Stamboom Bindervoet » willem plaisier (1780-1862)

Persoonlijke gegevens willem plaisier 

  • Hij is geboren in het jaar 1780.
  • Hij is overleden op 29 november 1862 in ridderkerk, hij was toen 82 jaar oud.
    Overledene:

    Willem Plaisier
    Voornaam:Willem
    Achternaam:Plaisier
    Leeftijd:83 jaar
    Geboorteplaats:Ridderkerk
    Vader:

    Arie Plaisier
    Moeder:

    Jannigje Bulsing
    Overlijdensdatum:
    29-11-1862
    Overlijdensplaats:
    Ridderkerk
    Aktedatum:
    01-01-1862
    Akteplaats:
    Ridderkerk
    Opmerkingen:
    eerder weduwnaar van Gerrigje van Kwawegen
    Toegangsnummer:
    1270 Archieven van de ambachten en gemeenten Ridderkerk, Rijsoord en Strevelshoek
    Inventarisnummer:
    2510
    eerder overleden echtgeno(o)t(e):

    Willemijntje Lodder
    Aktenummer:
    1862.140

    Volgende
    Mijn Studiezaal: Favoriet of een notitie maken1
    Mijn Studiezaal: Favoriet of een notitie maken2
    Mijn Studiezaal: Favoriet of een notitie maken3
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 20 september 2020.

Gezin van willem plaisier

Hij is getrouwd met willemijntje lodder.

Zij zijn getrouwd op 30 april 1819 te ridderkerk, hij was toen 39 jaar oud.

Huwelijksdatum:
30-04-1819
Huwelijksplaats:
Ridderkerk
Bruid:

Willemijntje Lodder
Leeftijd:21
Geboorteplaats:Ridderkerk
Voornaam:Willemijntje
Achternaam:Lodder
Bruidegom:

Willem Plaisier
Leeftijd:39
Geboorteplaats:Ridderkerk
Voornaam:Willem
Achternaam:Plaisier
Moeder bruid:

Willempje de Snoo
Vader bruid:

Pieter Lodder
Moeder bruidegom:

Jannigje Bulsing
Vader bruidegom:

Arie Plaisier
Akteplaats:
Ridderkerk
Toegangsnummer:
1270 Archieven van de ambachten en gemeenten Ridderkerk, Rijsoord en Strevelshoek
Inventarisnummer:
2474
Aktenummer:
6

Kind(eren):

  1. jannigje plaisier  1838-1917 

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot willem plaisier?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van willem plaisier

willem plaisier
1780-1862

1819

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 30 april 1819 lag rond de 8,0 °C. Er was 484 mm neerslagDe wind kwam overheersend uit het oosten. Typering van het weer: helder. Bijzondere weersverschijnselen: . Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1819: Bron: Wikipedia
    • 22 februari » Spanje moet Florida afstaan aan de Verenigde Staten.
    • 4 juni » Paus Pius VII stelt één nieuwe kardinaal aan.
    • 14 december » Alabama wordt de 22ste staat van de Verenigde Staten van Amerika.
    • 17 december » Simón Bolívar sticht Colombia.
  • De temperatuur op 29 november 1862 lag rond de 1,0 °C. De winddruk was 6 kgf/m2 en kwam overheersend uit het oost-zuid-oosten. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 83%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 14 maart 1861 tot 31 januari 1862 was er in Nederland het kabinet Van Zuijlen van Nijevelt - Loudon met als eerste ministers Mr. J.P.P. baron Van Zuijlen van Nijevelt (conservatief-liberaal) en Mr. J. Loudon (liberaal).
  • Van 1 februari 1862 tot 10 februari 1866 was er in Nederland het kabinet Thorbecke II met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
  • In het jaar 1862: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
    • 9 maart » Slag bij Hampton Roads, De Slag bij Hampton Roads vond plaats tijdens de Amerikaanse Burgeroorlog. Het was de eerste zeeslag tussen gepantserde stoomschepen.
    • 7 mei » Het centrum van Enschede wordt door brand verwoest.
    • 27 juni » Slag bij Gaines'Mill tijdens de Amerikaanse Burgeroorlog. Beslissende Zuidelijke overwinning en redding van Richmond.
    • 1 juli » Huwelijk van prins Lodewijk van Hessen-Darmstadt en prinses Alice van het Verenigd Koninkrijk op het eiland Wight.
    • 10 juli » Canonisatie van de HH. Paulus Miki en gezellen ("de 26 martelaren van Nagasaki").
    • 13 december » De Geconfedereerde Staten winnen de Slag bij Fredericksburg in de Amerikaanse Burgeroorlog.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Plaisier

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Plaisier.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Plaisier.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Plaisier (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Bindervoet is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
ellen brouwer, "Stamboom Bindervoet", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-bindervoet/I4404.php : benaderd 26 december 2025), "willem plaisier (1780-1862)".