14 januari » Première van de opera Tosca van Giacomo Puccini in Rome.
14 maart » De Nederlandse botanicus Hugo de Vries brengt de erfelijkheidswetten van Mendel opnieuw onder de aandacht.
11 april » In de VS loopt de eerste bruikbare duikboot van stapel, de USS Holland (SS-1).
22 augustus » In Tilburg wordt de elfjarige Marietje Kessels vermoord.
19 september » Butch Cassidy en de Sundance Kid plegen hun eerste overval.
14 december » Max Planck publiceert zijn studie over de kwantummechanica.
Trouwdag 3 augustus 1921
De temperatuur op 3 augustus 1921 lag tussen 11,2 °C en 22,1 °C en was gemiddeld 16,7 °C. Er was 4,8 uur zonneschijn (31%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
28 januari » Albert Einstein zet heel de wereld op zijn kop. In een redevoering in Berlijn beweert hij dat het universum gemeten kan worden.
9 februari » In Polen sterft de laatste in de vrije natuur levende wisent. In het begin van de 21e eeuw is de wisent geherintroduceerd en komt hij weer voor in het wild.
18 maart » De tweede Vrede van Riga tussen Polen en de Sovjet-Unie. Ondanks de recente Poolse successen annexeert de Sovjet-Unie Oekraïne en Wit-Rusland. De regering van Oekraïne emigreert naar Frankrijk.
4 augustus » De Franse uitvinder Édouard Belin verstuurt draadloos een fax over de Atlantische Oceaan.
8 september » Eerste Miss America-verkiezing.
24 november » De Japanse kroonprins Hirohito wordt regent voor zijn zieke vader, Yoshihito
Dag van overlijden 13 februari 1994
De temperatuur op 13 februari 1994 lag tussen -7,3 °C en -0,1 °C en was gemiddeld -3,1 °C. Er was -0,1 mm neerslag. Er was 4,8 uur zonneschijn (49%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Bron: KNMI
Van dinsdag 7 november 1989 tot maandag 22 augustus 1994 was er in Nederland het kabinet Lubbers III met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
Van maandag 22 augustus 1994 tot maandag 3 augustus 1998 was er in Nederland het kabinet a href="https://nl.wikipedia.org/wiki/Kabinet-Kok_I" class="extern">Kok I met als eerste minister W. Kok (PvdA).
8 maart » Het vierde album van de Amerikaanse grungeband Soundgarden verschijnt, getiteld Superunknown.
21 april » De eerste ontdekking van een exoplaneet, bekendgemaakt door astronoom Aleksander Wolszczan.
19 mei » De belangrijkste Somalische krijgsheer, Mohammed Farrah Aidid, keert in triomf terug in de hoofdstad Mogadishu na een verblijf van zes maanden buiten het Oost-Afrikaanse land.
22 augustus » Het eerste kabinet-Kok, met PvdA, VVD en D66, wordt beëdigd en volgt het kabinet-Lubbers III op. Voor het eerst sinds 1918 zit er geen confessionele partij in het kabinet.
26 augustus » In het pas geopende Abe Lenstra Stadion in Heerenveen trappen sc Heerenveen en FC Groningen het seizoen 1994/95 af. Het duel eindigt in een 2-0 overwinning voor de Friezen door treffers van Tom Sier en Erik Regtop.
27 oktober » Eerste gebruik van een online reclamebanner.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Paul Baris, "Stamboom Baris", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-baris/I24225.php : benaderd 12 maart 2026), "Maria Anna van Eltz (1900-1994)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.