Genealogie Boas-Bianchi-Baaij-Happee-Chaudieu etc.etc. » Hendrikje (Hendrika) "Heintje" Baaij (Baai) (1816-1899)

Persoonlijke gegevens Hendrikje (Hendrika) "Heintje" Baaij (Baai) 

  • Roepnaam is Heintje.
  • Zij is geboren op 18 maart 1816 in Amsterdam (NH).
    Tijdstip: 02:00
  • Beroep: schoonmaakster, werkster.
  • Geloof: Nederlands Hervormd.
  • Woonachtig:
    • Boerensteeg 17 buurt K ring 1, Amsterdam (NH).Bron 1
      bij Christman Starrevelt
    • Gr. Kattenburgerstraat 814, Amsterdam (NH).
    • vanaf 18 maart 1816: op de Hoogte van de Kadijk 161 kanton 2, Amsterdam (NH).
    • van voor 20 september 1846 tot juli 1884: Kattenburgerkruissstraat 13, Amsterdam (NH).
    • vanaf 1852: Kattenburgerstraat 86 F3 achter, Amsterdam (NH).
      in patientenregister Binnengasthuis bij geboorte kind
    • vanaf 1858: Elandsstraat GG 66 ring 8, Amsterdam (NH).
      Patient Buitengasthuis - Vrouwen Syphilitischen (werd 69 dagen verpleegd)
    • vanaf 11 september 1867: Oude Looyersstraat GG 651, Amsterdam (NH).Bron 2
      Of: Sint Nicolaasstraat 40, Amsterdam
    • tot 1894: Looiersdwarsstraat 20 ring 5, Amsterdam (NH).
      bij we, W. P. Prieke
    • tot 1899: Muidergracht 14, Amsterdam (NH).
      bij het Stedelijk Armenhuis
  • Zij is overleden op 11 februari 1899 in Amsterdam (NH), zij was toen 82 jaar oud.Bron 3
    overleed in het huis Muidergracht 14
    Tijdstip: 20:00
  • Een kind van Gerrit Baaij en Christina van Dijk
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 14 augustus 2025.

Gezin van Hendrikje (Hendrika) "Heintje" Baaij (Baai)

Zij is een partner van Johannes Coenraad Knip.

Ze werden partners.


Kind(eren):


Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Hendrikje (Hendrika) "Heintje" Baaij (Baai)?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Hendrikje (Hendrika) "Heintje" Baaij (Baai)

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Afbeelding(en) Hendrikje (Hendrika) "Heintje" Baaij (Baai)

De toegang tot de afbeeldingen van de publicatie is door de auteur beperkt.

Voorouders (en nakomelingen) van Hendrikje (Hendrika) Baaij (Baai)


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. NL-SAA Bevolkingsregisters 1851-1853
  2. (Niet openbaar)
  3. NL-SAA Overlijden 1899 1/89 13-2-1899

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 18 maart 1816 lag rond de 4,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-westen. Typering van het weer: betrokken regen winderig. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1816: Bron: Wikipedia
    • 9 januari » Frederik Willem van Nassau-Weilburg overlijdt en wordt als vorst van Nassau opgevolgd door zijn zoon Willem.
    • 21 februari » Nederland - Kroonprins Willem, de latere Koning Willem II trouwt met Anna Paulowna, een dochter van Tsaar Paul I van Rusland.
    • 8 maart » Paus Pius VII creëert 31 nieuwe kardinalen, onder wie de Italiaanse bisschoppen Annibale della Genga en Francesco Saverio Castiglioni.
    • 9 juli » Argentinië verklaart zich onafhankelijk van Spanje.
    • 27 juli » Begin van de verplaatsing van het beeld van Ramses II naar de Nijl door Giovanni Battista Belzoni
    • 29 december » Percy Bysshe Shelley trouwt met Mary Wollstonecraft Godwin, de auteur van de novelle Frankenstein.
  • De temperatuur op 11 februari 1899 lag rond de 14,7 °C. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 63%. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 juli 1897 tot 1 augustus 1901 was er in Nederland het kabinet Pierson met als eerste minister Mr. N.G. Pierson (unie-liberaal).
  • In het jaar 1899: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
    • 1 januari » Einde van de Spaanse overheersing in Cuba.
    • 18 april » Oprichting van de Nederlandse Adelsvereniging (NAV).
    • 10 augustus » De Amerikaanse baanwielrenner Marshall Walter Taylor wordt als eerste zwarte wereldkampioen sprint.
    • 3 september » Ernest Grisar richt beerschot VAC op.
    • 29 november » Oprichting van de Spaanse voetbalclub FC Barcelona.
    • 16 december » Engelse immigranten richten de Italiaanse voetbalclub AC Milan op.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Baaij (Baai)


Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Kees Boas, "Genealogie Boas-Bianchi-Baaij-Happee-Chaudieu etc.etc.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-boas/I447.php : benaderd 10 januari 2026), "Hendrikje (Hendrika) "Heintje" Baaij (Baai) (1816-1899)".