Genealogie Boas-Bianchi-Baaij-Happee-Chaudieu etc.etc. » Cato Eduardina Mesritz (Edwards, Mestris, Mestrits, Mescrits) (1816-1881)

Persoonlijke gegevens Cato Eduardina Mesritz (Edwards, Mestris, Mestrits, Mescrits) 

  • Zij is geboren op 28 oktober 1816 in Amsterdam (NH).
  • Geloof: Nederlands-Israelitisch (Joods).
  • Woonachtig:
    • Brussel (B).
      het gezin vertrekt halverwege de 19e eeuw naar Brussel
    • Botermarkt 52 (oud) 292 (nieuw), Amsterdam (NH).
    • Nes 325 (oude nummering), Amsterdam (NH).
    • Paardenstraat 8, Amsterdam (NH).
    • Zandstraat 198 (oude nummering), Amsterdam (NH).
      vanaf dit adres verhuisd het gezin naar Utrecht in 1858
    • Zwanenburgerstraat - P - 203, Amsterdam (NH).
    • vanaf 21 november 1817: Prinsengracht bij Utrechtsestraat n37Wijk3, Amsterdam (NH).
    • vanaf 1858: Botermarkt 280, Amsterdam (NH).
    • vanaf mei 1859: Weesperstraat 15 (oude nummering), Amsterdam (NH).
    • vanaf 12 juli 1867: Kerklaan Wijk 15 nr. 240/2, Rotterdam.
    • vanaf 12 juli 1867: Kerklaan Wijk 15 nr. 240/2, Rotterdam.
    • vanaf 12 juli 1867: Kruiskade wijk 14 nr 571 NN 55, Rotterdam.
    • vanaf 12 juli 1867: Lombardstraat wijk 8 no. 104, Rotterdam.
  • Zij is overleden op 16 januari 1881 in Amsterdam (NH), zij was toen 64 jaar oud.
  • Een kind van NN Edwards en Catharina Mesritz, ook: Edwards (Mesrits, Mestris, , Mestrits)
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 26 september 2020.

Gezin van Cato Eduardina Mesritz (Edwards, Mestris, Mestrits, Mescrits)

Zij is getrouwd met Eliazer (Eduard) David Bamberg.

Zij zijn getrouwd op 10 juli 1844 te Amsterdam (NH), zij was toen 27 jaar oud.Bron 1

Isak Baszanger was hierbij getuige.
Tobias David Bamberg was hierbij getuige.
Ezechiel Hijman Jacobs was hierbij getuige.

Kind(eren):

  1. Henri Eduard Bamberg  1851-1920 

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Cato Eduardina Mesritz (Edwards, Mestris, Mestrits, Mescrits)?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Cato Eduardina Mesritz (Edwards, Mestris, Mestrits, Mescrits)

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Cato Eduardina Mesritz (Edwards, Mestris, Mestrits, Mescrits)


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. Noord Hollands Archief BS huwelijken Akte Reg.3 fol. 111

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 28 oktober 1816 lag rond de 8,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-oosten. Typering van het weer: half bewolkt. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1816: Bron: Wikipedia
    • 21 februari » Nederland - Kroonprins Willem, de latere Koning Willem II trouwt met Anna Paulowna, een dochter van Tsaar Paul I van Rusland.
    • 24 maart » Frederik August van Nassau-Usingen wordt als hertog van Nassau opgevolgd door zijn achterneef Willem.
    • 26 juni » Het Traktaat van Aken wordt ondertekend waardoor de ministaat Neutraal Moresnet ontstaat.
    • 9 juli » Argentinië verklaart zich onafhankelijk van Spanje.
    • 27 juli » Begin van de verplaatsing van het beeld van Ramses II naar de Nijl door Giovanni Battista Belzoni
    • 29 december » Percy Bysshe Shelley trouwt met Mary Wollstonecraft Godwin, de auteur van de novelle Frankenstein.
  • De temperatuur op 10 juli 1844 lag rond de 15,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Typering van het weer: half bewolkt. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1844: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,1 miljoen inwoners.
    • 27 februari » De Dominicaanse Republiek wordt onafhankelijk van Haïti.
    • 15 juni » Aan Charles Goodyear wordt een octrooi verleend voor het vulkaniseren van rubber.
    • 27 juni » Joseph Smith, leider van de Mormonen, en zijn broer Hyrum worden in de gevangenis te Carthage, Illinois, door tegenstanders van de Mormoonse Kerk gelyncht.
    • 1 augustus » De Zoologischer Garten Berlin, de eerste Duitse dierentuin, wordt geopend.
    • 28 september » Kroonprins Oscar wordt tot koning Oscar I van Zweden gekroond.
    • 22 oktober » William Miller voorspelt dat de Wederkomst van Jezus op deze dag zou plaatsvinden. Toen de voorspelling niet uitkwam, leidde dit tot de "Great Disappointment" ("Grote Teleurstelling").
  • De temperatuur op 16 januari 1881 lag rond de -5,6 °C. Er was 2 mm neerslag. De winddruk was 1 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 93%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 20 augustus 1879 tot 23 april 1883 was er in Nederland het kabinet Van Lijnden van Sandenburg met als eerste minister Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (conservatief-AR).
  • In het jaar 1881: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
    • 25 januari » Thomas Edison en Alexander Graham Bell richten de Oriental Telephone Company op.
    • 1 juni » Eerste Nederlandse openbare telefoonnetwerk wordt in gebruik genomen.
    • 30 juni » Opening van het Széchenyibad in het Hongaarse hoofdstad Boedapest.
    • 23 juli » De Internationale Gymnastiekfederatie wordt opgericht in Luik.
    • 15 augustus » Opening van de Internationale Elektriciteitstentoonstelling in Parijs.
    • 24 augustus » M. Brandt Corstius van de Vereeniging tot Veredeling van het Volksvermaak opent Openbare Speeltuin No. 2 aan het Marnixplein in Amsterdam.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Mesritz (Edwards, Mestris, Mestrits, Mescrits)


Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Kees Boas, "Genealogie Boas-Bianchi-Baaij-Happee-Chaudieu etc.etc.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-boas/I17873.php : benaderd 2 maart 2026), "Cato Eduardina Mesritz (Edwards, Mestris, Mestrits, Mescrits) (1816-1881)".