De temperatuur op 16 maart 1956 lag tussen -1,8 °C en 5,3 °C en was gemiddeld 1,0 °C. Er was 4,8 uur zonneschijn (41%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het oost-zuid-oosten. Bron: KNMI
1 juni » De NV Alabastine Holland wordt opgericht en in Ammerzoden wordt gestart met tweedehandse Britse machines voor de productie van het vulmiddel.
25 september » De eerste trans-Atlantische telefoonkabel wordt in gebruik genomen.
23 oktober » In Boedapest breekt de Hongaarse opstand uit.
29 oktober » Na geheime besprekingen met Groot-Brittannië en Frankrijk valt Israël de Sinaï binnen.
6 november » Nederland trekt zich terug van de Olympische Spelen in Melbourne uit protest tegen de Sovjet-inval in Hongarije.
Dag van overlijden 19 juni 2014
De temperatuur op 19 juni 2014 lag tussen 10,4 °C en 16,1 °C en was gemiddeld 14,2 °C. Er was 0,5 mm neerslag gedurende 0,9 uur. Er was 0,5 uur zonneschijn (3%). Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
23 februari » Premier Andrus Ansip van Estland kondigt aan op 4 maart vervroegd af te treden.
28 februari » Na de pro-Europese antiregeringsprotesten in Oekraïne, bekend als Euromaidan, en de machtswisseling ontwikkelt zich een crisis op de Krim doordat Russische troepen strategische posities innemen op de Krim.
13 april » De Nederlandse wielrenner Niki Terpstra wint Parijs-Roubaix.
19 augustus » Door de islamistische terreurbeweging IS wordt een video naar buiten gebracht waarop de onthoofding is te zien van de Amerikaanse persfotograaf James Foley als vergelding voor de bombardementen door het Amerikaanse leger op stellingen van IS in Noord-Irak. Op de video wordt ook Steven Sotloff getoond als mogelijk het nieuwe slachtoffer.
21 augustus » Zuid-Afrika sluit zijn grenzen voor mensen uit de door het ebolavirus getroffen landen Guinee, Liberia en Sierra Leone. Reizigers uit die landen die niet de Zuid-Afrikaanse nationaliteit hebben, mogen het land niet meer in.
31 oktober » Blaise Compaoré stapt op als president van Burkina Faso.
Dag van crematie 25 juni 2014
De temperatuur op 25 juni 2014 lag tussen 10,6 °C en 19,2 °C en was gemiddeld 14,7 °C. Er was -0,1 mm neerslag. Er was 5,6 uur zonneschijn (33%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noorden. Bron: KNMI
2 januari » De vroegere chef van de Rwandese militaire inlichtingendienst, Patrick Karegeya, wordt dood aangetroffen in een hotelkamer in Johannesburg. Hij blijkt te zijn vermoord en vluchtte in 2007 naar Zuid-Afrika omdat hij in eigen land werd beschuldigd van het beramen van een staatsgreep.
10 februari » Het stoffelijk overschot van de Nederlandse minister van Staat Els Borst wordt gevonden bij haar woning in Bilthoven. Uit onderzoek blijkt dat zij door een misdrijf om het leven is gebracht op 8 februari.
11 februari » In het noordoosten van Algerije verongelukt een C-130 Hercules. 77 inzittenden, voornamelijk militairen en hun familieleden, komen om het leven. Er is 1 overlevende van de ramp.
20 april » In Rotterdam verovert PEC Zwolle voor de eerste keer de KNVB beker door met 5-1 Ajax te verslaan.
10 mei » Het Zuid-Afrikaanse leger maakt een einde aan gewelddadige protesten in een wijk in Johannesburg.
31 juli » De Kiribatische gewichtheffer David Katoatau wint een gouden medaille tijdens de Gemenebestspelen. Hij is de eerste sporter die namens Kiribati goud weet te winnen op een groot sportevenement.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Sjouke Benthem, "Stamboom Benthem uit Zorgvlied (Diever)", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-benthem/I237.php : benaderd 28 februari 2026), "Anthonie "Tonny" Benthem (1956-2014)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.