Stamboom Blaauw » Haijo Haijos van der Mark (1891-1959)

Persoonlijke gegevens Haijo Haijos van der Mark 


Gezin van Haijo Haijos van der Mark

Hij is getrouwd met Geertje Warntjes.

Zij zijn getrouwd op 20 mei 1916 te Bellingwolde, hij was toen 25 jaar oud.Bron 2


Kind(eren):

  1. Maria van der Mark  1919-1921


Notities over Haijo Haijos van der Mark

Timmerman

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Haijo Haijos van der Mark?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Haijo Haijos van der Mark

Haijo Haijos van der Mark
1891-1959

1916

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. Genlias Aktenummer 47
  2. Genlias Aktenummer 18

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 8 februari 1891 lag rond de -0,5 °C. De winddruk was 1 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 96%. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 21 april 1888 tot 21 augustus 1891 was er in Nederland het kabinet Mackay met als eerste minister Mr. A. baron Mackay (AR).
  • Van 21 augustus 1891 tot 9 mei 1894 was er in Nederland het kabinet Van Tienhoven met als eerste minister Mr. G. van Tienhoven (unie-liberaal).
  • In het jaar 1891: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
    • 10 maart » Almon Strowger verkrijgt patent op de automatische telefooncentrale.
    • 15 juni » Verheffing van de Apostolische Vicariaten Noord-, Centraal- en Zuid-Japan tot het Aartsbisdom Tokio en de bisdommen Osaka en Nagasaki.
    • 21 augustus » In Nederland treedt het kabinet-Van Tienhoven aan, als opvolger van kabinet-Mackay.
    • 25 augustus » Thomas Alva Edison verwerft het patent op de 35mm-film.
    • 3 november » De Gazet van Antwerpen publiceert haar allereerste uitgave.
    • 5 november » Marie Curie wordt aangesteld als docente fysica aan de Sorbonne – de eerste vrouw die ooit die positie bekleedde.
  • De temperatuur op 20 mei 1916 lag tussen 3,8 °C en 20,0 °C en was gemiddeld 13,0 °C. Er was 12,5 uur zonneschijn (79%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
  • In het jaar 1916: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,4 miljoen inwoners.
    • 13 januari » Door een zware storm breekt de Zuiderzeedijk op drie plaatsen door.
    • 3 februari » Tristan Tzara publiceert in Zürich zijn Dada-manifest.
    • 8 september » Begin van de Slag bij Tabora.
    • 19 september » De Force Publique onder Charles Tombeur verslaat het leger van Duits-Oost-Afrika in de Slag bij Tabora.
    • 7 oktober » De Provinciale Utrechtse Elektriciteits Maatschappij wordt opgericht.
    • 29 november » Hussein wordt uitgeroepen tot koning van de Arabieren
  • De temperatuur op 29 november 1959 lag tussen 4,2 °C en 11,2 °C en was gemiddeld 7,7 °C. Er was 0,1 mm neerslag. Er was 4,6 uur zonneschijn (56%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 22 december 1957 tot 19 mei 1959 was er in Nederland het kabinet Beel II met als eerste minister Dr. L.J.M. Beel (KVP).
  • Van 19 mei 1959 tot 24 juli 1964 was er in Nederland het kabinet De Quay met als eerste minister Prof. dr. J.E. de Quay (KVP).
  • In het jaar 1959: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 11,3 miljoen inwoners.
    • 10 maart » In Tibet begint een opstand tegen de Chinese overheersing die duizenden Tibetanen het leven zou kosten.
    • 31 maart » De 14e dalai lama, Tenzin Gyatso, steekt de grens over naar India en krijgt daar politiek asiel.
    • 19 mei » Het kabinet-De Quay treedt aan.
    • 31 juli » Oprichting van de terroristische organisatie 'Euskadi Ta Askatasuna', beter bekend als ETA of Baskische Afscheidingsbeweging
    • 18 november » Première van de film Ben-Hur van William Wyler.
    • 2 december » Première van de documentaire La Muraille de Chine, geregisseerd door Carlo Lizzani, de eerste film waarbij geuren worden gebruikt.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

  • 1878 » Martin Buber, Oostenrijks-Israëlisch godsdienstfilosoof († 1965)
  • 1878 » Willem Hesselink, Nederlands voetballer († 1973)
  • 1880 » Franz Marc, Duits schilder († 1916)
  • 1889 » Siegfried Kracauer, Duits schrijver, journalist, socioloog, cultuurcriticus en filmtheoreticus († 1966)
  • 1904 » Bill Tilden, Amerikaans tennisser († 1953)
  • 1904 » Henk Timmer, Nederlands tennisser († 1998)

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Van der Mark


De publicatie Stamboom Blaauw is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Tineke Blaauw, "Stamboom Blaauw", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-blaauw/I1182.php : benaderd 28 januari 2026), "Haijo Haijos van der Mark (1891-1959)".