Stamboom Benthem uit Zorgvlied (Diever) » Hendrikje Bentum (1896-1991)

Persoonlijke gegevens Hendrikje Bentum 


Gezin van Hendrikje Bentum

Zij is getrouwd met Gerke Jonkers.

Zij zijn getrouwd op 29 april 1922 te Diever (Dr), zij was toen 25 jaar oud.Bron 2

Diever, huwelijksakte, 29 april 1922, aktenr. 3
Bruidegom: Gerke Jonkers, geboren te Diever; oud: 31 jaren; beroep: brievenbesteller, zoon van Lambertus Jonkers, beroep: brugwachter, en Grietje Moes, beroep: zonder.
Bruid: Hendrikje Bentum, geboren te Dwingeloo; oud: 25 jaren; beroep: zonder, dochter van Jan Hendrik Bentum, beroep: directeur, en Albertje Boelen, beroep: zonder.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Hendrikje Bentum?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Hendrikje Bentum

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Hendrikje Bentum

Albert Bentum
1842-1908

Hendrikje Bentum
1896-1991

1922

Gerke Jonkers
1891-1955


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

    Verwantschap Hendrikje Bentum



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. Dwingeloo, geboorteakte, 29 mei 1896, aktenr. 30
    2. Diever, huwelijksakte, 29 april 1922, aktenr. 3

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 28 mei 1896 lag rond de 15,1 °C. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 76%. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 9 mei 1894 tot 27 juli 1897 was er in Nederland het kabinet Roëll met als eerste minister Jonkheer mr. J. Roëll (oud-liberaal).
    • In het jaar 1896: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
      • 5 januari » In de Wiener Presse verschijnt het eerste, publieke artikel over de door Wilhelm Röntgen ontdekte röntgenstraling.
      • 1 februari » Première van de opera La bohème van Giacomo Puccini in Turijn, onder leiding van Arturo Toscanini.
      • 1 maart » De Franse natuurkundige Antoine Henri Becquerel ontdekt het fenomeen radioactiviteit.
      • 28 maart » Première van de opera Andrea Chénier
      • 2 juni » De in Engeland werkende Italiaanse ingenieur Guglielmo Marconi ontvangt patent voor zijn uitvinding van de draadloze telegrafie.
      • 27 augustus » Engels-Zanzibarese Oorlog, kortste oorlog uit de geschiedenis, Zanzibar capituleerde na 38 minuten.
    • De temperatuur op 29 april 1922 lag tussen 1,6 °C en 13,1 °C en was gemiddeld 7,5 °C. Er was 8,1 uur zonneschijn (55%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
    • Van 19 september 1922 tot 4 augustus 1925 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck II met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
    • In het jaar 1922: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 7,0 miljoen inwoners.
      • 16 februari » Het Rotterdams Nieuwsblad begint als eerste dagblad met een strip, Nieuwe Oostersche Sprookjes, van de hand van Henk Backer.
      • 11 april » Benoeming van de Nederlander Johannes Olav Smit tot apostolisch vicaris van Noorwegen.
      • 30 april » Oprichting van de Poolse voetbalclub Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski.
      • 7 mei » België verslaat het Nederlands voetbalelftal met 2-1.
      • 8 juni » Huwelijk van koning Alexander I van Joegoslavië en prinses Marie van Hohenzollern-Sigmaringen in Belgrado.
      • 8 november » Parijse metrolijn 9 voor het eerst geopend.
    • De temperatuur op 22 december 1991 lag tussen 9,3 °C en 13,2 °C en was gemiddeld 11,3 °C. Er was 8,5 mm neerslag gedurende 11,4 uur. Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
    • Koningin Beatrix (Huis van Oranje-Nassau) was van 30 april 1980 tot 30 april 2013 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van dinsdag 7 november 1989 tot maandag 22 augustus 1994 was er in Nederland het kabinet Lubbers III met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
    • In het jaar 1991: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 15,0 miljoen inwoners.
      • 2 februari » Bisschopswijding van Fernand Franck, aartsbisschop van Luxemburg.
      • 14 maart » De "Zes van Birmingham" komen vrij.
      • 17 maart » De Finse coalitieregering verliest bij verkiezingen haar meerderheid in het parlement.
      • 27 april » Frans Maassen wint de 26e editie van de Amstel Gold Race.
      • 21 juni » De plaatsvervanger van de Colombiaanse cocaïnehandelaar Pablo Escobar, zijn broer Roberto Escobar, meldt zich ook in de Envigado-gevangenis die voor de leden van het Medellin-drugskartel is gereserveerd.
      • 29 juni » Benoeming van Angelo Sodano tot kardinaal-staatssecretaris als opvolger van kardinaal Agostino Casaroli.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Bentum

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Bentum.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Bentum.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Bentum (onder)zoekt.

    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Sjouke Benthem, "Stamboom Benthem uit Zorgvlied (Diever)", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-benthem/I862.php : benaderd 27 februari 2026), "Hendrikje Bentum (1896-1991)".