Stamboom Bas » Pippijn Vermandois (815-840)

Persoonlijke gegevens Pippijn Vermandois 

  • Hij is geboren in het jaar 815.
  • (Geschiedenis) .Bron 1
    Pepijn van Vermandois (ca. 818 - na 850) was een zoon van Bernard van Italië en van Cunigonde. Hij is de eerste van de graven van de Vermandois die twee eeuwen lang tot de belangrijkste feodale vorsten van Frankrijk hoorden.

    In 834 bevrijdde hij samen met andere Italiaanse edelen keizerin Judith van Beieren uit het klooster van Cortona waar ze was opgesloten door haar opstandige stiefzoons en bracht haar naar Lodewijk de Vrome in Aken. Als beloning werd hij in 836 benoemd tot graaf van St. Quentin, Senlis en Peronne. Net als veel andere getrouwen van Lodewijk de Vrome steunde hij na diens dood in 840 zijn jongste zoon Karel de Kale maar toen Lotharius I optrok naar Parijs koos Pepijn diens kant. Na het verdrag van Verdun werd hij blijkbaar weer zonder problemen vazal van Karel en behield zijn functies.
  • Hij is overleden in het jaar 840, hij was toen 25 jaar oud.

    Fout Let op: Was 9 maanden voor de geboorte (??-??-850) van kind (Heribert I Vermandois) al overleden (??-??-840).

    Fout Let op: Was 9 maanden voor de geboorte (??-??-845) van kind (Pippijn Martel (ook: van Senlis)) al overleden (??-??-840).

    Fout Let op: Was 9 maanden voor de geboorte (??-??-845) van kind (Bernard van Laon) al overleden (??-??-840).

  • Een kind van Bernard van Italie en Kunigunde van Laon
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 22 oktober 2012.

Gezin van Pippijn Vermandois

Waarschuwing Let op: Echtgenote (Rothaeide di Bobbio) is ook zijn nicht.

(1) Hij is getrouwd met NN van Vexin.

Zij zijn getrouwdBron 1


Kind(eren):



(2) Hij is getrouwd met Rothaeide di Bobbio.

Zij zijn getrouwd.Bron 2


Kind(eren):

  1. Bernard van Laon  845-893 

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Pippijn Vermandois?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Pippijn Vermandois

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. http://nl.wikipedia.org/wiki/Pepijn_van_Parijs
  2. www.genealogieonline.nl/stamboom-kyle-willemse/I9190.php

Over de familienaam Vermandois


De publicatie Stamboom Bas is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Andre Bas, "Stamboom Bas", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-bas/I15417.php : benaderd 25 december 2025), "Pippijn Vermandois (815-840)".