Stamboom Blom-Hooft, vdGrootevheen, Hooft, Markhorst, Derksen, Enckhof, vEmden » Helena Ebbenhorst (1843-1884)

Persoonlijke gegevens Helena Ebbenhorst 

Deelt de gebeurtenis op 12 juni 1844, Soest, Utrecht, Netherlands met Hendrik Ebbenhorst.

Gezin van Helena Ebbenhorst

Zij is getrouwd met Aart Tijmense.

Zij zijn getrouwd op 23 oktober 1878 te Hoogland, Utrecht, Netherlands, zij was toen 35 jaar oud.Bron 3

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Helena Ebbenhorst?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Helena Ebbenhorst

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Helena Ebbenhorst

Helena Ebbenhorst
1843-1884

1878

Aart Tijmense
1836-????


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. "Dutch Civil Registry 1811-1950," database, Genlias, ), Birth Record 1843 of Helena Ebbenhorst.
      Bron Burgerlijke stand - Geboorte
      Archieflocatie Het Utrechts Archief
      Algemeen Toegangnr: 481 Inventarisnr: 684 Gemeente: Soest Soort akte: Geboorteakte Aktenummer: 34 Aangiftedatum: 11-04-1843
      Kind: Helena Ebbenhorst Geslacht: V Geboortedatum: 11-04-1843 Geboorteplaats: Soest
      Vader: Hendrik Ebbenhorst
      Moeder: Maria Schouten
      Nadere informatie - landman, 34j vr 22j
      The information in Genlias is taken directly from the Civil Register, covering the period since 1811.
    2. "Dutch Civil Registry 1811-1950," database, Genlias, ), Death Record 1884 of Helena Ebbenhorst.
      Bron Burgerlijke stand - Overlijden Archieflocatie Het Utrechts Archief Algemeen Toegangnr: 481
      Inventarisnr: 378
      Gemeente: Hoogland
      Soort akte: Overlijdensakte
      Aktenummer: 37
      Aangiftedatum: 27-12-1884 Overledene: Helena Ebbenhorst
      Geslacht: V
      Overlijdensdatum: 16-12-1884
      Leeftijd: 41
      Overlijdensplaats: Hoogland Vader: Hendrik Ebbenhorst Moeder: Maria Schouten Partner: Aart Tijmense
      Relatie: gehuwd met
      The information in Genlias is taken directly from the Civil Register, covering the period since 1811.
    3. "Dutch Civil Registry 1811-1950," database, Genlias, ), Marriage Record 1878 of Aart Tijmense and Helena Ebbenhorst.
      Bron Burgerlijke stand - Huwelijk
      Archieflocatie Het Utrechts Archief
      Algemeen Toegangnr: 481 Inventarisnr: 846 Gemeente: Hoogland Soort akte: Huwelijksakte Aktenummer: 13 Datum: 23-10-1878
      Bruidegom: Aart Tijmense Leeftijd: 42 Geboorteplaats: Hoogland
      Bruid: Helena Ebbenhorst Leeftijd: 35 Geboorteplaats: Soest
      Vader Bruidegom: Tijmen Tijmense
      Moeder Bruidegom: Aaltje Geurtsen van den Brand
      Vader Bruid: Hendrik Ebbenhorst
      Moeder Bruid: Maria Schouten
      The information in Genlias is taken directly from the Civil Register, covering the period since 1811.

    Aanknopingspunten in andere publicaties

    Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 11 april 1843 lag rond de 4,0 °C. De wind kwam overheersend uit het west-noord-westen. Typering van het weer: half bewolkt sneeuw hagel . Bron: KNMI
    • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
    • In het jaar 1843: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 3,1 miljoen inwoners.
      • 14 maart » Leo Dehon, Frans priester, stichter van de Priestercongregatie van het Heilig Hart van Jezus († 1925)
      • 25 maart » De Thames Tunnel in Londen wordt geopend, 's werelds eerste tunnel onder water.
      • 28 juni » Huwelijk van kroonprins Frederik Willem van Mecklenburg-Strelitz en prinses Augusta van Cambridge in Buckingham Palace in Londen.
      • 19 juli » Tewaterlating van het eerste, volledig metalen, stoomschip: de SS Great Britain.
      • 19 december » De eerste publicatie van A Christmas Carol van Charles Dickens.
    • De temperatuur op 23 oktober 1878 lag rond de 10,9 °C. Er was 0.7 mm neerslag. De winddruk was 16 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 76%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 3 november 1877 tot 20 augustus 1879 was er in Nederland het kabinet Kappeijne van de Coppello met als eerste minister Mr. J. Kappeijne van de Coppello (liberaal).
    • In het jaar 1878: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
      • 3 maart » Kroning van Paus Leo XIII in Rome.
      • 4 maart » Herstel van de rooms-katholieke bisschoppelijke hiërarchie in Schotland door oprichting van het aartsbisdom Saint Andrews en Edinburgh met vier bisdommen en het aartsbisdom Glasgow zonder suffragaan-bisdommen.
      • 3 april » Het Rotterdamsch Nieuwsblad verschijnt voor het eerst.
      • 2 juli » Eerste Varsity (roeien).
      • 13 juli » Het Congres van Berlijn maakt Servië onafhankelijk.
      • 7 september » William Booth verandert de naam van zijn Christian Mission in The Salvation Army. In Nederlands wordt dit het Leger des Heils genoemd.
    • De temperatuur op 16 december 1884 lag rond de 3,1 °C. De winddruk was 2 kgf/m2 en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 96%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 23 april 1884 tot 21 april 1888 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
    • In het jaar 1884: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
      • 14 maart » Albert van Giffen, Nederlands archeoloog († 1973)
      • 14 maart » Harald Hansen, Deens voetballer († 1927)
      • 23 september » Herman Hollerith patenteert zijn mechanische optelmachine.
      • 15 oktober » Opening van de spoorlijn tussen Winterswijk en Neede.
      • 1 november » Oprichting van de Gaelic Athletic Association in Thurles, Ierland.
      • 6 december » Het Washington Monument is voltooid.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Ebbenhorst


    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    E. Blom, "Stamboom Blom-Hooft, vdGrootevheen, Hooft, Markhorst, Derksen, Enckhof, vEmden ", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-blom-hooft/I362.php : benaderd 27 januari 2026), "Helena Ebbenhorst (1843-1884)".