Stamboom Blondia » August BLONDIA (1858-1921)

Persoonlijke gegevens August BLONDIA 


Gezin van August BLONDIA

(1) Hij is getrouwd met Marie-Therese van VOLSEM.

Zij zijn getrouwd op 24 oktober 1888 te Ursel, hij was toen 30 jaar oud.Bron 1


(2) Hij is getrouwd met Sidonie GOETHALS.

Zij zijn getrouwd op 7 juni 1899 te Ursel, hij was toen 41 jaar oud.Bron 2


Kind(eren):

  1. Leonie-Alida BLONDIA  1900-± 1950
  2. Marie-Leonie BLONDIA  1891-1947 
  3. Martha-Maria BLONDIA  1893-1974 
  4. Maurits-Victor BLONDIA  1886-1946 


Notities over August BLONDIA

Augsut was 1,71m groot en kon lezen en schrijven. Hij diende bij het 4de regiment Artillerie. Later was hij boswerker. Marie-Therese is de dochter van Petrus (°Ursel 26/02/125) en Sabine Coppens (°Ursel 28/02/1826). Zij had reeds een zoontje Maurits-Victor bij haar huwelijk dat erkend werd als een Blondia. Na haar overlijden hertrouwt August met Sidonie Goethals. zij was de dochter van Petrus (°bellem 31/00/1816) en Rosalie Peirens (°Vosselare 31/08/1825). Zij was weduwe van August De Muer (x Bellem 14/07/1880).
Zij had twee kinderen De Muer : Ernest °08/11/1890 Ursel en Cyrille °26/10/1892 Ursel. Leonie-Alida was een dochter uit haar tweede huwelijk.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot August BLONDIA?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk August BLONDIA

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van August BLONDIA


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. BS Ursel
    2. BS Ursel

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 2 februari 1858 lag rond de -3,9 °C. De winddruk was 0.5 kgf/m2 en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 100%. Bron: KNMI
    • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
    • Van 1 juli 1856 tot 18 maart 1858 was er in Nederland het kabinet Van der Brugghen met als eerste minister Mr. J.L.L. van der Brugghen (protestant).
    • Van 18 maart 1858 tot 23 februari 1860 was er in Nederland het kabinet Rochussen - Van Bosse met als eerste ministers J.J. Rochussen (conservatief-liberaal) en Mr. P.P. van Bosse (liberaal).
    • In het jaar 1858: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 3,3 miljoen inwoners.
      • 11 februari » In Lourdes zou in een grot voor de eerste maal de Maagd Maria aan Bernadette Soubirous zijn verschenen. Dit leidde tot het ontstaan van een van de grootste katholieke bedevaartsoorden.
      • 30 maart » Hymen L. Lipman patenteert het potlood met gummetje aan het eind.
      • 1 juli » De evolutietheorie van Charles Darwin en Alfred Russel Wallace wordt gepubliceerd door de Linnaean Society van Londen.
      • 21 juli » Ontmoeting van Plombières tussen de Franse keizer Napoleon III en en graaf Camillo Benso di Cavour, de eerste minister van Piëmont-Sardinië.
      • 3 augustus » Eerste kabeltelegrammen tussen Amerika en Europa.
      • 16 augustus » De eerste trans-Atlantische telegraafkabel wordt in gebruik genomen, waarbij koningin Victoria een felicitatietelegram verstuurt aan president James Buchanan.
    • De temperatuur op 7 juni 1899 lag rond de 18,6 °C. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 67%. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 27 juli 1897 tot 1 augustus 1901 was er in Nederland het kabinet Pierson met als eerste minister Mr. N.G. Pierson (unie-liberaal).
    • In het jaar 1899: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
      • 17 januari » De Verenigde Staten annexeren Wake in de Stille Oceaan.
      • 18 april » Oprichting van de Nederlandse Adelsvereniging (NAV).
      • 21 juli » Begin van de Newsboy's strike, New York
      • 10 augustus » In Stavanger wordt de Noorse voetbalclub Viking FK opgericht.
      • 3 september » Ernest Grisar richt beerschot VAC op.
      • 16 december » Engelse immigranten richten de Italiaanse voetbalclub AC Milan op.
    • De temperatuur op 3 juni 1921 lag tussen 13,9 °C en 21,2 °C en was gemiddeld 16,9 °C. Er was 25,2 mm neerslag. Er was 4,2 uur zonneschijn (26%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
    • In het jaar 1921: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 6,9 miljoen inwoners.
      • 19 februari » België - Stemrecht voor vrouwen in gemeentelijke verkiezingen.
      • 4 maart » Warren G. Harding wordt beëdigd als 29e president van de Verenigde Staten
      • 27 april » Bij de gemeenteraadsverkiezingen in de gemeente Amsterdam worden namens de Rapaille Partij de zwerver Had-je-me-maar en de ex-anarchist Bertus Zuurbier verkozen.
      • 24 mei » De Belgische regering verleent het stakingsrecht aan de vakbonden.
      • 27 juli » Eerste isolatie van insuline door Frederick Banting en Charles Best.
      • 20 oktober » Frankrijk en Turkse revolutionairen sluiten het Verdrag van Ankara.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam BLONDIA

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam BLONDIA.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over BLONDIA.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam BLONDIA (onder)zoekt.

    De publicatie Stamboom Blondia is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Roger Baeckelandt, "Stamboom Blondia", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-blondia/R1052.php : benaderd 15 maart 2026), "August BLONDIA (1858-1921)".