Stamboom Blaak - van Eeden » Grada Harteman (1827-1884)

Persoonlijke gegevens Grada Harteman 

  • Zij is geboren op 2 augustus 1827 in Lienden.
    0207_G_3795 Lienden
    Geboorte Grada Harteman, 02-08-1827
    Aktenummer:44
    Aktedatum:03-08-1827
    Akteplaats:Lienden
    Geboortedatum:02-08-1827
    Geboorteplaats:Lienden (Buren)
    Kind:Grada Harteman
    Moeder:Hendrina van IJzendoorn
    Vader:Dirk Harteman
    Aktesoort:Normaal
    Toegangsnummer:0207 Burgerlijke stand Gelderland, dubbelen
    Inventarisnummer:3795
  • Registratie van geboorte op 3 augustus 1827.Bron 1
  • Zij is overleden op 4 januari 1884 in Veenendaal, zij was toen 56 jaar oud.
    481-1205-06 Veenendaal 1884
    Overlijden Grada Harteman, 04-01-1884
    Overledene:Grada Harteman
    Overlijdensdatum:04-01-1884
    Overlijdensplaats:Veenendaal
    Aktedatum:05-01-1884
    Akteplaats:Veenendaal
    Partner:Weduwe van Willem van Harselaar
    Vader:Dirk Harteman
    Moeder:Hendrina van IJzendoorn
    Toegangsnummer:481 Burgerlijke Stand van de gemeenten in de provincie Utrecht 1811-1902
    Inventarisnummer:1205-06
    Aktenummer:4
  • Registratie van overlijden op 5 januari 1884.Bron 2
  • Een kind van Dirk Harteman en Hendrika van IJzendoorn
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 17 februari 2021.

Gezin van Grada Harteman

Zij is getrouwd met Willem van Harselaar.

Zij zijn getrouwd op 15 augustus 1850 te Lienden, zij was toen 23 jaar oud.Bron 3

0207_3785 Burgerlijke stand
Huwelijk Grada Harteman en Willem van Harsselaar, 15-08-1850
Aktenummer:19
Huwelijksdatum:15-08-1850
Huwelijksplaats:Lienden
Bruid:Grada Harteman
Bruidegom:Willem van Harsselaar
Moeder bruid:Hendrina van IJzendoorn
Vader bruid:Derk Harteman
Moeder bruidegom:Hendrikje Kroon
Vader bruidegom:Hendrik van Harsselaar
Toegangsnummer:0207 Burgerlijke stand Gelderland, dubbelen
Inventarisnummer:3785
Opmerking:weduwnaar van Christina K. Dulleman

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Grada Harteman?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Grada Harteman

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Grada Harteman


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. https://permalink.geldersarchief.nl/5E600153CB14430AA7AE3132AA39A6CC
    2. https://hetutrechtsarchief.nl/collectie/09F0D34601AB4CFD8FFEF0A77B22B91A
    3. https://permalink.geldersarchief.nl/67787D4949504BE48C8D0A9C73384340

    Aanknopingspunten in andere publicaties

    Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 2 augustus 1827 lag rond de 22,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-oosten. Typering van het weer: helder. Bron: KNMI
    • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
    • In het jaar 1827: Bron: Wikipedia
      • 13 februari » Splitsing van het rooms-katholieke Apostolisch vicariaat Lowland District in Schotland in de Apostolische vicariaten Western District en Eastern District. De naam van het Apostolisch vicariaat Higland District wordt gewijzigd in Northern District.
      • 29 maart » Ludwig van Beethoven wordt, drie dagen na zijn overlijden ten gevolge van een niet-uitgeklaarde oorzaak, op het Währinger Friedhof in Wenen ten grave gedaald.
      • 2 april » Joseph Dixon produceert voor het eerst potloden op industriële schaal.
      • 21 september » Eerste verschijningen (volgens de overleveringen) van de engel Moroni aan Joseph Smith. Deze gebeurtenissen geven uiteindelijk aanleiding tot de oprichting van de Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen, ook gekend als de Mormonen.
      • 20 oktober » Slag van Navarino tijdens de Griekse Onafhankelijkheidsoorlog.
      • 18 november » Opening van het kanaal van Gent naar Terneuzen.
    • De temperatuur op 15 augustus 1850 lag rond de 19,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Typering van het weer: betrokken weerlicht. Bron: KNMI
    • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
    • Van 1 november 1849 tot 19 april 1853 was er in Nederland het kabinet Thorbecke I met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
    • In het jaar 1850: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 3,1 miljoen inwoners.
      • 18 maart » American Express wordt opgericht door Henry Wells & William Fargo.
      • 10 juni » Bijzetting van prins Maurits der Nederlanden in de grafkelder van de Nieuwe Kerk te Delft.
      • 19 juni » Huwelijk van kroonprins Karel van Zweden en prinses Louise der Nederlanden in Stockholm.
      • 20 september » Slavenhandel wordt afgeschaft in het Amerikaanse District of Columbia.
      • 29 september » Herstel van de rooms-katholieke bisschoppelijke hiërarchie in Engeland en Wales met het Aartsbisdom Westminster en twaalf bisdommen.
      • 16 december » Vier schepen arriveren in Lyttleton (Nieuw-Zeeland) om Christchurch te stichten.
    • De temperatuur op 4 januari 1884 lag rond de 4,4 °C. Er was 1 mm neerslag. De winddruk was 2 kgf/m2 en kwam overheersend uit het oost-zuid-oosten. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 98%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 23 april 1884 tot 21 april 1888 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
    • In het jaar 1884: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
      • 14 maart » Albert van Giffen, Nederlands archeoloog († 1973)
      • 14 maart » Harald Hansen, Deens voetballer († 1927)
      • 29 mei » De Nationale Maatschappij van Buurtspoorwegen wordt opgericht.
      • 16 juni » Jules Malou wordt premier van België.
      • 25 augustus » Oprichting van Noorse conservatieve politieke partij Høyre.
      • 15 oktober » Opening van de spoorlijn tussen Winterswijk en Neede.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Harteman

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Harteman.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Harteman.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Harteman (onder)zoekt.

    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Roland Blaak, "Stamboom Blaak - van Eeden", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-blaak-van-eeden/I9986.php : benaderd 7 februari 2026), "Grada Harteman (1827-1884)".