De temperatuur op 22 april 1911 lag tussen 8,2 °C en 19,4 °C en was gemiddeld 13,0 °C. Er was 6,2 uur zonneschijn (43%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
13 januari » Een man hakt met een schoenmakersmes in op het schilderij De Nachtwacht.
26 januari » Première van de opera Der Rosenkavalier van Richard Strauss in Dresden.
31 mei » De Britse fysicus Ernest Rutherford presenteert een nieuw atoommodel.
7 september » Franse rechercheurs arresteren Guillaume Apollinaire op verdenking van diefstal van de Mona Lisa.
24 oktober » Tijdens de Italiaans-Turkse Oorlog is de Nieuport van kapitein-vlieger Carlos Piazza het eerste vliegtuig in de geschiedenis dat werd beschoten.
30 oktober » In Brussel vindt onder leiding van Hendrik Lorentz de allereerste Solvay-conferentie plaats.
Dag van overlijden 26 mei 1949
De temperatuur op 26 mei 1949 lag tussen 7,7 °C en 12,5 °C en was gemiddeld 9,7 °C. Er was 9,1 mm neerslag gedurende 6,8 uur. Er was 0,2 uur zonneschijn (1%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
Van 7 augustus 1948 tot 15 maart 1951 was er in Nederland het kabinet Drees - Van Schaik met als eerste ministers Dr. W. Drees (PvdA) en Mr. J.R.H. van Schaik (KVP).
24 februari » De eerste tweetrapsraket met vloeibare brandstof bereikt in White Sands (Verenigde Staten) een hoogte van 40 kilometer.
23 april » Nederland annexeert delen van Duitsland als compensatie voor geleden oorlogsschade. De meeste geannexeerde gebieden zijn in 1963 weer teruggegeven.
4 mei » Bij de Superga-vliegramp komt het hele elftal van voetbalclub Torino om het leven.
11 mei » Siam verandert zijn naam in Thailand.
2 augustus » Oprichting van de Poolse voetbalclub Kolejarz Stróże.
27 december » Souvereiniteitsoverdracht van Indonesië.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Paul Baris, "Stamboom Baris", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-baris/I108543.php : benaderd 15 maart 2026), "Joanna Petronella jkvr. de Pesters (1911-1949)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.