Stamboom Biesen (eertijds ook De Biese) stamvader Pauwels rond 1550 (Oerle-Zeelst) » Johannes van Agthoven (1834-????)

Persoonlijke gegevens Johannes van Agthoven 


Gezin van Johannes van Agthoven

Hij is getrouwd met Martina Lahaij.

Zij zijn getrouwd.


Kind(eren):



Notities over Johannes van Agthoven

Child(ren):

Johannes Arnoldus van Agthoven 1862-1926
Johannes Petrus Paulus van Agthoven 1869-????
Maria Elizabeth van Agthoven 1872-???? Tree
Ida Johanna Maria van Agthoven 1874-1894
Berdina Johanna van Agthoven 1878-????

Johannes van Agthoven, werkman / walbaas / ambtenaar. Geboren en gedoopt op 24.4.1834 te Utrecht als zoon van Anthonis van Agthoven en Maria de Jong. Arbeider. Wonen 1862 op Hoogstraat 11-372, R'dam. Woont op 18.5.1909 te Den Haag. RK van geloof. Dan gepensioneerd. Woont op de Breelstraat 120; op 11.5.1909 vanuit Rotterdam naar Den Haag verhuisd.
Huwt te Rotterdam op 19.2.1862 met Martina Lahey, geb. 6.1.1835 te Berg, Limburg (gemeente Urmond), dochter van wijlen Anna Maria Lahay/ Lahaye; overleden 16.3.1897 Rotterdam.
Kinderen :

Johannes Arnoldus van Agthoven. Geboren te R'dam op 10.9.1862 (D-115) : zie VIII-E.
Margaretha Anna Maria van Agthoven, dochter, geboren op 14.1.1865 (1863) (A-42) te Rotterdam. Overleden Den Bosch 19-12-1943. Huishoudster van beroep; is op 9.12.1911 uit Wassenaar gekomen naar Den Haag (Swammerdamstraat 2). Is op 18.5.1909 uit de Raveststr 189 uit Rotterdam gekomen. Bij hen woont nog Francisca Maria van Agthoven, geboren op 7.7.1890 te Rotterdam, RK als dienstbode werkzaam op Bezuidenhout 179, op 1.8.1911 uit Rotterdam gekomen. Anna Maria van Agthoven huwt Den Haag 30.10.1918 Pieter van Tartwijk, geboren 1861.
August Johannes van Agthoven: geboren 28.2.1867 te Rotterdam, gedoopt te R'dam op 1.3.1867. Zie VIII-F.
Johannes Petrus Paulus van Agthoven: gedoopt te R'dam op 30.6.1869 (C-161) Zie VIII-G.
Maria Elisabeth van Agthoven: geboren ( A-127) en gedoopt te R'dam op 2.2.1872. Huwt te Rotterdam op 7.2.1897 Jacobus Franciscus Akkermans, 23 jaar en kantoorbediende, geboren Rotterdam, zoon van Johannes Petrus Leonardus Akkermans (kantoorbediende) en Wilhelmina Maria van Lemoen. Kinderen: Wilhelmina Maria Akkermans (geb. Rotterdam 23.11.1897); Johannes Antonius Akkermans (geb. Rotterdam 7.5.1899); Adriana Maria Akkermans (geb. Rotterdam 15.8.1900); Martina Johanna Akkermans (geb. Rotterdam 5.12.1901).
Ida Johanna Maria van Agthoven.
Berdina Johanna van Agthoven: geboren en gedoopt te R'dam op 11.5.1878; overleden 15.11.1949 Den Haag; begraven RK Kerkhof, Binckhorstlaan, Den Haag. Huwt te Rotterdam op 14.11.1900 Ewoud van der Linde, 27 jaar, spekslager uit Krimpen a/d IJssel, zn v Willem van der Linde (+) en Cornelia Rijkaart (+). Kinderen: Willem van der Linde (geb. Rotterdam 15.4.1901).
Wilhelmina Elizabetha van Agthoven.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Johannes van Agthoven?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Johannes van Agthoven

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Johannes van Agthoven


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 24 april 1834 lag rond de 9,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Typering van het weer: betrokken. Bron: KNMI
    • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
    • In het jaar 1834: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 2,9 miljoen inwoners.
      • 1 januari » De Duitse Zollverein treedt in werking. Deze economische vereniging is de eerste aanzet tot de Duitse eenheid.
      • 27 mei » Heroprichting van het Bisdom Brugge in België, dat eerder bestond van 1559-1801.
      • 14 juni » Isaac Fischer, Jr. verkrijgt vier patenten voor schuurpapier.
      • 14 oktober » Onder leiding van Hendrik de Cock scheiden de Gereformeerden zich af van de Hervormde Kerk.
      • 27 november » Uitvinding van de elektromotor, door Thomas Davenport.
      • 3 december » Oprichting van het Bisdom Ceylon.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Johannes van Agthoven


    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Biesen, "Stamboom Biesen (eertijds ook De Biese) stamvader Pauwels rond 1550 (Oerle-Zeelst)", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-biesen/I369.php : benaderd 26 december 2025), "Johannes van Agthoven (1834-????)".