Stamboom Berlinger, De Jong, Janssen, Overbeek » Jan van GIJTENBEEK (1790-1825)

Persoonlijke gegevens Jan van GIJTENBEEK 

  • Hij is geboren in het jaar 1790.
  • Hij is overleden in het jaar 1825, hij was toen 35 jaar oud.

Gezin van Jan van GIJTENBEEK

Hij is getrouwd met Petronella van BRENK.

Zij zijn getrouwd op 29 oktober 1812 te Lienden, hij was toen 22 jaar oud.


Kind(eren):

  1. Antonie van GIJTENBEEK  1813-???? 
  2. Jan van GIJTENBEEK  1817-???? 

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Jan van GIJTENBEEK?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Jan van GIJTENBEEK

Jan van GIJTENBEEK
1790-1825

1812

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 29 oktober 1812 lag rond de 10,0 °C. Er was 70 mm neerslagDe wind kwam overheersend uit het west-noord-westen. Typering van het weer: half bewolkt. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1812: Bron: Wikipedia
    • 11 mei » Brits premier Spencer Perceval wordt neergeschoten in de hal van het Britse Lagerhuis door de failliete handelaar John Bellingham.
    • 28 mei » Rusland en Turkije sluiten in Boekarest vrede.
    • 22 juni » Napoleon verklaart de oorlog aan Rusland.
    • 24 juni » Napoleon Bonaparte valt Rusland binnen op weg naar Moskou. Een half jaar later is hij weer terug.
    • 1 oktober » Oprichting Avans Hogeschool.
    • 12 november » Het leger van Napoleon trekt zich terug uit Moskou en steekt de Berezina over.

Over de familienaam Van GIJTENBEEK


Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Christa Berlinger, "Stamboom Berlinger, De Jong, Janssen, Overbeek", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-berlinger/I3077.php : benaderd 30 december 2025), "Jan van GIJTENBEEK (1790-1825)".