Stamboom Bindervoet » jannigje plaisier (1838-1917)

Persoonlijke gegevens jannigje plaisier 

  • Zij is geboren op 30 april 1838 in ridderkerk.
    Kind:

    Jannigje Plaisier
    Geslacht:Vrouw
    Voornaam:Jannigje
    Achternaam:Plaisier
    Akteplaats:
    Ridderkerk
    Moeder:

    Willemijntje Lodder
    Vader:

    Willem Plaisier
    Geboortedatum:
    30-04-1838
    Geboorteplaats:
    Ridderkerk
    Toegangsnummer:
    1270 Archieven van de ambachten en gemeenten Ridderkerk, Rijsoord en Strevelshoek
    Inventarisnummer:
    2424
    Aktenummer:
    82
  • Zij is overleden op 27 februari 1917 in ridderkerk, zij was toen 78 jaar oud.
    Overledene:

    Jannigje Plaisier
    Voornaam:Jannigje
    Achternaam:Plaisier
    Leeftijd:78 jaar 10 maanden
    Geboorteplaats:Ridderkerk
    Vader:

    Willem Plaisier
    Moeder:

    Willemijntje Lodder
    Overlijdensdatum:
    27-02-1917
    Overlijdensplaats:
    Ridderkerk
    Aktedatum:
    01-01-1917
    Akteplaats:
    Ridderkerk
    Toegangsnummer:
    1270 Archieven van de ambachten en gemeenten Ridderkerk, Rijsoord en Strevelshoek
    Inventarisnummer:
    2528
    eerder overleden echtgeno(o)t(e):

    Gerrit Brouwer
    Aktenummer:
    1917.35

    Volgende
    Mijn Studiezaal: Favoriet of een notitie maken1
    Mijn Studiezaal: Favoriet of een notitie maken2
  • Een kind van willem plaisier en willemijntje lodder
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 20 september 2020.

Gezin van jannigje plaisier

Zij is getrouwd met gerrit brouwer.

Zij zijn getrouwd op 1 december 1865 te ridderkerk, zij was toen 27 jaar oud.

Huwelijksdatum:
01-12-1865
Huwelijksplaats:
Ridderkerk
Bruid:

Jannigje Plaisier
Leeftijd:27
Geboorteplaats:Ridderkerk
Voornaam:Jannigje
Achternaam:Plaisier
Bruidegom:

Gerrit Brouwer
Leeftijd:24
Geboorteplaats:Culemborg
Voornaam:Gerrit
Achternaam:Brouwer
Moeder bruid:

Willemijntje Lodder
Vader bruid:

Willem Plaisier
Moeder bruidegom:

Dirkje Hansing
Vader bruidegom:

Dirk Brouwer
Akteplaats:
Ridderkerk
Toegangsnummer:
1270 Archieven van de ambachten en gemeenten Ridderkerk, Rijsoord en Strevelshoek
Inventarisnummer:
2480
Aktenummer:
50

Kind(eren):

  1. dirk willem brouwer  1873-1952 
  2. willem brouwer  1881-???? 

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot jannigje plaisier?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk jannigje plaisier

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van jannigje plaisier


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 30 april 1838 lag rond de 8,0 °C. Er was 440 mm neerslagDe wind kwam overheersend uit het zuid-westen. Typering van het weer: half bewolkt. Bijzondere weersverschijnselen: . Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1838: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 2,9 miljoen inwoners.
    • 6 januari » Samuel Morse en Alfred Vail geven de eerste demonstratie van hun telegraaf.
    • 28 juni » Koningin Victoria wordt gekroond in de Westminster Abbey in Londen.
    • 10 augustus » Oprichting van het Bisdom Algiers in Algerije.
    • 25 augustus » Einde van het slechts tweejarige bestaan van de Confederatie van Peru en Bolivia.
    • 13 september » Paus Gregorius XVI creëert twee nieuwe kardinalen, onder wie de Belgische aartsbisschop van Mechelen Engelbertus Sterckx.
    • 16 december » Slag bij Bloedrivier: De Voortrekkers, Nederlandstalige Afrikaner boeren, onder leiding van Piet Retief verslaan de Zoeloes.
  • De temperatuur op 1 december 1865 lag rond de 5,3 °C. Er was 0.4 mm neerslag. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 98%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 februari 1862 tot 10 februari 1866 was er in Nederland het kabinet Thorbecke II met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
  • In het jaar 1865: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
    • 4 maart » Abraham Lincoln wordt beëdigd voor een tweede termijn als president van de Verenigde Staten
    • 15 april » Abraham Lincoln sterft aan zijn verwondingen die hij de vorige dag opliep.
    • 10 mei » Goedkeuring van de Congregatie van de Zonen van de Onbevlekte Maria of Paters van Chavagnes door Paus Pius IX.
    • 5 juli » De eerste maximumsnelheidswet wordt doorgevoerd in Groot-Brittannië.
    • 9 oktober » In de Amerikaanse staat Pennsylvania wordt gestart met de aanleg van de eerste oliepijplijn.
    • 23 december » België, Frankrijk, Italië en Zwitserland komen een Latijnse muntunie overeen.
  • De temperatuur op 27 februari 1917 lag tussen 0,2 °C en 6,1 °C en was gemiddeld 2,5 °C. Er was 0,1 mm neerslag. Er was 0,2 uur zonneschijn (2%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
  • In het jaar 1917: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,5 miljoen inwoners.
    • 5 februari » De Mexicaanse grondwet treedt in werking.
    • 13 februari » De Nederlandse danseres Margaretha Geertruida Zelle, beter bekend als Mata Hari, wordt in Parijs op verdenking van spionage aangehouden. Daar wordt ze ter dood veroordeeld op 25 juni van hetzelfde jaar.
    • 16 april » Vladimir Lenin keert terug naar Sint-Petersburg na jaren ballingschap.
    • 7 juni » Nieuw-Zeelandse troepen vallen de beruchte "Messines Ridge" bij de Belgische plaats Wijtschate aan; de aanval duurt tot de 17de.
    • 20 december » Oprichting van de Tsjeka, een Russische geheime dienst.
    • 25 december » De Turken zetten de laatste grote aanval in op Jeruzalem. De bezetters, de Britse troepen, winnen de slag.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

  • 1812 » Kaspar Hauser, Duits vondeling van onduidelijke afkomst († 1833)
  • 1848 » Eugène Simon, Frans arachnoloog († 1924)
  • 1870 » Franz Lehár, Oostenrijks-Hongaars componist en dirigent († 1948)
  • 1870 » Auguste Declercq, Belgisch bisschop van het apostolisch vicariaat Opper-Kasaï († 1938)
  • 1874 » Cyriel Verschaeve, Belgisch Vlaams-nationalistisch priester en collaborateur († 1949)
  • 1877 » Alice B. Toklas, Amerikaans avant-garde kunstenares († 1967)

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Plaisier

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Plaisier.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Plaisier.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Plaisier (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Bindervoet is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
ellen brouwer, "Stamboom Bindervoet", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-bindervoet/I4361.php : benaderd 27 december 2025), "jannigje plaisier (1838-1917)".