Stamboom Boel-Verlaan-van Oijen-van Schie » Alouisius Jacobus van den Eeckhout (1860-1937)

Persoonlijke gegevens Alouisius Jacobus van den Eeckhout 

  • Hij is geboren op 1 april 1860 in Stoppeldijk.Bron 1
    Kind Alouisius Jacobus van den Eeckhout
    Geboortedatum 01-04-1860
    Geboorteplaats Stoppeldijk

    Vader Augustus Constantinus van den Eeckhout
    Moeder Maria Catharina van Campen

    Aktenummer 25
    Registratiedatum 02-04-1860
    Akteplaats Stoppeldijk
  • Hij is overleden op 19 juni 1937 in Hulst, hij was toen 77 jaar oud.Bron 2
    Aktenummer: 29
    Aktedatum: 1937
    Gemeente: Hulst
    Overlijdensdatum: 19-6-1937
    Overlijdensplaats: Hulst
    Overledene: Alouisius Jacobus van den Eeckhout
    Geboorteplaats: Stoppeldijk

    Burgerlijke staat: Weduwnaar
    Leeftijd: 67 jaar

    Partner: Johanna Petronella D' Hondt
    Vader: Augustus Constantinus van den Eeckhout
    Moeder: Maria Catharina van Campen

    Opmerkingen: Eerder weduwnaar van Leonora Baart.
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 13 juni 2024.

Gezin van Alouisius Jacobus van den Eeckhout

Hij is getrouwd met Johanna Petronella de Hondt.

Zij zijn getrouwd op 30 januari 1918 te Hulst, hij was toen 57 jaar oud.Bron 3

Aktenummer: 5
Huwelijksdatum: 30-01-1918
Huwelijksplaats: Hulst
Bruidegom: Alouisius Jacobus van den Eeckhout, Geboorteplaats: Stoppeldijk, 57 jaar, Bakker
Bruid: Johanna Petronella d' Hondt, Geboorteplaats: Hulst, 53 jaar, Herbergierster

Vader bruidegom: Augustus Constantinus van den Eeckhout
Moeder bruidegom: Maria Catharina van Campen
Vader bruid: Pieter Augustinus d' Hondt
Moeder bruid: Francisca Vergouts

Opmerkingen: Bgm wdnr van Leonora Baart. Brd wed van Charles Louis Boel.

Toegangsnummer: 25 Burgerlijke Stand Zeeland (1796) 1811-1980
Gemeente: Hulst
Inventarisnummer: HUL-H-1918
Vindplaats: Zeeuws Archief

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Alouisius Jacobus van den Eeckhout?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. (Niet openbaar)
  2. BS 29
  3. BS 5

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 1 april 1860 lag rond de 10,5 °C. Er was 1 mm neerslag. De winddruk was 18 kgf/m2 en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 74 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 68%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 18 maart 1858 tot 23 februari 1860 was er in Nederland het kabinet Rochussen - Van Bosse met als eerste ministers J.J. Rochussen (conservatief-liberaal) en Mr. P.P. van Bosse (liberaal).
  • Van 23 februari 1860 tot 14 maart 1861 was er in Nederland het kabinet Van Hall - Van Heemstra met als eerste ministers Mr. F.A. baron Van Hall (conservatief-liberaal) en Mr. S. baron Van Heemstra (liberaal).
  • In het jaar 1860: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,3 miljoen inwoners.
    • 23 maart » Executie van Ype Baukes de Graaf, de laatste voltrekking van de doodstraf in Friesland in vredestijd.
    • 19 juni » Een van de grootste branden die Leeuwarden ooit troffen, vindt plaats bij de Prins Frederikkazerne.
    • 13 augustus » Moord op vorst Danilo II van Montenegro in Kotor. Hij wordt opgevolgd door zijn neef Nicolaas I.
    • 31 oktober » Executie in Maastricht van Johannes Nathan, de laatste Nederlander die in vredestijd is geëxecuteerd.
    • 8 december » Oprichting van de nv Gemeentekrediet van België.
    • 26 december » In stadion Hallam Pitch in Sheffield wordt de eerste voetbalwedstrijd gespeeld en die gaat tussen Sheffield FC en Hallam FC.
  • De temperatuur op 19 juni 1937 lag tussen 5,4 °C en 16,5 °C en was gemiddeld 11,0 °C. Er was 5,0 mm neerslag gedurende 2,1 uur. Er was 6,2 uur zonneschijn (37%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 31 juli 1935 tot 24 juni 1937 was er in Nederland het kabinet Colijn III met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
  • Van 24 juni 1937 tot 25 juli 1939 was er in Nederland het kabinet Colijn IV met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
  • In het jaar 1937: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 8,6 miljoen inwoners.
    • 1 januari » Anastasio Somoza García wordt President van Nicaragua.
    • 27 mei » De Golden Gate Bridge gaat open voor het verkeer.
    • 28 mei » Het Britse kabinet van Neville Chamberlain treedt aan.
    • 8 juni » Wereldpremière van de Carmina Burana van Carl Orff in de Alte Oper in Frankfurt am Main.
    • 12 november » Japanse troepen bezetten Shanghai.
    • 13 december » Japan wint de Slag om Nanking. De stad wordt het toneel van massale verkrachtingen en massamoord door het Japanse leger.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Van den Eeckhout


Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Rob Boel, "Stamboom Boel-Verlaan-van Oijen-van Schie", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-boel/I4004.php : benaderd 14 maart 2026), "Alouisius Jacobus van den Eeckhout (1860-1937)".