De temperatuur op 17 maart 1914 lag tussen 2,8 °C en 7,8 °C en was gemiddeld 4,8 °C. Er was 7,0 uur zonneschijn (59%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
23 juli » Oostenrijk-Hongarije stelt een ultimatum aan Servië. Het land krijgt 48 uur om te voldoen aan een aantal onmogelijke Oostenrijkse eisen. Een oorlog lijkt onvermijdelijk. (Juli-ultimatum)
1 augustus » Duitsland, als verdragsgenoot van Oostenrijk-Hongarije, verklaart Rusland de oorlog en valt Luxemburg binnen.
4 augustus » Eerste Wereldoorlog: Duitse troepen vallen België binnen, waardoor het Verenigd Koninkrijk de oorlog verklaart aan Duitsland.
1 september » De laatste Amerikaanse trekduif, een duivin genaamd Martha, sterft in de Cincinnati Zoo. Daarmee is de soort uitgestorven.
19 oktober » De Eerste Slag om Ieper breekt uit.
31 oktober » Begin zware beschietingen rondom het Belgische dorp Wijtschate.
Trouwdag 15 september 1936
De temperatuur op 15 september 1936 lag tussen 7,2 °C en 17,9 °C en was gemiddeld 13,0 °C. Er was 7,7 mm neerslag gedurende 1,2 uur. Er was 2,8 uur zonneschijn (22%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-oosten. Bron: KNMI
7 maart » Duitsland start remilitarisatie van het Rijnland, daarmee het verdrag van Versailles overtredend.
14 maart » Bob Charles, Nieuw-Zeelands golfer
1 augustus » Opening van de Olympische Spelen in Berlijn.
12 december » De Moerdijkbrug over het Hollandsch Diep wordt geopend.
21 december » Muhammad Ali Bey al-Abid treedt af als president van Syrië.
Dag van overlijden 10 februari 1972
De temperatuur op 10 februari 1972 lag tussen -1,0 °C en 7,7 °C en was gemiddeld 2,2 °C. Er was 0,1 mm neerslag. Er was 4,3 uur zonneschijn (45%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
14 januari » Margrethe II wordt koningin van Denemarken na de dood van haar vader koning Frederik IX.
24 januari » Loeki de Leeuw verschijnt voor het eerst op televisie.
20 maart » President Jafaar Numeiri van Soedan heft de sinds 12 augustus 1955 bestaande uitzonderingstoestand voor Zuid-Soedan op.
29 april » Koning Ntare V van Burundi komt om het leven wanneer opstandelingen proberen hem te bevrijden uit zijn paleis.
6 mei » Benoeming van de Nederlander Herman Münninghoff tot bisschop van Jayapura in Indonesië.
6 september » Israëlische in München gegijzelde atleten en coaches worden door leden van Black September vermoord, wanneer een bevrijdingsactie door de politie jammerlijk mislukt.
Dag van begraven 14 februari 1972
De temperatuur op 14 februari 1972 lag tussen 0,6 °C en 7,1 °C en was gemiddeld 3,9 °C. Er was -0,1 mm neerslag. Er was 0,3 uur zonneschijn (3%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
5 januari » De Amerikaanse president Nixon kondigt de ontwikkeling van de spaceshuttle aan.
21 mei » De Pietà van Michelangelo in de Sint-Pietersbasiliek te Rome wordt door de Australiër Laszlo Toth met een hamer ernstig beschadigd.
26 mei » Het SALT I-verdrag tussen de Sovjet-Unie en de Verenigde Staten wordt getekend.
1 september » In Reykjavik eindigt de match van de eeuw tussen Boris Spasski en Bobby Fischer, van wie de laatste zich de nieuwe wereldkampioen schaken mag noemen.
17 november » Oud-president Juan Perón keert na een ballingschap van 17 jaar terug in Argentinië.
19 december » Apollo 17, de laatste bemande vlucht naar de maan, komt terug op aarde.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Francis Kinnart, "Stamboom Blockmans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-blockmans/I146.php : benaderd 1 januari 2026), "Frans Jozef "Frans van de Witte Maes" Maes (1914-1972)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.