Stamboom Bakker (Rauwerderhem/Wymbritseradeel) » Jitze Bakker (1863-1941)

Persoonlijke gegevens Jitze Bakker 


Gezin van Jitze Bakker

(1) Hij is getrouwd met Gelbrig van der Kooi(y).

Zij zijn getrouwd op 15 januari 1887 te Wymbritseradeel, hij was toen 23 jaar oud.Bron 3


Kind(eren):

  1. Douwe Bakker  1887-1887
  2. Geertje Bakker  1888-1953
  3. Douwe Bakker  1890-????
  4. Ettje Bakker  1893-1894
  5. Ettje Bakker  1895-????
  6. Aaltje Bakker  1898-1960


(2) Hij is getrouwd met Aaltje Dijkstra.

Zij zijn getrouwd op 23 november 1901 te Rauwerderhem, hij was toen 38 jaar oud.Bron 4


Kind(eren):

  1. Klaas Bakker  1902-1989 

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Jitze Bakker?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Jitze Bakker

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Jitze Bakker


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

    Verwantschap Jitze Bakker



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. akte.nr 138 Wymbritseradeel
    2. akte nr. 49 Gaasterland
    3. akte nr. 2
    4. akte nr. 21

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 17 mei 1863 lag rond de 17,7 °C. De winddruk was 0.5 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 58%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 1 februari 1862 tot 10 februari 1866 was er in Nederland het kabinet Thorbecke II met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
    • In het jaar 1863: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
      • 4 januari » James L. Plimpton maakt zijn nieuwe vervoermiddel wereldkundig: de rolschaats. Hij vraagt er meteen octrooi op aan.
      • 30 maart » Prins Wilhelm Georg van Sleeswijk-Holstein-Sonderburg-Glücksburg wordt koning George I van Griekenland.
      • 30 april » Mexicaanse troepen vallen het Frans Vreemdelingenlegioen aan in Camarón. Thans feestdag van het Vreemdelingenlegioen.
      • 4 juli » In de Verenigde Staten geeft de belegerde stad Vicksburg zich over aan het leger van Ulysses S. Grant; tegelijkertijd begint Robert E. Lee aan zijn aftocht, na verslagen te zijn bij Gettysburg
      • 31 oktober » Begin van de werken voor de Nieuwe Waterweg.
      • 8 december » Brand in de Iglesia de la Compañia de Jesus in Santiago, Chile. Dodelijkste gebouwbrand in de moderne geschiedenis. Tussen 2000 en 3000 doden.
    • De temperatuur op 23 november 1901 lag tussen -4,2 °C en 6,4 °C en was gemiddeld 0,7 °C. Er was 5,9 uur zonneschijn (70%). Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 27 juli 1897 tot 1 augustus 1901 was er in Nederland het kabinet Pierson met als eerste minister Mr. N.G. Pierson (unie-liberaal).
    • Van 1 augustus 1901 tot 16 augustus 1905 was er in Nederland het kabinet Kuijper met als eerste minister Dr. A. Kuijper (AR).
    • In het jaar 1901: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 5,2 miljoen inwoners.
      • 1 januari » Oprichting van het Gemenebest van Australië.
      • 25 januari » Goedkeuring van het Gezelschap van het Goddelijk Woord door Paus Leo XIII.
      • 7 februari » Koningin Wilhelmina trouwt met Prins Hendrik. De Gouden Koets wordt daarbij voor het eerst gebruikt.
      • 28 april » Oprichting van de Koninklijke Nederlandse Atletiek Unie.
      • 14 september » Drie wetenschappers vinden aan de oevers van de rivier Berezovka in Siberië een buitengewoon volledig lichaam van een mammoet.
      • 10 december » De eerste Nobelprijs wordt uitgereikt.
    • De temperatuur op 30 augustus 1941 lag tussen 10,5 °C en 17,3 °C en was gemiddeld 13,8 °C. Er was 4,9 mm neerslag gedurende 1,1 uur. Er was 4,8 uur zonneschijn (35%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 3 september 1940 tot 27 juli 1941 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy I met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
    • Van 27 juli 1941 tot 23 februari 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy II met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
    • In het jaar 1941: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 8,9 miljoen inwoners.
      • 14 maart » Peet Petersen, Nederlands voetballer († 1980)
      • 16 maart » Eerste strip van Tom Poes.
      • 3 april » Hongaarse en Duitse soldaten trekken Joegoslavië binnen.
      • 10 mei » Tweede Wereldoorlog: Staking van meer dan 100.000 arbeiders in Luik, geleid door Julien Lahaut, georganiseerd door het onafhankelijkheidsfront.
      • 17 november » Joseph Grew, de Amerikaanse ambassadeur in Japan, meldt het State Department dat Japan van plan is Pearl Harbor aan te vallen. Zijn telegram wordt genegeerd.
      • 25 november » De U-boot U 331 vernietigt het Britse slagschip HMS Barham met drie torpedo's in de Middellandse Zee.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Bakker

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Bakker.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Bakker.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Bakker (onder)zoekt.

    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Doet Knol-Kikstra, "Stamboom Bakker (Rauwerderhem/Wymbritseradeel)", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-bakker/I163.php : benaderd 5 maart 2026), "Jitze Bakker (1863-1941)".