Stamboom Baris » Coenraad Van Dedem (1574-1638)

Persoonlijke gegevens Coenraad Van Dedem 

  • Hij is geboren op 17 oktober 1574.
  • Beroep: beleend met Bürwinkel en Kalvelo, burgemeester van harderwijk, in de ridderschap van de Veluwe.
  • Hij is overleden op 14 juni 1638, hij was toen 63 jaar oud.

Gezin van Coenraad Van Dedem

(1) Hij is getrouwd met Geertruid Van Speulde.

Zij zijn getrouwd op 6 juli 1600 te Harderwijk (GLD) NL, hij was toen 25 jaar oud.


Kind(eren):

  1. Johan Van Dedem  1602-???? 


(2) Hij is getrouwd met Hendrica Van Voorst.

Zij zijn getrouwd op 22 januari 1609 te Harderwijk (GLD) NL, hij was toen 34 jaar oud.


Kind(eren):

  1. Gijsbert Van Dedem  1612-1692 
  2. Geertruid Van Dedem  ± 1614-1650 


Notities over Coenraad Van Dedem



Voorouders (en nakomelingen) van Coenraad Van Dedem

Coenraad Van Dedem
1574-1638

(1) 1600
(2) 1609

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • Graaf Filips III (Oostenrijks Huis) was van 1555 tot 1581 vorst van Nederland (ook wel Graafschap Holland genoemd)
  • In het jaar 1574: Bron: Wikipedia
    • 29 januari » De Geuzen verslaan de Spanjaarden tijdens een zeeslag op de Oosterschelde (Slag bij Reimerswaal).
    • 14 april » Slag op de Mookerheide tussen het Spaanse leger en huurtroepen onder Lodewijk en Hendrik van Nassau, die beiden sneuvelen.
    • 3 oktober » Ontzet van Leiden na een Spaanse belegering.
    • 23 november » Johan III van Nassau-Saarbrücken wordt opgevolgd door zijn achterneven Albrecht van Nassau-Weilburg en Filips IV van Nassau-Neuweilnau. Ze volgen hem ook op als regent voor Johan Lodewijk I van Nassau-Idstein.
    • 7 december » De halfbroers Albrecht van Nassau-Weilburg en Filips IV van Nassau-Neuweilnau verdelen de Saarbrückense erfenis: Albrecht ontvangt Ottweiler, de ambten Homburg, Kirchheim en de heerlijkheden Lahr en Mahlberg, en Filips ontvangt de graafschappen Saarbrücken en Saarwerden en de heerlijkheid Stauf.
  • Stadhouder Prins Maurits (Huis van Oranje) was van 1585 tot 1625 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
  • In het jaar 1609: Bron: Wikipedia
    • 9 april » Begin van het Twaalfjarig Bestand tussen Spanje en de Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden tijdens de Tachtigjarige oorlog.
    • 25 augustus » Galileo Galilei demonstreert zijn eerste telescoop.
    • 4 september » Henry Hudson ontdekt het eiland Manhattan.
    • 11 september » Henry Hudson vaart de naar hem genoemde rivier op.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Dedem

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Dedem.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Dedem.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Dedem (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Baris is opgesteld door Paul Baris (contact is niet mogelijk).
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Paul Baris, "Stamboom Baris", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-baris/I58907.php : benaderd 16 januari 2026), "Coenraad Van Dedem (1574-1638)".