Stamboom Boel-Verlaan-van Oijen-van Schie » Jacobus Remmerswaal (1871-1945)

Persoonlijke gegevens Jacobus Remmerswaal 

  • Hij is geboren op 25 oktober 1871 in Zoeterwoude.Bron 1
    Plaats Zoeterwoude
    Datum 25-10-1871
    Kind Jacobus Remmerswaal
    Plaats geboorte Zoeterwoude
    Datum geboorte 25-10-1871
    Vader Johannes Remmerswaal
    Moeder Hendrica Roos
    Archiefnr 0500B
    Inventarisnummer 1040
    Aktenummer 112
    Inventaris beginjaar 1864
    Inventaris eindjaar 1873
    Aktejaar 1871
  • Hij is overleden op 21 maart 1945 in Wassenaar, hij was toen 73 jaar oud.Bron 2
    Overledene: Jacobus Remmerswaal
    Leeftijd: 73
    Vader: Johannes Remmerswaal
    Moeder: Hendrica Roos
    Relatie: Catharina Johanna van den Berg
    Gebeurtenis: Overlijden
    Datum: woensdag 21 maart 1945
    Documentnummer: 103
    Registratiedatum: 23 maart 1945
    Plaats: Wassenaar
  • Een kind van Johannes Remmerswaal en Hendrica Roos
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 22 februari 2023.

Gezin van Jacobus Remmerswaal

Hij is getrouwd met Catharina Johanna van den Berg.

Zij zijn getrouwd op 5 augustus 1897 te Wassenaar, hij was toen 25 jaar oud.Bron 3

Aktenummer: 17
Datum: 05-08-1897

Bruidegom Jacobus Remmerswaal, 25, Geboorteplaats: Zoeterwoude
Bruid Catharina Johanna van den Berg, 22, Geboorteplaats: Wassenaar

Vader bruidegom Johannes Remmerswaal
Moeder bruidegom Hendrica Roos
Vader bruid Willem Franciscus van den Berg
Moeder bruid Maria van Wissen

Kind(eren):

  1. Remmerswaal  1918-1920
  2. Remmerswaal  1920

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Jacobus Remmerswaal?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Jacobus Remmerswaal

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. BS 112
  2. (Niet openbaar)
  3. BS 17

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 25 oktober 1871 lag rond de 4,9 °C. De winddruk was 1 kgf/m2 en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. De relatieve luchtvochtigheid was 80%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 4 juni 1868 tot 4 januari 1871 was er in Nederland het kabinet Van Bosse - Fock met als eerste ministers Mr. P.P. van Bosse (liberaal) en Mr. C. Fock (liberaal).
  • Van 4 januari 1871 tot 6 juli 1872 was er in Nederland het kabinet Thorbecke III met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
  • In het jaar 1871: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
    • 18 januari » Wilhelm I wordt de eerste keizer van het Duitse Keizerrijk.
    • 24 februari » Charles Darwin publiceert in Londen zijn Descent of Man (De afstamming van de mens).
    • 18 maart » Begin van de Parijse Commune.
    • 10 mei » Met het afsluiten van de Vrede van Frankfurt wordt de Frans-Pruisische Oorlog officieel beëindigd.
    • 8 oktober » Een grote brand verwoest bijna zes vierkante kilometer van Chicago waarbij honderden mensen omkomen.
    • 24 december » eerste uitvoering van Aida, opera van Giuseppe Verdi, ter gelegenheid van de opening van het Suezkanaal.
  • De temperatuur op 5 augustus 1897 lag rond de 22,1 °C. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 57%. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 9 mei 1894 tot 27 juli 1897 was er in Nederland het kabinet Roëll met als eerste minister Jonkheer mr. J. Roëll (oud-liberaal).
  • Van 27 juli 1897 tot 1 augustus 1901 was er in Nederland het kabinet Pierson met als eerste minister Mr. N.G. Pierson (unie-liberaal).
  • In het jaar 1897: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
    • 19 februari » De aartsbisschoppen van Canterbury en York weerleggen in hun brief Saepius Officio de argumenten van Paus Leo XIII in zijn brief Apostolicae Curae tegen de geldigheid van de wijdingen in de Kerk van Engeland.
    • 18 mei » Oprichting van de Chileense voetbalclub Unión Española
    • 12 juni » Karl Elsener vraagt octrooi aan op het Zwitsers zakmes (Original Offiziersmesser).
    • 20 augustus » De Britse legerarts Ronald Ross ontdekt dat tropische steekmuggen de overbrenger zijn van malaria.
    • 31 oktober » Frankrijk eist het atol Bassas da India op.
    • 31 oktober » Oprichting van de Eerste Groninger Tramway-Maatschappij.
  • De temperatuur op 21 maart 1945 lag tussen 3,5 °C en 12,9 °C en was gemiddeld 7,7 °C. Er was 8,9 uur zonneschijn (73%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 juli 1941 tot 23 februari 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy II met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
  • Van 23 februari 1945 tot 24 juni 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy III met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
  • Van 24 juni 1945 tot 3 juli 1946 was er in Nederland het kabinet Schermerhorn - Drees met als eerste ministers Prof. ir. W. Schermerhorn (VDB) en W. Drees (PvdA).
  • In het jaar 1945: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 9,2 miljoen inwoners.
    • 7 maart » De geallieerden krijgen de ongeschonden Ludendorffbrug over de Rijn in Remagen in handen.
    • 5 april » Begin van de Opstand van de Georgiërs.
    • 27 april » Oprichting van de Roemeense voetbalclub Politehnica Iaşi.
    • 8 juli » De Nederlandse onderzeeboot O 19 loopt vast op Laddrif en wordt twee dagen later vernietigd door de Amerikaanse onderzeeboot Cod.
    • 13 november » Soekarno wordt gekozen tot president van de republiek Indonesië.
    • 20 november » Begin van het Proces van Neurenberg.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Remmerswaal


Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Rob Boel, "Stamboom Boel-Verlaan-van Oijen-van Schie", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-boel/I3422.php : benaderd 6 januari 2026), "Jacobus Remmerswaal (1871-1945)".