Genealogie Boas-Bianchi-Baaij-Happee-Chaudieu etc.etc. » Johan Diederich Wilhelm Wustenhoff (1815-1893)

Persoonlijke gegevens Johan Diederich Wilhelm Wustenhoff 

  • Hij is geboren op 3 januari 1815 in Amsterdam (NH).Bron 1
  • Beroepen:
    • molenaarsknecht, (koren) molenaar.Bron 2
      Onwaarschijnlijk maar uitzoeken: Johan Diederich Wilhelm Wustenhoff was molenaar en/of molenaarsknecht op molen De Kraaij op het Bolwerk Sloterdijk. Hoewel hij geen eigenaar was heeft hij daar gewoond volgens de gegevens van de burgerlijkestand. De molen stond op een restant van de oude bolwerken rond de binnenstad aan het eind van de Brouwersgracht die in de loop van de 19e eeuw werden afgebroken. In 1880 werd de molen als een van de laatste molens op de bolwerken afgebroken en verplaatst naar het dorpje Westbroek tussen Utrecht en Hollandsche Rading waar hij nog is te vinden is. Op de plek waar de molen verdween werd de verbinding aangelegd die de Brouwersgracht met de buitenwateren moest gaan verbinden.
    • schoenmaker, sjouwerman.Bron 1
  • Feit: (vermelding) Molenbrand.Bron 3
    Trivia: Dordrechtsche Courant 22 sept. 1838:

    "Amsterdam, den 20 september.
    Gisteren avond had een deel onzer stad het ontzettend maar grootsch gezigt van eenen molenbrand, Omstreeks half elf ure openbaarde zich het vuur in het bovenste gedeelte van den hoogen korenmolen de Kraai, behoorende aan de heeren Weers en Bos en staande op bet bolwerk Sloterdijk, links van de Haarlemmerpoort. In korten tijd stond geheel het gebouw in vlam en vertoonde eenen vuurgloed zoo geweldig, dat de schittering daarvan tot aan het ander einde der stad gezien werd. Gelukkiglijk was de wind nog oostelijk. waardoor het gevaar van de nabij gelegen groote bergplaats van turf aan het Huiszittenhuis behoorende, werd afgewend. Door een ander geluk moet de brand het eerst de achterdeelen van de kap verteerd bebben, zoodat de as met de molenroeden, die naar den stadskant gewend stonden, bij het instorten, niet naar die zijde, maar naar buiten nedersloegen, gelijk dan ook dat gedeelte van den omgang of zwichtstelling, hetwelk aan de stadszijde van den molen staat, het eenige daarvan is, hetwelk de brand gespaard heeft. Overigens staat slechts nog bet ronde muurwerk van het onderdeel. Met den molen, die voor brandschade verzekerd was, zijn, naar men zegt, 150 à 170 zakken graan verloren gegaan, Menschen zijn er niet bij omgekomen, hetgeen des te verbazender is, daar weinige oogenblikken voor het nedervallen van as en roeden, onder in den molen aan blusschen en bergen ijverig gewerkt werd. De paarden met de karren zijn mede gered. Tien brandspuiten zijn in werking geweest, welke dan ook den brand ten twaalf ure meester geworden zijn en tevens hebben toegebragt om een aantal nabij den molen staande huisjes te bewaren. Hoe de brand ontstaan is, weet men nog niet, Een gerucht als of dezelve door het inslaan der bliksems verwekt zou zijn, schijnt weinig geloof te verdienen, daar het alleenlijk aan den gezigteinder eenigsins geweerlicht heeft en geen donder vernomen is."

    Jaap de Vries, 25 februari 2009.
  • Geloof: Evengelisch Luthers.
  • Woonachtig:
    • Binnen Dommersstraat 5 buurt UU nr 681, Amsterdam (NH).
    • Bolwerk Sloterdijk 397 buurt QQ nr 962, Amsterdam (NH).
    • Brouwersgracht 65 buurt PP, Amsterdam (NH).
    • Egelantiersstraat 129 buurt NN nr 119, Amsterdam (NH).
    • Grote Kattenburgerstraat 754, Amsterdam (NH).
    • Noorderstraat 58 H4, Amsterdam (NH).Bron 1
    • vanaf 1853: Schans/Bolwerk Osdorp, later Raamplein 333 buurt MM nr 108, Amsterdam.
      Hier moet de Kleine Stinkmolen, ook wel De Star gestaan hebben.
      MOLENRECORD
      Ten Bruggencatenummer 06490 k
      naam/ aanduiding:De Kleine Stinkmolen/ De Star
      plaats: Amsterdam
      nadere aanduiding:Bolwerk Osdorp
      gebouwd: 1615 voor
      verdwenen/ status:1797 sloop
      aandrijving: windmolen
      type: achtkante stellingmolen
      functie: korenmolen
    • vanaf 1854: Kleine Kattenburgerstraat buurt T buurt nr 694, Amsterdam (NH).
  • Hij is overleden op 25 april 1893 in Amsterdam (NH), hij was toen 78 jaar oud.
  • Een kind van Johann Diederich Wustenhoffer (Wustenhoff) en Maria Catharina Schneider (Schnijder, Snijder)
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 26 januari 2024.

Gezin van Johan Diederich Wilhelm Wustenhoff

(1) Hij is getrouwd met Harmina Jolink.

Zij zijn getrouwd op 13 mei 1846 te Amsterdam (NH), hij was toen 31 jaar oud.Bron 4


Kind(eren):



(2) Hij is getrouwd met Wilhelmina Elisabeth Hennebergue (Hennenberger).

Zij zijn getrouwd op 3 november 1847 te Amsterdam (NH), hij was toen 32 jaar oud.Bron 4


Kind(eren):


Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Johan Diederich Wilhelm Wustenhoff?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Johan Diederich Wilhelm Wustenhoff

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Afbeelding(en) Johan Diederich Wilhelm Wustenhoff

De toegang tot de afbeeldingen van de publicatie is door de auteur beperkt.


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. Militieregisters
  2. NL-SAA Bevolkingsregisters 1851-1853
  3. Jaap de Vries, 25 februari 2009
  4. (Niet openbaar)

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 3 januari 1815 lag rond de -7 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-oosten. Typering van het weer: half bewolkt. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1815: Bron: Wikipedia
    • 1 maart » Napoleon keert terug naar Frankrijk na zijn ballingschap op Elba.
    • 3 maart » In Groningen wordt de studentensociëteit "Mutua Fides" geopend. Dit is de oudste studentensociëteit van Nederland, de sociëteit behorend bij het Groninger Studenten Corps 'Vindicat atque Polit'.
    • 20 maart » Napoleon keert terug in Parijs na zijn ontsnapping van Elba.
    • 10 april » De Tambora op het Indonesische eiland Soembawa barst uit.
    • 16 juni » Napoleon trekt met zijn troepen de Franse noordgrens over, België in. Hij verslaat de Pruisische aanvoerder Blücher in de slag bij Ligny. Zie ook: Slag bij Waterloo. Wellington houdt in de Slag bij Quatre-Bras Franse troepen onder maarschalk Michel Ney tegen.
    • 22 juni » Napoleon wordt voor de tweede keer tot aftreden gedwongen.
  • De temperatuur op 3 november 1847 lag rond de 10,0 °C. De wind kwam overheersend uit het oost-zuid-oosten. Typering van het weer: betrokken. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1847: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,1 miljoen inwoners.
    • 30 januari » Het Californische dorpje Yerba Buena krijgt de naam San Francisco toebedeeld.
    • 24 juli » De stad Salt Lake City wordt gesticht.
    • 13 augustus » Koning Willem II legt de eerste steen van zijn paleis in Tilburg, het huidige Paleis-Raadhuis.
    • 12 oktober » Oprichting van Telegraphen-Bauanstalt von Siemens & Halske, het latere Duitse concern Siemens AG.
    • 21 november » De SS Phoenix vergaat voor de kust van Sheboygan, Wisconsin V.S. Vele Nederlandse doden.
    • 25 december » Oprichting van het waterschap de Polder van Berlicum.
  • De temperatuur op 25 april 1893 lag rond de 17,9 °C. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 41%. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 21 augustus 1891 tot 9 mei 1894 was er in Nederland het kabinet Van Tienhoven met als eerste minister Mr. G. van Tienhoven (unie-liberaal).
  • In het jaar 1893: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
    • 4 maart » Grover Cleveland (zelfde als hierboven) wordt beëdigd als 24e president van de Verenigde Staten
    • 25 juli » Opening van het Kanaal van Korinthe.
    • 19 september » De vrouwen in Nieuw-Zeeland krijgen stemrecht.
    • 1 oktober » Oprichting van de Zwolsche Athletische Club.
    • 16 november » Oprichting van de Tsjechische voetbalclub Sparta Praag.
    • 23 december » Eerste opvoering van de Duitse opera Hänsel und Gretel.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Wustenhoff


Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Kees Boas, "Genealogie Boas-Bianchi-Baaij-Happee-Chaudieu etc.etc.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-boas/I17325.php : benaderd 24 april 2025), "Johan Diederich Wilhelm Wustenhoff (1815-1893)".