BOOM van BASTMEYER » Jan Leendert BASTMEYER (1896-1979)

Persoonlijke gegevens Jan Leendert BASTMEYER 

Bronnen 1, 2, 3, 4

Gezin van Jan Leendert BASTMEYER

Hij is getrouwd met Florence Delphine LUKE.

Zij zijn getrouwd op 25 december 1919 te Lincoln, South Dakota, United States, hij was toen 23 jaar oud.


Kind(eren):

  1. (Niet openbaar)
  2. Floyd C BASTMEYER  1925-1963 
  3. (Niet openbaar)
  4. John L BASTMEYER  1932-1994

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Jan Leendert BASTMEYER?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Jan Leendert BASTMEYER

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Jan Leendert BASTMEYER


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

    Verwantschap Jan Leendert BASTMEYER



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. (Niet openbaar)
    2. Verenigde Staten Eerste Wereldoorlog oproep registratie (Dienstplicht), 1917-1918, via https://www.myheritage.nl/research/colle...
      John Leendert Bastemeyer<br>Geslacht: Man<br>Geboorte: 8 jun 1896 - Maasland, Holland<br>Leeftijd: 20<br>Concept registratie: 1918 - Bon Homme County, South Dakota, United States<br>Nationaliteit: Holland<br>Taal: English<br>Bron: NARA PublicatieM1509 NARA Publicatie TitelWorld War I Selective Service System Draft Registration Cards NARA RollenSD1 Selectie RaadBon Homme County; A-J
      Toen de Verenigde Staten de oorlog verklaarden aan het Duitse Keizerrijk op 6 April 1917 bestond haar leger uit ongeveer 100.000 man met nog 115.000 nationale garde eenheden. President Wilson zette onmiddellijk het departement van oorlog aan het werk om de capaciteit van het leger te verhogen naar één miljoen-man. Echter zes weken na het begin van de oorlog hadden zich slechts 73.000 nieuwe rekruten vrijwillig aangemeld voor militaire dienst. Militaire planners en politieke leiders hadden goed geanticipeerd op de algemene apathie binnen de natie voor de oorlogsinspanning bij het begin van de oorlog en begonnen zodra de oorlog was verklaard in het Amerikaanse Congres bijgewerkt dienstplicht wetgeving uit te vaardigen. Het Congres keurde de Selective Service Act goed op 18 mei 1917. Deze wet machtigde de federale regering om een nationaal leger samen te stellen door middel van verplichte aanmelding. Deze eerste Selective Service Act vereiste alle mannen in de leeftijd van 21 tot 30 zich te laten registreren. In augustus 1918 paste het Congres op het verzoek van het ministerie van oorlog de wet aan om het leeftijdsbereik van alle mannen van 18 tot en met 45 jaar te brengen. Drie specifieke registraties werden uitgevoerd: * 5 juni 1917. Deze eerste registratie was bedoeld voor mannen in de leeftijd van 21 en 31. * 5 juni 5, 1918. De tweede registratie was voor hen die 21 zijn geworden na 5 juni 1917 en een additionele registratie in deze tweede registratie was gehouden op 24 augustus 1918 voor hen, die na 5 juni 1918 21 jaar oud waren. * 12 september 1918. De derde en laatste registratie, deze was voor alle mannen in de leeftijd van 18 tot 45 jaar die zich voordien nog niet hadden aangemeld, Aan het einde van de Eerste Wereldoorlog hadden ongeveer 2 miljoen mannen zich vrijwillig aangemeld voor militaire dienst en 2.8 miljoen anderen waren opgeroepen. Overeenkomstig betekent een oproep-registratie niet dat de persoon uiteindelijk is opgeroepen of vrijwillig in dienst is gegaan. Het handschrift op de kaart is gewoonlijk dat van een registratie bestuur werknemer meestal de “registreerder” genoemd. Echter, bijna alle kaarten bevatten de handtekening of "merk" in het handschrift van de geregistreerde zelf.
    3. (Niet openbaar)
    4. (Niet openbaar)

    Aanknopingspunten in andere publicaties

    Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 8 juni 1896 lag rond de 19,8 °C. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 69%. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 9 mei 1894 tot 27 juli 1897 was er in Nederland het kabinet Roëll met als eerste minister Jonkheer mr. J. Roëll (oud-liberaal).
    • In het jaar 1896: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
      • 9 februari » Het eerste WK kunstschaatsen (alleen voor mannen) vindt plaats in Sint-Petersburg in Rusland.
      • 28 maart » Première van de opera Andrea Chénier
      • 15 april » Einde van de eerste moderne Olympische Spelen, zie Olympische Zomerspelen 1896.
      • 2 juni » De in Engeland werkende Italiaanse ingenieur Guglielmo Marconi ontvangt patent voor zijn uitvinding van de draadloze telegrafie.
      • 27 augustus » Engels-Zanzibarese Oorlog, kortste oorlog uit de geschiedenis, Zanzibar capituleerde na 38 minuten.
      • 13 september » Paus Leo XIII verklaart in zijn apostolische brief Apostolicae Curae de priester- en bisschopswijdingen en Apostolische successie in de Kerk van Engeland ongeldig.
    • De temperatuur op 25 december 1919 lag tussen -0,6 °C en 5,8 °C en was gemiddeld 3,2 °C. Er was 12,7 mm neerslag. Er was -0,1 uur zonneschijn (0%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
    • In het jaar 1919: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 6,7 miljoen inwoners.
      • 23 maart » Benito Mussolini richt de fascistische partij op.
      • 29 mei » De waarneming van verschoven sterrenposities tijdens een zonsverduistering bevestigt Albert Einsteins relativiteitstheorie.
      • 21 juli » Anthony Fokker sticht in Amsterdam zijn eigen vliegtuigfabriek.
      • 10 september » Oostenrijk en de geallieerden tekenen een verdrag waarin de onafhankelijkheid van Polen, Hongarije, Tsjecho-Slowakije en Joegoslavië wordt erkend.
      • 16 oktober » Inwijding van de Sacré-Cœurbasiliek in Parijs door kardinaal Léon-Adolphe Amette.
      • 21 december » In Katowice wordt de Poolse voetbalbond (PZPN) opgericht.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia



    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Albrecht L. BASTMEYER, "BOOM van BASTMEYER", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-bastmeyer/I1858.php : benaderd 31 december 2025), "Jan Leendert BASTMEYER (1896-1979)".