Stamboom Beulen-Haldermans » Wilhelmus Hubertus van Vlodrop (1890-1945)

Persoonlijke gegevens Wilhelmus Hubertus van Vlodrop 

  • Hij is geboren op 12 september 1890 in Herten.Bron 1
  • Beroep: tot 1945 Landbouwer.Bron 2
  • Feit: (vermelding) vanaf 4 mei 1950 Oorlogsmonument.Bron 3
    Een van de burgerslachtoffers uit Roermond, vermeld op het oorlogsmonument te Roermond, Kitskensdal 50, onthuld op 4 Mei 1950.

    Op de gedenkzuil zijn in bronzen letters de namen en geboortedata van oorlogsslachtoffers uit Roermond aangebracht.
  • Hij is overleden op 9 februari 1945 in Wesel (D), hij was toen 54 jaar oud.Bron 4
    Slachtoffer van de oorlog
  • Registratie van overlijden op 27 juli 1945.Bron 5
  • Hij is begraven in R.K Begraafplaats Herten.Bron 2
  • Een kind van Josephus van Vlodrop en Maria Margaretha Gunnen
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 24 november 2020.

Gezin van Wilhelmus Hubertus van Vlodrop

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Wilhelmus Hubertus van Vlodrop?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Wilhelmus Hubertus van Vlodrop

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Wilhelmus Hubertus van Vlodrop


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. BS Herten 1890 geb akte 19
    2. Oorlogsgravenstichting
    3. Website 4en5mei.nl
    4. BS Herten akte 39 d.d. 27 Juli 1945, extract overlijden Gemeente Wesel (Duitsland)
    5. BS Herten akte 39 d.d. 27 Juli 1945, extract overlijden Gemeente Wesel, Landkreis Rees (Duitsland)

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 12 september 1890 lag rond de 13,3 °C. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 88%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 21 april 1888 tot 21 augustus 1891 was er in Nederland het kabinet Mackay met als eerste minister Mr. A. baron Mackay (AR).
    • In het jaar 1890: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
      • 14 mei » Goedkeuring van de Congregatie van de Salettijnen (Missionarissen van Onze Lieve Vrouw van La Salette) door Paus Leo XIII.
      • 10 juli » Wyoming wordt een staat van de Verenigde Staten.
      • 27 juli » Vincent van Gogh schiet zichzelf in de borst met een revolver. Aan zijn verwondingen overlijdt hij twee dagen later, op 29 juli.
      • 29 oktober » De Staten-Generaal, in verenigde vergadering bijeen, verklaren de Nederlandse koning Willem III wegens ziekte buiten staat de regering waar te nemen. Op 23 november van datzelfde jaar zou hij komen te overlijden.
      • 29 november » In Japan wordt een nieuwe grondwet aangenomen en komt de Diet voor het eerst bijeen.
      • 4 december » Het stoffelijk overschot van Koning Willem III wordt bijgezet in Delft.
    • De temperatuur op 9 februari 1945 lag tussen 1,9 °C en 8,0 °C en was gemiddeld 4,9 °C. Er was 4,4 mm neerslag gedurende 2,6 uur. Er was 0,4 uur zonneschijn (4%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 27 juli 1941 tot 23 februari 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy II met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
    • Van 23 februari 1945 tot 24 juni 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy III met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
    • Van 24 juni 1945 tot 3 juli 1946 was er in Nederland het kabinet Schermerhorn - Drees met als eerste ministers Prof. ir. W. Schermerhorn (VDB) en W. Drees (PvdA).
    • In het jaar 1945: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 9,2 miljoen inwoners.
      • 3 februari » De geallieerden bombarderen Berlijn, waarbij 3000 ton bommen neerkomt op de woonwijken.
      • 10 maart » Een Amerikaans bombardement op Tokio en de daardoor veroorzaakte branden eisen 83.793 doden en een onbekend aantal gewonden en vermisten.
      • 11 april » Bevrijding van het concentratiekamp Buchenwald.
      • 12 april » Canadese militairen bevrijden kamp Westerbork.
      • 8 juli » De Nederlandse onderzeeboot O 19 loopt vast op Laddrif en wordt twee dagen later vernietigd door de Amerikaanse onderzeeboot Cod.
      • 30 november » Benoeming van Joseph Baeten tot bisschop-coadjutor met recht van opvolging van Breda.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Van Vlodrop


    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Vera Jenniskens-Beulen, "Stamboom Beulen-Haldermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-beulen-haldermans/I509.php : benaderd 24 februari 2026), "Wilhelmus Hubertus van Vlodrop (1890-1945)".