Stamboom Bellwinkel » Marinus (Rinus Slootjes) Hoogstraaten (1896-1946)

Persoonlijke gegevens Marinus (Rinus Slootjes) Hoogstraaten 

    Aangenomen zoon.
  • Hij is geboren op 9 januari 1896 in Leiden, Zuid-Holland.Bron 1
    Geboren om 08.45 uur in het Rijks Ziekenhuis in Leiden als zoon van de 23-jarige ongehuwde "dienstbode" Anna Hoogstraaten uit Middelburg, geboren in Kapelle op 19 september 1872.
    Kort vóór de bevalling vestigde Anna Hoogstraaten zich op het adres Noordeinde 1 te Leiden en nadat zij - in haar prachtige, Zeeuwse gewaad - de tien maanden oude Marinus bij zijn pleegouders Coba en Dirk had gebracht, vertrok Anna Hoogstraaten op 11 november 1896 naar Den Haag.
    Hoewel het nergens officieel geregistreerd stond - de kosten daarvan bedroegen destijds de lieve duit van 3.000 gulden - ging Marinus Hoogstraaten als Rinus Slootjes door het leven.
  • Hij is overleden op 7 juni 1946 in Leiden, Zuid-Holland, hij was toen 50 jaar oud.Bron 2
  • Hij is geadopteerd door Dirk Slootjes en Jacoba Maria (Coba) van der Voort
  • Een kind van Anna Hoogstraaten
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 9 augustus 2021.

Gezin van Marinus (Rinus Slootjes) Hoogstraaten

Hij is getrouwd met Johanna Maria (Anna) Koops.

Zij zijn getrouwd op 9 september 1925 te Leiden, Zuid-Holland, hij was toen 29 jaar oud.Bron 3


Kind(eren):

  1. (Niet openbaar)
  2. (Niet openbaar)

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Marinus (Rinus Slootjes) Hoogstraaten?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Marinus (Rinus Slootjes) Hoogstraaten

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Afbeelding(en) Marinus (Rinus Slootjes) Hoogstraaten

Voorouders (en nakomelingen) van Marinus (Rinus Slootjes) Hoogstraaten


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. (Niet openbaar)
    2. Leiden, Overlijdensaktes, nr 552, 1946
    3. (Niet openbaar)

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 9 januari 1896 lag rond de -1,0 °C. De luchtdruk bedroeg 78 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 71%. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 9 mei 1894 tot 27 juli 1897 was er in Nederland het kabinet Roëll met als eerste minister Jonkheer mr. J. Roëll (oud-liberaal).
    • In het jaar 1896: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
      • 23 januari » Wilhelm Röntgen maakt voor het eerst een foto via elektromagnetische stralingen van de hand van Albert von Kölliker.
      • 1 februari » Première van de opera La bohème van Giacomo Puccini in Turijn, onder leiding van Arturo Toscanini.
      • 2 juni » De in Engeland werkende Italiaanse ingenieur Guglielmo Marconi ontvangt patent voor zijn uitvinding van de draadloze telegrafie.
      • 27 augustus » Engels-Zanzibarese Oorlog, kortste oorlog uit de geschiedenis, Zanzibar capituleerde na 38 minuten.
      • 13 september » Paus Leo XIII verklaart in zijn apostolische brief Apostolicae Curae de priester- en bisschopswijdingen en Apostolische successie in de Kerk van Engeland ongeldig.
      • 3 december » Herman Hollerith richt de Tabulating Machine Company op, een voorloper van IBM.
    • De temperatuur op 9 september 1925 lag tussen 10,0 °C en 14,2 °C en was gemiddeld 11,8 °C. Er was 11,0 mm neerslag. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 19 september 1922 tot 4 augustus 1925 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck II met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
    • Van 4 augustus 1925 tot 8 maart 1926 was er in Nederland het kabinet Colijn I met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
    • In het jaar 1925: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 7,3 miljoen inwoners.
      • 3 januari » Benito Mussolini kondigt aan dat hij de dictator wordt van Italië.
      • 19 april » Oprichting van de Chileense voetbalclub Colo-Colo.
      • 21 mei » Heiligverklaring en uitroeping tot kerkleraar van Petrus Canisius, Nederlands theoloog.
      • 30 oktober » John Logie Baird schiet in Londen de eerste tv-beelden.
      • 31 oktober » Ahmad Sjah Qajar, de laatste sjah van de dynastie der Kadjaren van Iran wordt afgezet
      • 12 december » Reza Pahlavi grijpt de macht in Iran als Sjah.
    • De temperatuur op 7 juni 1946 lag tussen 6,6 °C en 21,3 °C en was gemiddeld 14,7 °C. Er was 11,8 uur zonneschijn (71%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 24 juni 1945 tot 3 juli 1946 was er in Nederland het kabinet Schermerhorn - Drees met als eerste ministers Prof. ir. W. Schermerhorn (VDB) en W. Drees (PvdA).
    • Van 3 juli 1946 tot 7 augustus 1948 was er in Nederland het kabinet Beel I met als eerste minister Dr. L.J.M. Beel (KVP).
    • In het jaar 1946: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 9,3 miljoen inwoners.
      • 7 mei » Anton Mussert wordt op de Waalsdorpervlakte geëxecuteerd.
      • 18 juni » In Bogota wordt de Colombiaanse voetbalclub Millonarios opgericht.
      • 3 juli » In Nederland wordt het eerste kabinet-Beel beëdigd, de eerste normale naoorlogse regering na het 'noodkabinet' Schermerhorn-Drees.
      • 5 juli » De bikini wordt geïntroduceerd.
      • 17 juli » Het IJslands voetbalelftal speelt de eerste officiële interland uit de geschiedenis en gaat in Reykjavik met 3-0 onderuit tegen Denemarken.
      • 19 december » Hồ Chí Minh valt de Fransen aan in Hanoi.

    Over de familienaam Hoogstraaten


    De publicatie Stamboom Bellwinkel is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Bellwinkel, "Stamboom Bellwinkel", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-bellwinkel/I4499.php : benaderd 23 januari 2026), "Marinus (Rinus Slootjes) Hoogstraaten (1896-1946)".