Stamboom Bloemendaal » Roidi Josef "Roedie - Rudy" Bloemendaal (1912-1943)

Persoonlijke gegevens Roidi Josef "Roedie - Rudy" Bloemendaal 


Gezin van Roidi Josef "Roedie - Rudy" Bloemendaal

Hij is getrouwd met Mietje Goudeketting.

Toestemming voor het huwelijk is 22 februari 1942 verkregen te 's-Heerenberg (Montferland-Gl).

Zij zijn getrouwd op 26 juni 1942 te 's-Heerenberg (Montferland-Gl), hij was toen 29 jaar oud.


Kind(eren):

  1. Tine Bloemendaal  1943-1943


Notities over Roidi Josef "Roedie - Rudy" Bloemendaal

Beroep: Drummer

Met dank aan Berghapedia:

Roidi Josef Bloemendaal (ook Rudi of Roedie) werd op 1 september 1912 geboren in 's-Heerenberg als zoon van Mozes Bloemendaal en Helena Kamp. Hij was een broer van Siegfried en David Bloemendaal. Zijn moeder was een zuster van Abraham Kamp.

Op 22 februari 1942 verloofde hij zich met Mietje (Mies) Goudeketting uit Amsterdam. Op 6 augustus van dat jaar trouwden zij in 's-Heerenberg, waar zij woonden op het adres Klinkerstraat 25.

Niet veel later werden Roidi en zijn vrouw afgevoerd naar het concentratiekamp Westerbork. Daar werd op 30 april 1943 hun dochtertje Tine geboren. Het meisje overleed op 5 juni in Kamp Westerbork, waar haar overlijden op die dag werd ingeschreven in het overlijdensregister van het kamp. Zij werd op 7 juni gecremeerd. De urn met haar as is na de oorlog bijgezet op de Joodse begraafplaats in Diemen, veld U, rij 5, graf 9.

Van Westerbork zijn Roidi en zijn vrouw op transport gesteld naar het vernietigingskamp Sobibor in Polen. Daar zijn ze beide omgekomen op 9 juli 1943, een maand na de dood van hun dochtertje. Hij was dertig jaar oud, zijn vrouw 28 jaar.

Roidi en zijn gezin worden herdacht op het oorlogsmonument in 's-Heerenberg. Verder worden zij vermeld in het Digitaal Monument van de Joodse Gemeenschap, het Slachtofferregister van de Oorlogsgravenstichting en Yad Vashem's Central Database of Shoah Victims' Names. Zijn overlijden is, net als dat van zijn vrouw, op 17 februari 1950 ingeschreven in de gemeente Bergh. Dit gebeurde krachtens een wet uit juni 1949 betreffende het opmaken van overlijdensakten van vermisten. Als bewijs van het overlijden gold een officiële mededeling van de Commissie tot het doen van aangifte van overlijden van vermisten gedateerd 16 februari 1950.

Regina Marianne (Reny) Bloemendaal schreef op 08-02-2020:

De broers David (Erich) en Roidi (Roedi) en hun echtgenoten waren bang om onder te duiken en dachten betere (overlevings) kansen te hebben door niet onder te duiken dan wel.
.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Roidi Josef "Roedie - Rudy" Bloemendaal?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Roidi Josef "Roedie - Rudy" Bloemendaal

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Afbeelding(en) Roidi Josef "Roedie - Rudy" Bloemendaal

Voorouders (en nakomelingen) van Roidi Josef Bloemendaal


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

    Aanknopingspunten in andere publicaties

    Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 1 september 1912 lag tussen 8,5 °C en 15,9 °C en was gemiddeld 11,7 °C. Er was 4,3 mm neerslag. Er was -0.1 uur zonneschijn (0%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
    • In het jaar 1912: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 6,0 miljoen inwoners.
      • 1 januari » In China wordt de republiek uitgeroepen.
      • 14 februari » Arizona wordt de achtenveertigste staat van de Verenigde Staten.
      • 12 maart » Oprichting van de Nederlandse Honkbalbond, de voorloper van de KNBSB.
      • 15 april » Het passagiersschip Titanic zinkt op haar eerste overtocht; ongeveer 1500 mensen komen bij die ramp om.
      • 26 mei » De Duitse voetbalbond verbiedt schoolvoetbal en de aanwezigheid van vrouwelijk publiek bij voetbalwedstrijden.
      • 29 mei » De première van het ballet L'après-midi d'un faune van Claude Debussy door het Ballets Russes eindigt in een schandaal.
    • De temperatuur op 26 juni 1942 lag tussen 8,3 °C en 17,4 °C en was gemiddeld 12,4 °C. Er was 7,1 uur zonneschijn (42%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 27 juli 1941 tot 23 februari 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy II met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
    • In het jaar 1942: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 9,0 miljoen inwoners.
      • 15 februari » Rond half vijf 's ochtends liep Hr. Ms. Van Ghent, door een navigatiefout, aan de grond in Stolze-straat op het kustrif van het eiland Bamidjo.
      • 27 februari » De Slag in de Javazee vond plaats waarbij de schout-bij-nacht Karel Doorman op 28 februari 1942 om het leven kwam.
      • 17 maart » In het vernietigingskamp Bełżec worden de eerste Joden systematisch vergast.
      • 29 april » Grote explosie bij Tessenderlo Chemie in Tessenderlo met 189 doden en enorme vernielingen. De waarschijnlijke oorzaak is de explosie van aangekoekt ammoniumnitraat dat arbeiders met dynamiet wilden laten springen.
      • 7 augustus » De Amerikanen landen op Guadalcanal wat de Slag om Guadalcanal inluidt.
      • 12 november » De Slag om Guadalcanal begint.
    • De temperatuur op 9 juli 1943 lag tussen 7,1 °C en 18,5 °C en was gemiddeld 13,2 °C. Er was 1,0 mm neerslag gedurende 1,7 uur. Er was 6,2 uur zonneschijn (38%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 27 juli 1941 tot 23 februari 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy II met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
    • In het jaar 1943: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 9,1 miljoen inwoners.
      • 22 februari » Leden van de Duitse verzetsorganisatie de Weiße Rose worden door de nazi's geëxecuteerd.
      • 17 mei » Tweede Wereldoorlog: 617 squadron van de Royal Air Force breekt met Operatie Chastise twee dammen in het Duitse Ruhrgebied.
      • 10 juni » László Bíró vraagt octrooi aan op de balpen.
      • 18 augustus » Nachtelijk bombardement op Peenemünde, uitgevoerd door de RAF onder de codenaam Operation Hydra.
      • 24 augustus » Einde van de Conferentie van Quebec.
      • 10 november » Onthoofding van de rooms-katholieke priesters Johannes Prassek (32), Eduard Müller (32) en Hermann Lange (31), en de Evangelisch-Lutherse pastor Karl Friedrich Stellbrink (49) in een gevangenis in Hamburg. Ze worden de Martelaren van Lübeck genoemd.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    • 1907 » Daniel Romualdez, Filipijns politicus († 1965)
    • 1907 » Nathan Juran, Amerikaans filmregisseur († 2002)
    • 1911 » Komei Abe, Japans componist († 2006)
    • 1911 » Marinus Ruppert, Nederlands politicus († 1992)
    • 1914 » Anna Karen Morrow, Amerikaans actrice († 2009)
    • 1916 » Dorothy Cheney, Amerikaans tennisspeelster († 2014)

    Bron: Wikipedia

    • 1942 » Frans Heinekamp (44), verzetsstrijder
    • 1942 » Johan Dons (27), verzetsstrijder
    • 1942 » Johan Herman Jacobus Boerrigter (36), verzetsstrijder
    • 1942 » Petrus Hoefsloo (49), Arnhemse meubelkoopman, verzetsstrijder en oprichter verzetsgroep De Oranjewacht
    • 1943 » Han Hollander (56), Nederlands sportverslaggever
    • 1943 » Jacob Hamel (59), Nederlands zanger en dirigent

    Over de familienaam Bloemendaal


    De publicatie Stamboom Bloemendaal is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Roelf Schrik, "Stamboom Bloemendaal", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-bloemendaal/I103.php : benaderd 9 augustus 2025), "Roidi Josef "Roedie - Rudy" Bloemendaal (1912-1943)".