De temperatuur op 22 november 1950 lag tussen 2,4 °C en 9,3 °C en was gemiddeld 6,2 °C. Er was 0,6 mm neerslag gedurende 0,7 uur. Er was 4,7 uur zonneschijn (55%). De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
Van 7 augustus 1948 tot 15 maart 1951 was er in Nederland het kabinet Drees - Van Schaik met als eerste ministers Dr. W. Drees (PvdA) en Mr. J.R.H. van Schaik (KVP).
10 januari » De Katholieke Arbeidersbeweging viert op feestelijke wijze haar 25-jarig bestaan.
26 januari » In New Delhi wordt de onafhankelijke republiek India uitgeroepen.
14 april » De DAF-fabriek in Eindhoven wordt geopend.
25 april » De Republiek der Zuid-Molukken wordt uitgeroepen.
4 juli » Eerste uitzending van Radio Free Europe in München.
7 oktober » De Verenigde Naties onder leiding van de Verenigde Staten vallen Korea binnen.
Trouwdag 21 mei 1980
De temperatuur op 21 mei 1980 lag tussen 9,0 °C en 21,2 °C en was gemiddeld 14,9 °C. Er was 11,1 uur zonneschijn (70%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
Van maandag 19 december 1977 tot vrijdag 11 september 1981 was er in Nederland het kabinet Van Agt I met als eerste minister Mr. A.A.M. van Agt (CDA/KVP).
16 mei » Sovjet-atleet Joeri Sedych verbetert tot tweemaal toe het wereldrecord kogelslingeren en brengt het uiteindelijk op een afstand van 80,64 meter.
22 juni » West-Duitsland wint in Rome het EK voetbal door België in de finale met 2-1 te verslaan.
25 juli » Een treinbotsing bij het Groningse Winsum eist negen mensenlevens.
14 augustus » Op de Poolse Lenin-scheepswerf begint de staking die voor velen als het begin van de val van het communisme in het Oostblok gezien wordt en leidt tot de oprichting van Solidarność. Lech Wałęsa is de aanvoerder van stakingen in Gdańsk.
26 oktober » Zaligverklaring van de Italianen Luigi Orione (1872-1940), priester, Bartolomeüs Longo (1841-1926), stichter van het Heiligdom van Onze Lieve Vrouw van de Rozenkrans in Pompeï, en Maria Anna Sala (1829-1891), religieuze, in Rome door Paus Johannes Paulus II.
29 november » Anita Staps behaalt als eerste Nederlandse ooit de wereldtitel bij de WK judo in New York.
Dag van overlijden 21 februari 2017
De temperatuur op 21 februari 2017 lag tussen 8,6 °C en 11,1 °C en was gemiddeld 9,6 °C. Er was 0,3 mm neerslag gedurende 1,3 uur. Er was 5,4 uur zonneschijn (52%). Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
24 maart » Venezuela kampt met een groot medicijntekort en vraagt de Verenigde Naties om hulp bij monde van president Nicolás Maduro.
19 april » Honderdduizenden Venezolanen gaan de straat op om te protesteren tegen de regering. Bij de protesten komen drie mensen om het leven.
10 juni » Bij atletiekwedstrijden in Zweibrücken scherpt Menno Vloon het Nederlands record polsstokhoogspringen aan, van 5,81 tot 5,85 meter.
20 juni » Station Brussel-Centraal werd getroffen door een bomaanslag. De aanval mislukte en er vielen geen gewonden.
23 juli » Dylan Groenewegen wint de laatste etappe naar Parijs en Chris Froome wint de Ronde van Frankrijk. Het is de vierde eindoverwinning voor de Britse wielrenner.
8 oktober » Zeilster Marit Bouwmeester wint voor de kust van Barcelona de Europese titel in de Laser radial-klasse.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: R. Annokkee, "Genealogie Besselse", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-besselse/I320.php : benaderd 5 maart 2026), "Hilda Edens (1950-2017)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.