats Amsterdam, 29 jaar
Bruid Elisa Antonia Johanna de Bij, Geboorteplaats Boxmeer, 26 jaar

Vader van de bruidegom Richardus Arnoldus Cornelis Offerman, diamantslijper
Moeder van de bruidegom Wilhelmina Francisca Justina Schluter
Vader van de bruid Eugène Carolus Josephus Hubertus de Bij
Moeder van de bruid Maria Ida Francisca Toebosch

Huwelijksdatum 17-05-1923
Gebeurtenisplaats Amsterdam
Aktenummer Reg. 3C fol. 16

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Arnoldus Richardus Offerman?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. BS 1992
  2. Reg. 3C fol. 16

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 26 november 1893 lag rond de 7,3 °C. Er was 16 mm neerslag. De luchtdruk bedroeg 74 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 100%. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 21 augustus 1891 tot 9 mei 1894 was er in Nederland het kabinet Van Tienhoven met als eerste minister Mr. G. van Tienhoven (unie-liberaal).
  • In het jaar 1893: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
    • 1 februari » Première van de opera Manon Lescaut van Giacomo Puccini in Turijn.
    • 21 februari » In Argentinië wordt de Argentijnse voetbalbond ("Asociación del Fútbol Argentino") opgericht.
    • 4 maart » Grover Cleveland (zelfde als hierboven) wordt beëdigd als 24e president van de Verenigde Staten
    • 15 april » Oprichting van de Christene Volkspartij.
    • 1 oktober » Oprichting van de Zwolsche Athletische Club.
    • 16 november » Oprichting van de Tsjechische voetbalclub Sparta Praag.
  • De temperatuur op 25 juni 1937 lag tussen 6,7 °C en 18,5 °C en was gemiddeld 13,3 °C. Er was 13,9 uur zonneschijn (83%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noorden. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 31 juli 1935 tot 24 juni 1937 was er in Nederland het kabinet Colijn III met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
  • Van 24 juni 1937 tot 25 juli 1939 was er in Nederland het kabinet Colijn IV met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
  • In het jaar 1937: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 8,6 miljoen inwoners.
    • 1 januari » Anastasio Somoza García wordt President van Nicaragua.
    • 7 januari » Prinses Juliana trouwt met Prins Bernhard van Lippe-Biesterfeld in de Sint-Jacobskerk in Den Haag. De Maastrichtste 7 Januaristraat verwijst hiernaar.
    • 13 april » Splitsing van het Apostolisch vicariaat Celebes in Nederlands-Indië in het Apostolisch Vicariaat Manado en de Apostolische Prefectuur Makassar.
    • 2 juli » Pilote Amelia Earhart verdwijnt spoorloos boven de Stille Oceaan.
    • 20 juli » In Cali (Colombia) wordt het Estadio Pascual Guerrero officieel in gebruik genomen.
    • 12 november » Japanse troepen bezetten Shanghai.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Offerman

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Offerman.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Offerman.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Offerman (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Rob Boel, "Stamboom Boel-Verlaan-van Oijen-van Schie", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-boel/I8916.php : benaderd 21 januari 2026), "Arnoldus Richardus Offerman (1893-1937)".