Stamboom Benerink » L(Lambert) II van Leuven (992-1054)

Persoonlijke gegevens L(Lambert) II van Leuven 


Gezin van L(Lambert) II van Leuven

Hij is getrouwd met O(Oda) van Neder Lotharingen.

Zij zijn getrouwd XX-XX-1015, hij was toen 23 jaar oud.


Kind(eren):

  1. L(Landrade) van Leuven  1030-???? 


Notities over L(Lambert) II van Leuven

Bijgenaamd Balderik. Geboren 992/995, overleden 19 juni 1054 te Doornik
Graaf van Leuven en van Brussel, was de tweede zoon van Lambert I (†1015) en Gerberga van Neder-Lotharingen.
Hij volgde volgde zijn broer Hendrik I op.
Hij wordt voor het eerst vermeld als graaf van Leuven op 3 januari 1041. Hij was ook graaf van Brussel en voogd over de abdij van Nijvel en de abdij van Gembloers. Op 16 november 1047 stichtte hij samen met zijn echtgenote Oda van Verdun het Sint-Goedelekapittel in de Sint-Michielskerk te Brussel, waarheen hij de relieken van de heilige Goedele van Brussel liet overbrengen.
Hij sloot zich in 1051 aan bij de opstand van Boudewijn V van Vlaanderen tegen keizer Hendrik III. In een treffen met het keizerlijk leger sneuvelde hij bij Doornik in 1054.
Hij werd begraven in de abdijkerk van Nijvel, waar hij in het necrologium herdacht wordt op 19 juni. Hij werd opgevolgd door zijn zoon Hendrik II.

Lambert was gehuwd met Oda van Neder-Lotharingen hadden onder anderen de volgende kinderen:
Hendrik II
Reinier van Brunesheim van Leuven (gesneuveld in Haspengouw, † 1077)
mogelijk Gerberga van Leuven (vermeld circa 1100 samen met haar zoon Hendrik, schenkster van eigengoed te Bollebeek aan de abdij van Vorst)

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot L(Lambert) II van Leuven?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk L(Lambert) II van Leuven

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van L(Lambert) II van Leuven


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Leuven

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Leuven.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Leuven.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Leuven (onder)zoekt.

    De publicatie Stamboom Benerink is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    E. Benerink , "Stamboom Benerink", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-benerink/I9341.php : benaderd 28 januari 2026), "L(Lambert) II van Leuven (992-1054)".