Stamboom Baudrie » Francois Joseph Baudry (1806-1886)

Persoonlijke gegevens Francois Joseph Baudry 

  • Hij is geboren op 9 november 1806 in Bachant, 59138, France.
    L’an mil huit cent six, le dix du mois novembre, à quatre heures après midi. Par devant nous maire et officier de l'état civil de la commune de Bachant, arrondissement d’Avesnes, département du Nord, est comparus le Pierre Joseph Baudry, âgé de vingt cinq ans, journalier de profession, domicilié en la commune de Bachant, lequel nous a présenté un enfant du sexe masculin, né le jour d’auparavant à onze heures du soir, de lui déclarant, de Hiacinte Joseph Rivière, son épouse légitime, auquel il a déclaré lui vouloir donné le prénom de François Joseph. Les dites déclaration et présentation faite en présence de Philippe Joseph Baudy, âgé de trente ans, journalier de profession, et d’Ignace Joseph Delfosse, âgé de vingt cinq ans, journalier de profession, tous deux domiciliés au dit Bachant, et ont les déclarants et témoins signé avec nous le présent acte de naissance, après qu’il leur en a été donné lecture. Excepté le dit Pierre Joseph Baudry, qui a déclaré ne savoir écrire, ni signé.
    Témoin : Philippe Joseph BAUDRY 1776
    Témoin : Ignace Joseph DELFOSSE 1781-
    Sources: Acte de naissance, AD Bachant NMD (1797-1872), page 119
  • Registratie van geboorte op 10 november 1806.
  • Woonachtig vanaf 10 juni 1835: Rue haute, Pont sur Sambre, 59138, France.
    Maçon,
  • Hij is overleden op 30 september 1886 in Bachant, 59138, France, hij was toen 79 jaar oud.
  • Een kind van Pierre Joseph Baudry en Hyacinte Josephe Liviane Riviere
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 29 september 2020.

Gezin van Francois Joseph Baudry

Hij is getrouwd met Joséphine Ludivine Louise Panier.

Zij zijn getrouwd op 10 juni 1835 te Pont sur Sambre, 59138, France, hij was toen 28 jaar oud.Bron 1


Kind(eren):

  1. Marie Louise Baudry  1835-1918
  2. Louis Baudry  1837-????
  3. Zéphir Joseph Baudry  1851-???? 


Notities over Francois Joseph Baudry

Maçon

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Francois Joseph Baudry?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Francois Joseph Baudry

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Francois Joseph Baudry


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. Akte Nr 29 vue 347

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 9 november 1806 lag rond de 7,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuiden. Typering van het weer: zeer betrokken. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1806: Bron: Wikipedia
    • 1 januari » De Franse republikeinse kalender wordt afgeschaft. De gregoriaanse kalender wordt opnieuw ingevoerd.
    • 5 juni » De Bataafse Republiek wordt het Koninkrijk Holland.
    • 6 augustus » Het Heilige Roomse Rijk wordt ontbonden.
    • 25 augustus » Voor één jaar de nationale feestdag van het door Napoleon ingestelde Koninkrijk Holland.
    • 15 december » Het leger van Napoleon Bonaparte bezet Warschau.
  • De temperatuur op 10 juni 1835 lag rond de 24,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-oosten. Typering van het weer: half bewolkt. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1835: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 2,9 miljoen inwoners.
    • 30 januari » Poging tot moord op President van de Verenigde Staten Andrew Jackson. Dit is de eerste moordaanslag op een president van de VS.
    • 14 maart » Giovanni Schiaparelli, Italiaans astronoom, 'ontdekker' van de kanalen op de planeet Mars († 1910)
    • 5 mei » De eerste spoorweg op het Europees continent wordt in gebruik genomen tussen Brussel en Mechelen. De lijn was 20km lang.
    • 12 september » De dirigent Wilhelm Friedrich Wieprecht en de muziekinstrumentenbouwer Johann Gottfried Moritz vragen het patent aan voor hun "Bass Tuba" in F1.
  • De temperatuur op 30 september 1886 lag rond de 15,7 °C. De winddruk was 13 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 94%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 23 april 1884 tot 21 april 1888 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
  • In het jaar 1886: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
    • 8 april » De Duitser Carl Gassner verkrijgt octrooi op de droge zinkbatterij.
    • 8 mei » De eerste Coca-Cola wordt verkocht.
    • 29 mei » John Pemberton begint Coca-Cola te adverteren.
    • 1 september » Instelling van de rooms-katholieke Bisschoppelijke Hiërarchie in Brits-Indië met vijf aartsbisdommen en veertien bisdommen.
    • 22 november » Oprichting van de Rooms-katholieke Missio sui juris Belgisch Congo.
    • 30 november » In de Folies Bergère wordt de eerste revue opgevoerd.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

  • 1777 » Désirée Clary, verloofde van Napoleon Bonaparte, koningin van Zweden en Noorwegen († 1860)
  • 1812 » Paul Abadie, Frans architect († 1884)
  • 1817 » Louis Hubené, Belgisch pianist, stadsbeiaardier en componist († 1871)
  • 1818 » Ivan Toergenjev, Russisch schrijver en dichter († 1883)
  • 1841 » Eduard VII, koning van het Verenigd Koninkrijk († 1910)
  • 1863 » Paul Sérusier, Frans kunstschilder († 1927))

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Baudry

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Baudry.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Baudry.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Baudry (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Baudrie is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Johannes Baudrie, "Stamboom Baudrie", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-baudrie/I13629.php : benaderd 16 maart 2026), "Francois Joseph Baudry (1806-1886)".