De temperatuur op 18 juni 1908 lag tussen 11,5 °C en 20,4 °C en was gemiddeld 15,4 °C. Er was 0,2 mm neerslag. Er was 6,2 uur zonneschijn (37%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
15 februari » Goedkeuring van de Missionarissen van Afrika of Witte Paters door Paus Pius X.
1 april » Oprichting van de Argentijnse voetbalclub CA San Lorenzo de Almagro.
13 juli » Vrouwen doen voor het eerst mee aan de moderne Olympische Spelen.
20 juli » De Amerikaanse zwemmer Charles Daniels scherpt bij de Olympische Spelen in Londen het wereldrecord op de 100 meter vrije slag aan tot 1.05,6. Het oude (en eerste) record op het koningsnummer stond sinds 3 december 1905 op naam van de Hongaar Zoltán Halmay.
25 juli » Oprichting van de Duitse roei-, tennis- en hockeyclub Rüsselsheimer RK uit Rüsselsheim am Main.
24 november » Stranding van de Fernando bij Terschelling, zes doden. Van de zeventien opvarenden kunnen er veertien man worden gered, maar ook drie redders komen om.
Dag van overlijden 22 juni 1990
De temperatuur op 22 juni 1990 lag tussen 11,9 °C en 17,3 °C en was gemiddeld 13,7 °C. Er was 5,2 mm neerslag gedurende 5,0 uur. Er was 3,1 uur zonneschijn (19%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
Van dinsdag 7 november 1989 tot maandag 22 augustus 1994 was er in Nederland het kabinet Lubbers III met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
24 juni » Martina Navrátilová wint haar negende Wimbledontitel in het vrouwenenkelspel.
5 augustus » Amerikaanse mariniers evacueren Amerikaanse burgers uit de Liberiaanse hoofdstad Monrovia.
21 oktober » Voetballer Pascal de Wilde van KV Mechelen veroorzaakt een verkeersongeval waarbij twee mensen om het leven komen. Bij de controle wordt een alcoholpercentage van 1,96 promille in zijn bloed vastgesteld.
14 november » Duitsland en Polen tekenen in Warschau een verdrag dat hun grens langs de rivieren Oder en Neisse vastlegt.
27 november » John Major wordt de nieuwe leider van de Conservative Party in het Verenigd Koninkrijk en wordt de nieuwe premier.
12 december » Nelson Mandela, de vice-voorzitter van het Afrikaans Nationaal Congres (ANC), wordt tijdens een bezoek aan een arbeiderspension in de zwarte woonwijk Thokoza bij Johannesburg verjaagd door een groep van naar schatting honderd Zulu's, van wie sommigen zelfgemaakte wapens dragen.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Cor Blommers, "Stamboom Blommers", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-blommers/I8511.php : benaderd 14 maart 2026), "Hendrik van Brakel (1908-1990)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.