Stamboom Baeyens » Evrard van AERSCHOT (1871-1933)

Persoonlijke gegevens Evrard van AERSCHOT 

Bron 1
  • Hij is geboren op 30 december 1871 in Rillaar Vlaams Brabant.
  • Hij is overleden op 4 april 1933 in Rillaar Vlaams Brabant, hij was toen 61 jaar oud.
  • Een kind van Petrus van AERSCHOT
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 30 april 2023.

Gezin van Evrard van AERSCHOT

(1) Hij is getrouwd met Maria Josephina JANSSENS.

Zij zijn getrouwd op 24 april 1909 te Rillaar Vlaams Brabant, hij was toen 37 jaar oud.

MARR: RIN MH:FF323

Kind(eren):

  1. Ferdinand van AERSCHOT  1909-1969 


(2) Hij is getrouwd met Anna Maria LEEMANS.

Zij zijn getrouwd


Kind(eren):



Notities over Evrard van AERSCHOT

BIRT: RIN MH:IF2109
DEAT: RIN MH:IF2110
RIN MH:SC574

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Evrard van AERSCHOT?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Evrard van AERSCHOT

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Evrard van AERSCHOT

Evrard van AERSCHOT
1871-1933

(1) 1909
(2) 

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. (Niet openbaar)

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 30 december 1871 lag rond de 3,1 °C. Er was 0.3 mm neerslag. De winddruk was 12 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. De relatieve luchtvochtigheid was 89%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 4 juni 1868 tot 4 januari 1871 was er in Nederland het kabinet Van Bosse - Fock met als eerste ministers Mr. P.P. van Bosse (liberaal) en Mr. C. Fock (liberaal).
  • Van 4 januari 1871 tot 6 juli 1872 was er in Nederland het kabinet Thorbecke III met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
  • In het jaar 1871: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
    • 18 januari » Wilhelm I wordt de eerste keizer van het Duitse Keizerrijk.
    • 24 februari » Charles Darwin publiceert in Londen zijn Descent of Man (De afstamming van de mens).
    • 29 maart » De Royal Albert Hall wordt geopend door koningin Victoria.
    • 10 mei » Met het afsluiten van de Vrede van Frankfurt wordt de Frans-Pruisische Oorlog officieel beëindigd.
    • 17 juli » Op de Académie des Sciences in Parijs stelt Zénobe Gramme zijn eerste dynamo voor. Deze dynamo was het vertrekpunt van de moderne elektrische industrie.
    • 24 december » eerste uitvoering van Aida, opera van Giuseppe Verdi, ter gelegenheid van de opening van het Suezkanaal.
  • De temperatuur op 24 april 1909 lag tussen 6,5 °C en 16,9 °C en was gemiddeld 12,0 °C. Er was 19,8 mm neerslag. Er was 3,8 uur zonneschijn (26%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-zuid-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
  • In het jaar 1909: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,8 miljoen inwoners.
    • 8 februari » Een pont die gebruikt wordt om arbeiders over te zetten naar de glasfabriek in Diemen kantelt, waarbij acht mensen verdrinken.
    • 22 april » Scheepsramp op de Zuiderzee nabij Lemmer, 7 doden.
    • 1 mei » Oprichting van de Oostenrijkse voetbalclub SK Sturm Graz.
    • 28 juli » Derde dag van de Tragische week in Catalonië: scholen en kerken worden in brand gestoken.
    • 29 juli » In Barcelona wordt op bloedige wijze de Tragische week beëindigd, een opstand tegen de mobilisatie van het leger.
    • 12 september » De Duitser Max Wolf maakt de eerste fotografische opname van de komeet Halley.
  • De temperatuur op 4 april 1933 lag tussen 7,2 °C en 10,9 °C en was gemiddeld 8,8 °C. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck III met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • Van 26 mei 1933 tot 31 juli 1935 was er in Nederland het kabinet Colijn II met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
  • In het jaar 1933: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 8,2 miljoen inwoners.
    • 1 februari » Eerste toespraak van Hitler via de zenders van de Duitse omroep.
    • 4 maart » Franklin Delano Roosevelt wordt beëdigd als 32e president van de Verenigde Staten. In zijn acceptatie verwijst hij naar de Grote Depressie, met zijn "We have nothing to fear, but fear itself" toespraak.
    • 22 maart » President Roosevelt gelast een eind te maken aan de (mislukte) drooglegging in de Verenigde Staten.
    • 14 augustus » Emilio Comici en de gebroeders Dimai beklimmen als eerste de onmogelijk geachte noordwand van de Cima Grande (Drei Zinnen).
    • 1 september » Oprichting Eindhovense hockeyclub Oranje Zwart.
    • 16 november » De Verenigde Staten knopen diplomatieke banden aan met de Sovjet-Unie


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Van AERSCHOT


De publicatie Stamboom Baeyens is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Rony Baeyens, "Stamboom Baeyens", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-baeyens/I1946.php : benaderd 2 februari 2026), "Evrard van AERSCHOT (1871-1933)".