Stamboom Bais » Jan Baijs (1884-1973)

Persoonlijke gegevens Jan Baijs 


Gezin van Jan Baijs

Hij is getrouwd met Jansje ter Keurst.

Zij zijn getrouwd op 29 juni 1906 te Wieringen, hij was toen 22 jaar oud.


Kind(eren):

  1. Pieter Baijs  1907-1983 
  2. Geertje Baijs  1911-1977
  3. Marie Baijs  1915-2002
  4. Gerrit Baijs  1919-1998 
  5. Anna Baijs  1921-2007

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Jan Baijs?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Jan Baijs

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Jan Baijs


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

    Verwantschap Jan Baijs



    Visualiseer een andere verwantschap

    De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

    Aanknopingspunten in andere publicaties

    Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 9 juni 1884 lag rond de 14,5 °C. Er was 0.9 mm neerslag. De winddruk was 1 kgf/m2 en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 78%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 23 april 1884 tot 21 april 1888 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
    • In het jaar 1884: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
      • 4 januari » Oprichting van de Fabian Society, voorloper van de Britse Labour Party.
      • 4 januari » Oprichting van de Fabian Society.
      • 13 maart » Begin van het Beleg van Khartoum.
      • 16 juni » Jules Malou wordt premier van België.
      • 31 augustus » In Gent verschijnt het eerste socialistische dagblad van België, de Vooruit.
      • 23 september » Herman Hollerith patenteert zijn mechanische optelmachine.
    • De temperatuur op 29 juni 1906 lag tussen 9,5 °C en 21,2 °C en was gemiddeld 15,0 °C. Er was 16,4 mm neerslag. Er was 3,6 uur zonneschijn (22%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 17 augustus 1905 tot 11 februari 1908 was er in Nederland het kabinet De Meester met als eerste minister Mr. Th. de Meester (unie-liberaal).
    • In het jaar 1906: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 5,5 miljoen inwoners.
      • 1 januari » Het Nederlands Verbond van Vakverenigingen (NVV) wordt opgericht. Henri Polak wordt voorzitter.
      • 7 februari » Benoeming van Désiré-Joseph Mercier tot aartsbisschop van Mechelen en primaat van de Belgische kerkprovincie.
      • 19 april » Maurice Brébart en Fernand Oedenkoven stichten de krant La Dernière Heure.
      • 15 juni » Aanvaring tussen twee schepen nabij Den Helder, 11 doden.
      • 20 juni » De eerste elektrische tramlijn van Utrecht wordt geopend.
      • 3 september » De Vereniging Natuurmonumenten doet haar eerste aankoop, het Naardermeer.
    • De temperatuur op 9 juli 1973 lag tussen 7,6 °C en 20,4 °C en was gemiddeld 14,9 °C. Er was 9,9 uur zonneschijn (60%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 1 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
    • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van donderdag 20 juli 1972 tot vrijdag 11 mei 1973 was er in Nederland het kabinet Biesheuvel II met als eerste minister Mr. B.W. Biesheuvel (ARP).
    • Van vrijdag 11 mei 1973 tot maandag 19 december 1977 was er in Nederland het kabinet Den Uyl met als eerste minister Drs. J.M. den Uyl (PvdA).
    • In het jaar 1973: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 13,4 miljoen inwoners.
      • 23 februari » De arts mevrouw Postma wordt in het eerste Nederlandse euthanasie-proces veroordeeld tot een week voorwaardelijke gevangenisstraf wegens het doden van haar ernstig zieke moeder.
      • 5 april » Lancering van Pioneer 11, het eerste ruimtetuig dat langs Saturnus vliegt.
      • 8 april » Oprichting van de Noorse conservatief-liberale politieke partij Fremskrittspartiet (FrP).
      • 2 mei » Aanvaller Johnny Rep maakt in Amsterdam zijn debuut voor het Nederlands voetbalelftal in de met 3-2 gewonnen vriendschappelijke wedstrijd tegen Spanje. Hij neemt in de dertiende minuut het eerste doelpunt voor zijn rekening.
      • 15 september » In het Magic Kingdom wordt de attractie Pirates of the Caribbean geopend.
      • 17 november » In Orlando, Florida, zegt de Amerikaanse president Richard Nixon tegen 400 redacteuren van Associated Press: "I am not a crook."
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    • 1879 » Oskar Back, Hongaars-Nederlands violist en muziekpedagoog († 1963)
    • 1882 » Bobby Kerr, Canadees atleet († 1963)
    • 1884 » Clinge Doorenbos, Nederlands zanger en cabaretier, journalist, kinderboeken-, liedjes- en stripschrijver († 1978)
    • 1890 » Heinz Hellmich, Duits generaal († 1944)
    • 1891 » Cole Porter, Amerikaans componist en tekstschrijver († 1964)
    • 1894 » Nedo Nadi, Italiaans schermer († 1940)

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Baijs

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Baijs.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Baijs.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Baijs (onder)zoekt.

    De publicatie Stamboom Bais is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Tom Bais, "Stamboom Bais", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-baijs-bais/I1289.php : benaderd 21 februari 2026), "Jan Baijs (1884-1973)".