Stamboom Balm » Cornelis (Kees) van Schendel (1926-1979)

Persoonlijke gegevens Cornelis (Kees) van Schendel 


Gezin van Cornelis (Kees) van Schendel

Hij is getrouwd met Maria Cornelia Geertruida Antonia (Riet) Rooswinkel.

Zij zijn getrouwd op 12 april 1950, hij was toen 24 jaar oud.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Cornelis (Kees) van Schendel?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Afbeelding(en) Cornelis (Kees) van Schendel


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 2 februari 1926 lag tussen 7,4 °C en 12,2 °C en was gemiddeld 9,1 °C. Er was 3,3 mm neerslag. Er was 0,3 uur zonneschijn (3%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 4 augustus 1925 tot 8 maart 1926 was er in Nederland het kabinet Colijn I met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
  • Van 8 maart 1926 tot 10 augustus 1929 was er in Nederland het kabinet De Geer I met als eerste minister Jonkheer mr. D.J. de Geer (CHU).
  • In het jaar 1926: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 7,4 miljoen inwoners.
    • 3 januari » Generaal Theodoros Pangalos benoemt zichzelf tot dictator van Griekenland.
    • 16 maart » Robert Goddard lanceert de eerste raket met vloeibare brandstof.
    • 18 april » Oprichting van de Ecuadoraanse voetbalclub Club 9 de Octubre.
    • 21 juni » Paus Pius XI benoemt twee nieuwe kardinalen.
    • 10 november » In Brussel vindt het kerkelijk huwelijk plaats van de jonge Belgische kroonprins Leopold met de Zweedse prinses Astrid.
    • 25 november » Atatürk verbiedt het dragen van een fez, een traditioneel hoofddeksel, in Turkije.
  • De temperatuur op 9 oktober 1979 lag tussen 13,8 °C en 22,6 °C en was gemiddeld 17,3 °C. Er was 0,2 mm neerslag gedurende 0,7 uur. Er was 6,6 uur zonneschijn (59%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van maandag 19 december 1977 tot vrijdag 11 september 1981 was er in Nederland het kabinet Van Agt I met als eerste minister Mr. A.A.M. van Agt (CDA/KVP).
  • In het jaar 1979: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 14,0 miljoen inwoners.
    • 1 april » Iran wordt een islamitische republiek.
    • 15 mei » Luchtmachtofficier Jerry Rawlings leidt in Ghana met zes collega's een coup tegen het zittende regime van generaal Fred Akuffo. Drie voormalige Ghanese militaire staatshoofden worden geëxecuteerd.
    • 23 mei » Verkiezing van Karl Carstens tot vijfde bondspresident van West-Duitsland.
    • 25 mei » Honderd mensen worden in Cotonou, de hoofdstad van Benin, bij verstek ter dood veroordeeld vanwege hun betrokkenheid bij de mislukte staatsgreep op 16 januari 1977.
    • 28 augustus » In Nijmegen klapt een lege passagierstrein op een sneltrein met passagiers op het eenzelfde spoor ter hoogte van de landbouwbuurt. Hierbij vallen in totaal 7 doden.
    • 5 november » De Dick Scherpenzeelprijs voor berichtgeving over ontwikkelingssamenwerking wordt toegekend aan Nico Kussendrager, redacteur van het dagblad Trouw.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

  • 1925 » Abba Eban, Israëlisch diplomaat en minister van buitenlandse zaken († 2002)
  • 1925 » Elaine Stritch, Amerikaans actrice († 2014)
  • 1926 » Glen Tetley, Amerikaans danser († 2007)
  • 1926 » Nydia Ecury, Arubaans onderwijzeres, schrijfster, vertaalster en actrice († 2012)
  • 1926 » Valéry Giscard d'Estaing, president van Frankrijk
  • 1927 » Stan Getz, Amerikaans tenorsaxofonist († 1991)

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Van Schendel


De publicatie Stamboom Balm is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Aad Tinnenbroek, "Stamboom Balm", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-balm/I184.php : benaderd 8 januari 2026), "Cornelis (Kees) van Schendel (1926-1979)".