Stamboom Blommers » Geert Evert Hoendermis (1793-1871)

Persoonlijke gegevens Geert Evert Hoendermis 

Bronnen 1, 2Bronnen 1, 2

Gezin van Geert Evert Hoendermis

Hij is getrouwd met Fenne van Dijk.Bronnen 1, 2

Zij zijn getrouwd.


Kind(eren):

  1. Antje Hoendermis  1820-1903 
  2. Evert Hoendermis  1822-1859
  3. Elsien Hoendermis  1825-1911

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Geert Evert Hoendermis?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Geert Evert Hoendermis

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Geert Hoendermis

Zwaantje Jans
1729-1791
Elsien Jans
1765-1808

Geert Hoendermis
1793-1871



    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. Huwelijk Berent Sulman, WIE6625897
    2. Overlijden Antje Hoendermis, WIE14068257

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 28 juli 1793 lag rond de 16,0 °C. Er was 154 mm neerslagDe wind kwam overheersend uit het noorden. Typering van het weer: betrokken regen. Bron: KNMI
    • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
    • In het jaar 1793: Bron: Wikipedia
      • 1 februari » Frankrijk start een oorlog met het Verenigd Koninkrijk en Nederland.
      • 4 maart » George Washington wordt beëdigd voor een tweede termijn als 1e president van de Verenigde Staten.
      • 2 juni » De jakobijnen grijpen de macht in Frankrijk en zetten de girondijnen af. Begin van het Schrikbewind.
      • 1 augustus » De eerste lengte van de meter wordt in Frankrijk wettelijk vastgelegd.
      • 10 augustus » Het Louvre in Parijs wordt als museum in gebruik genomen.
      • 9 december » In New York komt American Minerva uit, het eerste dagblad. Het is opgericht door Noah Webster.
    • De temperatuur op 3 mei 1871 lag rond de 16,2 °C. De winddruk was 4 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-oosten. De relatieve luchtvochtigheid was 36%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 4 juni 1868 tot 4 januari 1871 was er in Nederland het kabinet Van Bosse - Fock met als eerste ministers Mr. P.P. van Bosse (liberaal) en Mr. C. Fock (liberaal).
    • Van 4 januari 1871 tot 6 juli 1872 was er in Nederland het kabinet Thorbecke III met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
    • In het jaar 1871: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
      • 18 januari » Wilhelm I wordt de eerste keizer van het Duitse Keizerrijk.
      • 29 maart » De Royal Albert Hall wordt geopend door koningin Victoria.
      • 10 mei » Met het afsluiten van de Vrede van Frankfurt wordt de Frans-Pruisische Oorlog officieel beëindigd.
      • 17 juli » Op de Académie des Sciences in Parijs stelt Zénobe Gramme zijn eerste dynamo voor. Deze dynamo was het vertrekpunt van de moderne elektrische industrie.
      • 10 november » Journalist Henry Morton Stanley ontdekte de vermiste Schotse zendeling David Livingstone in het Afrikaanse dorpje Ujiji, en sprak daarbij de later legendarische woorden "Dr. Livingstone, I presume?".
      • 24 december » eerste uitvoering van Aida, opera van Giuseppe Verdi, ter gelegenheid van de opening van het Suezkanaal.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Hoendermis


    De publicatie Stamboom Blommers is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Cor Blommers, "Stamboom Blommers", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-blommers/I15669.php : benaderd 20 februari 2026), "Geert Evert Hoendermis (1793-1871)".