Stamboom Benthem uit Zorgvlied (Diever) » Harm Bentum (1889-1957)

Persoonlijke gegevens Harm Bentum 

  • Hij is geboren op 2 februari 1889 in Dwingeloo.
    Dwingeloo, geboorteakte, 4 februari 1889, aktenr. 6
    Kind: Harm Bentum, geboren te Dwingeloo op 02-02-1889, zoon van Egbert Bentum, beroep: arbeider; oud: 25 jaren, en Trijntje Hof, beroep: zonder.
  • Registratie van geboorte op 4 februari 1889.Bron 1
  • Hij is overleden op 12 april 1957 in Meppel, hij was toen 68 jaar oud.
    Meppel, overlijdensakte, 13 april 1957, aktenr. 77
    Overledene: Harm Bentum, geboren te Dwingeloo; beroep: zonder; overleden te Meppel op 12-04-1957; oud: 68 jaren, zoon van Egbert Bentum en Trijntje Hof.
    Gehuwd geweest met Johanna ten Hoeve, in leven.
  • Registratie van overlijden op 13 april 1957.Bron 2
  • De biologische ouders zijn Egbert Bentum en Trijntje Hof
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 25 maart 2020.

Gezin van Harm Bentum

Hij is getrouwd met Johanna ten Hoeve.

Zij zijn getrouwd op 6 november 1926 te Meppel, huwelijksakte, 6 november 1926, aktenr. 82, hij was toen 37 jaar oud.Bron 3

Meppel, huwelijksakte, 6 november 1926, aktenr. 82
Bruidegom: Harm Bentum, geboren te Dwingeloo; oud: 37 jaren; beroep: zonder, zoon van Egbert Bentum en Trijntje Hof.
Bruid: Johanna ten Hoeve, geboren te Meppel; oud: 33 jaren; beroep: zonder; weduwe van Sikke Bakker, dochter van Hermannus ten Hoeve en Jentien van der Sluis, beroep: zonder.
NB. vader bruidegom overleden; moeder bruidegom overleden; vader bruid overleden

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Harm Bentum?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Harm Bentum

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Harm Bentum

Harm Bentum
1835-1915
Egbert Bentum
1863-1915
Trijntje Hof
1860-1893

Harm Bentum
1889-1957

1926

    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

    Verwantschap Harm Bentum



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. Dwingeloo, geboorteakte, 4 februari 1889, aktenr. 6
    2. Meppel, overlijdensakte, 13 april 1957, aktenr. 77
    3. Huwelijksakte, 6 november 1926, aktenr. 82

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 2 februari 1889 lag rond de 5,7 °C. De winddruk was 66 kgf/m2 en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 81%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 21 april 1888 tot 21 augustus 1891 was er in Nederland het kabinet Mackay met als eerste minister Mr. A. baron Mackay (AR).
    • In het jaar 1889: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
      • 4 maart » Benjamin Harrison wordt beëdigd als 23e president van de Verenigde Staten
      • 31 maart » De Eiffeltoren wordt ingehuldigd.
      • 24 mei » Paus Leo XIII benoemt zeven nieuwe kardinalen, onder wie de Belgische aartsbisschop van Mechelen Petrus Lambertus Goossens.
      • 27 juni » Huwelijk van prins Willem van Hohenzollern en prinses Maria Theresia van Bourbon in Slot Sigmaringen.
      • 8 juli » Eerste editie van The Wall Street Journal.
      • 8 december » Op initiatief van Pim Mulier wordt de Nederlandse Atletiek en Voetbalbond, de voorloper van de KNVB, opgericht.
    • De temperatuur op 6 november 1926 lag tussen 4,4 °C en 9,9 °C en was gemiddeld 7,6 °C. Er was 5,2 mm neerslag. Er was -0,1 uur zonneschijn (0%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 4 augustus 1925 tot 8 maart 1926 was er in Nederland het kabinet Colijn I met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
    • Van 8 maart 1926 tot 10 augustus 1929 was er in Nederland het kabinet De Geer I met als eerste minister Jonkheer mr. D.J. de Geer (CHU).
    • In het jaar 1926: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 7,4 miljoen inwoners.
      • 19 februari » Oprichting van de Noorse voetbalclub Sogndal Idrettslag, het latere Sogndal Fotball.
      • 21 juni » Paus Pius XI benoemt twee nieuwe kardinalen.
      • 4 juli » Oprichting van de Bosnische voetbalclub Borac Banja Luka.
      • 26 augustus » Oprichting van de Italiaanse voetbalclub AC Fiorentina.
      • 25 november » Atatürk verbiedt het dragen van een fez, een traditioneel hoofddeksel, in Turkije.
      • 10 december » Edmund Germer krijgt octrooi op de fluorescentielamp (tl-lamp).
    • De temperatuur op 12 april 1957 lag tussen -0,9 °C en 7,6 °C en was gemiddeld 3,2 °C. Er was 3,8 mm neerslag gedurende 1,7 uur. Er was 8,6 uur zonneschijn (63%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
    • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 13 oktober 1956 tot 22 december 1957 was er in Nederland het kabinet Drees III met als eerste minister Dr. W. Drees (PvdA).
    • In het jaar 1957: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 11,0 miljoen inwoners.
      • 13 januari » Het speelgoedbedrijf Wham-O produceert de eerste frisbee.
      • 26 januari » Première van de opera Dialogues des carmélites van Francis Poulenc in het Teatro alla Scala in Milaan.
      • 23 februari » Oprichting van het Bisdom Essen in de Bondsrepubliek Duitsland.
      • 16 mei » Encycliek Invicti Athletae van Paus Pius XII over de Heilige Andrea Bobola.
      • 22 mei » Per ongeluk droppen de Amerikanen een waterstofbom boven onbewoond gebied in New Mexico.
      • 7 september » Laatste Jip en Janneke-verhaal verschijnt in Het Parool.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia

    • 1954 » Pim Mulier (89), Nederlands atleet, marathonschaatser & sportbestuurder
    • 1959 » Willy Lauwers (22), Belgisch wielrenner
    • 1962 » Ron Flockhart (38), Schots autocoureur
    • 1963 » Felix Manalo (76), Filipijns geestelijk leider Iglesia ni Cristo
    • 1963 » Hans van Sweeden (24), Nederlands componist, acteur, dichter en danser
    • 1966 » Chris Soumokil (60), president van de Republik Maluku Selatan

    Over de familienaam Bentum

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Bentum.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Bentum.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Bentum (onder)zoekt.

    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Sjouke Benthem, "Stamboom Benthem uit Zorgvlied (Diever)", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-benthem/I716.php : benaderd 23 februari 2026), "Harm Bentum (1889-1957)".