Stamboom Boel-Verlaan-van Oijen-van Schie » Petronella Rossenberg (1747-1822)

Persoonlijke gegevens Petronella Rossenberg 

  • Zij is geboren in het jaar 1747.
  • Zij is overleden op 1 januari 1822 in Amersfoort, zij was toen 75 jaar oud.Bron 1
    Overledene: Petronella van Rossenberg
    Geslacht: Vrouw
    Leeftijd: 75
    Relatie: Willem van de Klashorst

    Vader: - N.N.
    Moeder: - N.N.

    Gebeurtenis: Overlijden
    Datum: dinsdag 1 januari 1822
    Gebeurtenisplaats: Amersfoort

    Documenttype: BS Overlijden
    Erfgoedinstelling: Het Utrechts ArchiefHet Utrechts Archief
    Plaats instelling: Utrecht
    Collectiegebied: Utrecht
    Archief: 481
    Registratienummer: 353-02
    Aktenummer: 1
    Registratiedatum: 2 januari 1822
    Akteplaats: Amersfoort
    Opmerking: de namen van de ouders niet bekend
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 18 mei 2016.

Gezin van Petronella Rossenberg

Zij is getrouwd met Willem van de Klashorst.

Toestemming voor het huwelijk is 25 oktober 1781 verkregen te Amersfoort.

Zij zijn getrouwd op 11 november 1781 te Amersfoort, zij was toen 34 jaar oud.

Bruidegom: Willem van de Clashorst
Woonplaats: Amersfoort

Bruid: Petronella van Rossenberg
Woonplaats: Amersfoort

Gebeurtenis: Trouwen
Datum: zondag 11 november 1781
Religie: Nederduits-gereformeerd (later Nederlands-hervormd)
Gebeurtenisplaats: Amersfoort

Gebeurtenis: Ondertrouw
Datum: donderdag 25 oktober 1781

Documenttype: DTB Trouwen
Erfgoedinstelling: Het Utrechts ArchiefHet Utrechts Archief
Plaats instelling: Utrecht
Collectiegebied: Utrecht
Archief: DTB_Archief_Eemland_13
Registratienummer: 38l
Pagina: 209
Registratiedatum: 11 november 1781
Akteplaats: Amersfoort

Kind(eren):

  1. Jan van de Klashorst  1787-1859 

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Petronella Rossenberg?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Petronella Rossenberg

Petronella Rossenberg
1747-1822

1781

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. BS 1

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 11 november 1781 lag rond de 10,0 °C. Er was 44 mm neerslagDe wind kwam overheersend uit het west-noord-westen. Typering van het weer: betrokken regen. Bron: KNMI
  • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
  • In het jaar 1781: Bron: Wikipedia
    • 6 januari » Op de Royal Square in Saint Helier op het Kanaaleiland Jersey verslaan de Engelsen de Fransen in de Slag om Jersey. Zowel de Britse aanvoerder majoor Peirson als de Franse aanvoerder baron De Rullecourt komen om het leven.
    • 13 maart » Astronoom William Herschel ontdekt de planeet Uranus.
    • 5 augustus » De Slag bij de Doggersbank, een zeeslag tussen Nederland en het Verenigd Koninkrijk tijdens de Vierde Engels-Nederlandse Oorlog. De slag eindigt feitelijk onbeslist.
    • 4 september » Los Angeles wordt gesticht.
  • De temperatuur op 1 januari 1822 lag rond de 6,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-westen. Typering van het weer: half bewolkt regen . Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1822: Bron: Wikipedia
    • 9 juni » Octrooi wordt toegekend aan Charles Graham voor het kunstgebit.
    • 14 juni » Charles Babbage presenteert zijn ontwerp voor een automatische rekenmachine.
    • 7 september » Brazilië wordt een onafhankelijk keizerrijk
    • 27 september » Jean-François Champollion kondigt aan dat hij de Steen van Rosetta heeft ontcijferd.
    • 12 oktober » Brazilië wordt een onafhankelijk keizerrijk.
    • 1 december » Dom Pedro wordt gekroond tot keizer van Brazilië.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Rossenberg


Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Rob Boel, "Stamboom Boel-Verlaan-van Oijen-van Schie", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-boel/I6463.php : benaderd 21 januari 2026), "Petronella Rossenberg (1747-1822)".